rss
12/08/2023
EN   UA

Молодiжне Перехрестя (Тисність на обкладинку)

#370

Ваша точка зору

Чого, на Вашу думку, найбільше бракує Україні для перемоги?
Грошей
Зброї
Ядерної зброї
Міжнародної підтримки
Совісті найвищого керівництва
Ваш варіант відповіді
Поради фахівців \ Про Товариство «Анонімні Алкоголіки»(АА)
Ця інформація як для людей, які можуть мати проблеми із питтям алкогольних напоїв, так і для тих, хто контактує з людьми, які мають цю проблему або підозру на наявність проблеми. Повна та детальна інформація доступна в нашій літературі опублікованій А.А. World Services Inc. (в Україні це – Український Центр Обслуго­вування груп АА www.aa.org.ua)

У цьому листі ми розповідаємо, чого можна очікувати від Анонімних Алкоголіків.

Тут ми описуємо, що таке А.А., що А.А. робить, і що А.А. не робить.


Що таке А.А.?

Анонімні Алкоголіки – це міжнародна спільнота чоловіків і жінок, які мали проблеми з питтям. Це непрофесійна, багаторасова, аполітична, повністю на самозабезпеченні та усюди доступна спільнота. Вимоги до віку чи освіти не існують. Членство є відкритим для усіх, хто хоче щось зробити зі своєю проблемою пиття.

Єдина мета видужання з алкоголізму

Деякі фахівці кваліфікують алкоголізм та наркоманію як “токсикоманію” або “хімічну залежність”. Не алкоголіки також беруть участь у нашій Спільноті. Їх ми іноді запрошуємо до участі в А.А. та заохочуємо відвідувати А.А. зібрання. Не алкоголіки можуть відвідувати відкриті зібрання А.А. в якості спостерігачів, але закриті зібрання А.А. можуть відвідувати лише ті, хто має проблеми з питтям.


Чим займаються в А.А. ?


1. Члени А.А. ділятьс свяоїм досвідом з усіма, хто шукає допомоги у вирішенні своєї проблеми – пиття; вони надають особисту послугу або «спонсорство» алкоголіку, який приходить до А.А. з будь-якої установи чи організації. (*спонсорство — це інформаційний супровід та пояснення новоприбулому моментів участі, що та як робити).

2. Програма А.А., викладена в наших Дванадцяти Кроках, пропонує алкоголікові спосіб розвивати задоволене життя без алкоголю.

3. Ця Програма обговорюється в А.А. під час групових зібрань.

а) Відкриті зустрічі “спікерів” – відкриті для алкоголіків та не алкоголіків. (Відвідування відкритих засідань А.А. – найкращий спосіб дізнатися, що таке А.А., що робить, а що не робить.) На зустрічах “спікерів” члени А.А. “розповідають свої історії”. Вони описують свій досвід з алкоголем; як вони потрапили до А.А.; і як змінилося їхнє життя внаслідок участі у Товаристві Анонімних Алкоголіків.

б) Відкриті дискусійні зустрічі – один член розповідає коротко про свій досвід пиття, а потім веде дискусію на тему виздоровлення; можуть бути будь-які інші проблемні теми, пов’язані з питтям. (Закриті зустрічі призначені для Членів A.A., тобто лише для тих, хто має проблеми з питтям.)

в) Закриті дискусійні зустрічі проводяться так само, як і відкриті дискусії, але лише для алкоголіків або потенційних представників A.A.

г) Покрокові зустрічі (зазвичай закриті) – обговорення одного з Дванадцяти Кроків програми.

д) Члени А.А. також проводять засідання у виправних закладах та лікувальних установах.

е) Членам А.А. може бути запропоновано провести інформаційні зустрічі про А.А. у діяльності обласних відділень Соціальних служб чи для водіїв, які потрапили у ДТП під дією алкоголю. Ці зустрічі членів А.А. не є регулярними.


Чим не займається А.А.


1. Не формує початкової мотивації алкоголіків до одужання.
2. Нічого не вимагає від своїх членів.
3. Не ініціює і не приймає участі у будь-яких дослідженнях.
4. Не веде жодних списків своїх членів та історій їхніх дій.
5. Не приєднується до соціальних служб (хоча члени групи А.А., групи та службові комітети часто співпрацюють з ними).
6. Не слідкує та не намагається контролювати своїх членів.
7. Не складає медичних або психологічних діагнозів чи прогнозів.
8. Не надає послуг з детоксикації, догляду, госпіталізації, ліків або будь-якого медичного чи психіатричного лікування.
9. Не пропонує жодних релігійних послуг.
10. Не займається освітою про алкоголь.
11. Не забезпечує житлом, продуктами харчування, одягом, робо­чими місцями, грошима чи будь-яки­ми іншими соціальними послугами.
12. Не надає порад щодо вирішення сімейних справ.
13. НЕ приймає будь-яких грошей за свої послуги або будь-яких внесків від сторонніх осіб. (не-A.A. джерел).
14. Не надає рекомендацій дозвільним комісіям, адвокатам, посадовим особам суду, соціальним агентствам, роботодавцям тощо.


Члени судових програм та лікувальних установ


В останні роки А.А. групи зустріли багато нових членів із судових програм та закладів лікування.

Деякі прийшли до А.А. добровільно, а інші під тиском. У нашому буклеті «Як члени А.А. співпрацюють з іншими”, ми наголошуємо про наступне:

– Ми не можемо дискримінувати будь-якого потенційного члена А.А., навіть якщо він чи вона приходить до нас під тиском від суду, роботодавця чи будь-якого іншого агенства.

– Хоча сила нашої Програми полягає у добровільному характері членства в A.A., багато хто з нас в першу чергу відвідував зустрічі, тому що нас змушували, або через внутрішній дискомфорт. Але постійно відвідування зібрання А.А., дало нам можливість пізнати справжню суть нашої хвороби… Нас не цікавить хто скерував того, хто звернувся до А.А.. Ми турбуємося про особу, яка прийшла в А.А. Ми не ставимо діагнозів та не можемо передбачити, хто видужає, а також не маємо повноважень вирішувати, яким шляхом краще одужувати.


Підтвердження відвідування зустрічей


Іноді організація, яка скеровує до нас, просить підтвердити участь свого підопічного у A.A. зібраннях.

Наші групи співпрацюють по-різному. І у нас не існує встановленої процедури. Характер та ступінь участі будь-якої групи при цьому процесі повністю залежить від рішення конкретної групи А.А..

Деякі групи, за згодою майбутнього члена, можуть підтверджувати відвідування зібрань, на прохання та за домовленістю установи, що звернулася. Але відповідальність за надання підтвердження несе особа, що повідомляє про своє відвідування.

Це підтвердження участі у зібраннях не є частиною процедури А.А.. Кожна група є автономною і має право обирати: підписувати чи не підписувати судові листки. У деяких закладах чи судах відвідувачі звітують про себе та своє відвідування зібрань, звісно за власним бажанням, і таким чином полегшують питання порушення анонімності членів.


Література


А.А. Література, затверджена конференцією, є доступна українською та російською мовами. Для отримання літератури, будь ласка, напишіть або зателефонуйте до Українського Центру Обслуговування АА.

Часопис А. А. “Джерело”, – це щоквартальний журнал, відомий також як “наші друковані зустрічі” – містить багато цікавого, а саме - наші розповіді про одужання від алкоголізму, написані насамперед членами А.А. Це корисне введення та постійне “донесення наших ідей” на різноманітних товариських зустрічах А.А. з іншими.


Висновок


Основна мета А.А. полягає в тому, щоб передати своє повідомлення про одужання алкоголіку, який шукає допомоги. Практично усі лікування алкоголізму намагається допомогти алкоголікам зберегти тверезість. Незалежно від дороги, якою ми йдемо, ми всі робимо одну спільну справу – допомагаємо в одужанні алкоголіка. Разом ми можемо робити те, що ніхто з нас не міг досягти самостійно.

Ми можемо послужити джерелом особистого досвіду та бути постійною системою підтримки відновлення алкоголіків.


Український Центр Обслуговування груп АА


Адреса – 36023, м.Полтава, вул.Героїв АТО, 116/1

E-mail – [email protected] Вебсторінка www.aa.org.ua

Телефони: + 38-096-527-87-52 (Київстар) + 38-099-928-93-78 (МТС)

Офіс УЦО АА в Україні працює з вівторка по четвер з 10:00 до 16:00.

Україномовні групи у США та Канаді проводяться здебільшого у мережі Skype та Zoom

Більше інформації та отримати контакт із АА

у США на сайті   /https://aa.lviv.ua/feedback/

Сміливість – це брак уяви...

Медична страховка для кожного американця – у Вас всього 1,5 місяці у запасі!

 

Реклама

© 2006-2011 "Час i Подiї". All Rights Reserved | Chicago Web Design - Dropshipping suppliers