rss
05/18/2022
EN   UA

Молодiжне Перехрестя (Тисність на обкладинку)

#370

Ваша точка зору

Чого, на Вашу думку, найбільше бракує Україні для перемоги?
Грошей
Зброї
Ядерної зброї
Міжнародної підтримки
Совісті найвищого керівництва
Ваш варіант відповіді
Українське Чикаго \ Благодійний бенкет «На Івана, на Купала»
Український Національний Музей провів успішний етно-бенкет на «На Івана, на Купала», 10 липня, на пластовій оселі, яка знаходиться у мальовничому куточку Раунд Лейку.

Title  
  


Багато світлин задокументовано та розміщено фотографами у соцмережах. Завдяки їм наша музейна подія стала найпопулярнішою і підхоплена, як приклад для наслідування, багатьма громадами. Ми гордимося таким почином. Наступного року Український Національний Музей у Чикаго святкуватиме своє 70-и ліття. Віримо, що цьогорічне, камерне відголосся трембіт та спів дримби переросте у фестиваль, який поведуть за собою троїсті музики з українським піснями, з народними танцями і добрими намірами нашої громади підтримати музей, який в США упродовж 70 років здійснює важливу місію культурної дипломатії.

 Title 
  


Колись, після весняних співів і святкування Зеленої неділі, українці чекали середини літа, того дня коли сонце стоїть найвище, ліси купаються у зеленому морі, а квіти і трави від землі набираються  цілющої сили. Тож за легендами, що збереглися у нашому народі, саме такі дні святкували Івана Купала, супроводжуючи танцями та піснями, веселими забавами. Вірили, що опівночі розцвітає папороть, і тому, хто її знайде, дістануться скарби, здоров’я і достаток. Дівчата в цей вечір плели з різних квітів трав два віночки: один на голову, а другий — пускали за водою. Неподалік чекали хлопці на віночки: хто піймає, той і суджений...Звичайно про ці всі стародавні звичаї ми читали у літературі, зрідка зустрінемо сьогодні документальне кіно, тому передати минуле непросто, але сама ідея перенести народну легенду, пісню, музику, показати українські народні інструменти на благодійному бенкеті, як головних промовців, слугували нам канвою сценарію. Заручившись підтримкою троїстих музик під орудою Романа Панька, ми знали, що свято матиме етнозабарвлення, що зорітиме українська мелодія над оселею, придбаною повоєнною хвилею еміграції 70 років тому. Сьогодні це Пластова оселя, яка вперше почула і побачила дивовижних гуцулів із справжніми трембітами, які привіз з самих Карпат невгамовний, самобутній і талановитий Михайло Бойчук. Коли ж над білим шатром бенкету зібралися дощові хмари, Михайло з хлопцями відкрили душу дримбі...дивовижні звуки заворожили поважне товариство, а дощ здивовано 5 годин дивився із свого віконця на щасливих людей, щоб згодом, на дорогу додому покропити їх на щастя...

Title  
  


Вінків під час свята сплетено було багато. За кожен з них особлива подяка, адже ваші квіти-датки уможливлюють музеєві реалізувати  багато проектів.

Title  
  


Особлива подяка за два вінки “з квіткою папороті”, які музей отримав від головних меценатів. Президент Фундації  “Спадщина” 1 федерального щадничого банку “Певність” п.Тарас  Дрозд  передав музеєві $25 000. Упродовж багатьох років Фундація “Спадщина” підтримує музей фінансово, цікавиться музейними проектами, адже сам її президент Тарас Дрозд на початках створення музею працював волонтером в архіві.

Title  
  


Фундація «Самопоміч» Української Федеральної Кредитової Спілки «Самопоміч» і УФКС «Самопоміч» постійно тримають руку на пульсі музею. Напередодні бенкету було проведено спільний проект  “Музейна писанка 2021”, на який Фундація передала $5 000, додавши до купальського вінка ще $15 000. Президент Фундації «Самопоміч» пані Ореста Фединяк привітала товариство, згадавши про те, що сама Оселя є історією, бо тут відбувалися найголовніші громадські події в 50-80-их роках минулого століття. Крім того, Кредитівка допомогла покрити кошти за винайм автобуса для гостей і більше того, кожен гість отримав від цієї установи подарунок, як на справжній українській забаві – додому повертаюся з сувеніром. Насправді, такий захід як музейний бенкет під відкритим небом, сприяє популяризувати себе і залучати нових членів. На прикладі кооперативного руху маємо важливий чинник функціонування американського українства.

Title  
  


Також під час бенкету привітав музейників з успішною працею консул України в Чикаго Євген Дробот  та історик, куратор виставки, присвяченій 30-літтю відновлення незалежності України, у якій бере участь наш музей,  Юрій Савчук (Київ).

Title  
  


Президент Українського Національного Музею в Чикаго Лідія Ткачук у своєму вітальному слові щиро подякувала громаді за підтримку музею, наголосила на важливості розуміння, підтримки та розвитку наших українських традицій, збереження національної самобутності. Особлива подяка волонтерам, усій команді членів дирекції та управи музею, які приєдналися до організації свята.

Title  
  


Найкращі шефи кухарського мистецтва готували вишуканий обід! Від усього музейного товариства, яке об’єднало Київ, Детройт, Нью-Йорк, Чикаго - щира подяка братчикам парафії святого Йосифа Обручника за співпрацю з музеєм та велику волонтерську посвяту своїй громаді. Братчики подарували музеєву свої мужнє чоловіче плече та чек на $500. Ми дякуємо дорогому братчикові, Героєві російсько-української війни Олегові Івахнюкові, який теж допоміг свою участю успіхові свята. Ви справжня команда щедрих людей! Слава Україні!

Title  
  


Потужний символізм, розмаїття кольорів та багатство фантазії – все це і є вишиванка – наш історичний скарб і наша гордість! Одягнені у вишитий одяг люди справді виглядають щасливими. Такими ми бачили їх за своїми столами при плетінні вінків, при обслуговуванні гостей і частуванні обідом, спостерігаючи за процесом приготування баношу, при цьому як не згадати Олега Павлюка і всієї команди. І звичайно незабутнім є танець Лукаша і Мавки – Іванни Чичули та Юрія Хлопаса, танцюристів з танцювального ансамблю “Громовиця”. Режисер-постановщик Роксана Пилипчак, керівник ансамблю – велика подяка! Над програмою працювали і провели бандурист Іван Шміло, Іванна Чичула, Анна Чичула, Тетяна Червінська, Орина Грушецька-Шифман, Марія Климчак, а Мотря Кузич виготовила двох казкових персонажів Купала та Марену, що стали візитівкою свята. За звукооператорським пультом працювала фірма “Звук” під орудою Сашка Хрипливого! Дякуємо нашим американським ветеранам за охолоджуючі напої, Оленці Шкробут за солодке печиво, усій команді дівчат-волонтерів за частування! Фотографам за незабутні миті з милим Водяником, якого розбудили українські пісні та співи на березі Раунд-Лейку (тсс.. це Михайло Бойчук!)).


Title  
 Title 
 Title 
 Title 
 Title 
 Title До зустрічі в Українському Національному Музеї!
У фото-калейдоскопі використані фотографії:
Володимира Подьо, Олександра Янкового,
Марка Пілецького, Оленки Мелоні,
Анни Чичули, Марії Щерб’юк.

Парад до відзначення 30-ї річниці з Дня проголошення відновлення Незалежності України

Земляки, проcимо підтримати маленького українця у боротьбі з спінальною-мязовою атрофією

 

Свіжий Номер
(Тисніть на обкладинку)

#2022-08
22.02.2022 Московська армія вже в Україні. Що далі?
Office of Cook County Board President Toni Preckwinkle Округ Кук і CEDA оголошують програму допомоги з водопостачання для малозабезпечених домогосподарств
Небесна сотня, «справи Майдану» 8 років розслідування, які результати?
«Визнання ЛНР/ДНР»: перемога чи програш Путіна і що це означає для України? Рішення господаря Кремля дає Зеленському шанс поховати «Мінськ»
Міжнародна фінансова допомога Україні: хто, скільки і навіщо. Подушка безпеки для України
Путінська казарма: які перспективи має окупований Донбас Чому після визнання Росією «народні республіки» приречені на жалюгідне існування
«План знищення України»: звіт британського інституту оборонних досліджень
Християнське ставлення до війни Розвиток доктрини від перших віків християнства до Середньовіччя
Не стало Івана Дзюби – літературознавця, дисидента, Героя України
Чи бояться росіяни війни? Як російське суспільство реагує на військові ігри Кремля біля кордонів України

Реклама

© 2006-2011 "Час i Подiї". All Rights Reserved | Chicago Web Design - www.4everstudio.com