rss
10/20/2021
EN   UA

Молодiжне Перехрестя (Тисність на обкладинку)

#370

Ваша точка зору

Чого, на Вашу думку, найбільше бракує Україні для перемоги?
Грошей
Зброї
Ядерної зброї
Міжнародної підтримки
Совісті найвищого керівництва
Ваш варіант відповіді
Новини \ Міжнародний огляд \ Вивід військ з Афганістану. Хто залишиться?
Вище військове командування США завершує повне виведення військ з Афганістану, тим самим втілюючи в життя план адміністрації Байдена, де заявляли про повернення американських військових додому до 11 вересня 2021 року.

Станом на цей тиждень вже виведено понад 90% військовослужбовців США.

Тим часом обстановка в країні безперервно і швидко змінюється.

«Багато районів, захоплені талібами, не мають стратегічної цінності, але важливі для пропагандистських цілей» - каже колишній заступник міністра оборони Афганістану, а нині директор кабульського Інституту проблем війни і миру Тамім Асей. «Наступні бої розгорнуться за великі міста».

Наближення дати закінчення американської військової присутності і швидкі успіхи талібів, не кажучи про небезпеку нового, особливо заразного штаму коронавірусу, створюють велику невизначеність.

І хоча США ще не завершили виведення своїх військ з Афганістану, проте таліби вже захоплюють одну провінцію за іншою. Західні дипломати в Кабулі опинилися перед дилемою: їхати чи залишатися. Так само вважають й люди в оточених бетонними стінами і колючим дротом будівлях дипмісій і представництв гуманітарних організацій в Кабулі.

Евакуаційні плани весь час оновлюються, чисельність персоналу скорочується, а ті що залишилися на всякий випадок укладають валізи. Видаються тривожні і неспокійні дні.

«У наших столицях думають виключно про безпеку» констатує один європейський дипломат. «В останні місяці ми не обговорюємо нічого окрім безпеки. А ми так багато вклали в цю країну і хотіли б залишитися».

На цей момент Афганістан вже покинули бельгійці, австралійці покинули країну ще в середині травня. Виїхали майже всі французи, британці також згортають свою місію.

Чи захоплять бойовики талібану столицю Афганістану найближчими днями і що буде далі? – Слідкуйте разом з нами на сторінках газети «Час і Події».

Єлизaветa Нестеренко
Спеціально для «Час і Події»

Військова допомога США: чи згодні гаїтяни?

Крaїни Люблiнського трикутникa пiдтримaли членство Укрaїни в НAТО i ЄС

 

Свіжий Номер
(Тисніть на обкладинку)

#2021-41
14 жовтня – Покрова, День Захисника України, День Козацтва, День створення УПА
На правничі теми
Офіцер запасу Людмила Дем’яник (Катруся Стріла): «Я хотіла встигнути прикрити обличчя руками. Щоб коли мене ховатимуть, доця бачила, що це я. Щоб вона мене запам’ятала»
«Початок операції стосовно «вагнерівців» санкціонував міністр Таран, скасування не було, її просто зірвали», – Бутусов
Як Зеленський про «вагнерівців» із Лукашенком говорив
Американка українського походження Уляна Мазуркевич – про роботу в комісії США з Голодомору та про діаспору у Філадельфії
Про Редьярда Кіплінґа і не тільки Презентація унікального перекладу в Центрі Шептицького
Прийняття в Генеральному Консульстві України в Чикаго
Історія діаспори у світлинах
Олександр Панченко Шлях хуторянина у фактах, подіях, дописах, віршах й цифрах

Реклама

© 2006-2011 "Час i Подiї". All Rights Reserved | Chicago Web Design - www.4everstudio.com