rss
09/26/2021
EN   UA

Молодiжне Перехрестя (Тисність на обкладинку)

#370

Ваша точка зору

Чого, на Вашу думку, найбільше бракує Україні для перемоги?
Грошей
Зброї
Ядерної зброї
Міжнародної підтримки
Совісті найвищого керівництва
Ваш варіант відповіді
Полiтика \ Економіка \ Соціологи дізнались, як змінилось ставлення українців до ринку землі
Противників продажу землі іноземцям стало більше, а от прихильників проведення референдуму поменшало.

На початку липня в Україні стартував ринок землі, громадяни отримали можливість легально купувати і продавати землю сільськогосподарського призначення. Однак у суспільстві цю новину сприйняли неоднозначно.

У разі проведення референдуму (71,7% підтримують референдум, 21% – ні), 65,2% респондентів віддали б голоси за заборону на продаж сільськогосподарської землі, а 21,8% проголосували б «ні», свідчить опитування Київського міжнародного центру соціології (КМІС).

Ще 6,5% не взяли б участі у голосуванні, а 6,4% не визначилися із відповіддю або відмовилися відповідати. «Таким чином, серед респондентів, які взяли б участь у голосуванні, 74,9% підтримали б заборону», - йдеться у пресрелізі.

Абсолютна більшість українців 84,1% – не підтримують продаж землі іноземцям. Підтримують – лише 12,1% опитаних, ще 3,8% не змогли або відмовилися відповідати.

У травні, за даними соціологічної групи «Рейтинг», ідея проведення земельного референдуму мала 77% прихильників і 16% противників серед опитаних українців. Участь у ньому готові були взяти 58%, ще 17% залишилися б вдома. З тих, хто готовий був брати участь у референдумі, 64% проголосували б проти запровадження в Україні ринку землі.

Ще 79% опитаних висловилися проти надання іноземцям права купувати землю в Україні, підтримували ініціативу лише 15%.

Опитування  проводилося з 22 до 29 червня 2021 року методом особистого (face-to-face) інтерв’ю з використанням планшета (CAPI, computer-assisted personal interviews). Опитано 2031 респондента, що мешкають у 107 населених пунктах усіх регіонів України (крім АР Крим) за 3-х ступеневою стохастичною вибіркою з квотним відбором на останньому ступені, що репрезентативна для населення України віком від 18 років.

У Луганській і Донецькій областях опитування проводилося тільки на території, що контролюється українською владою.

Статистична похибка вибірки (з імовірністю 0,95 і за дизайн–ефекту 1,5) не перевищує: 3,3% для показників близьких до 50%, 2,9% – для показників близьких до 25%, 2,2% – для показників близьких до 12%, 1,5% – для показників близьких до 5%.

Україна тривалий час залишалася однією з небагатьох країн, де не існувало офіційного ринку землі, а вітчизняні політики активно спекулювали на темі заради прихильності виборців.

Готуючись до запуску ринку, «слуги народу» попіклувались про підтримку нечисленного середнього класу на селі лише на словах, а насправді руками представників агрохолдингів при владі задушили національне фермерство. Докладніше читайте у статті Інни Ведернікової «Буенос чавес, панове!» в «Дзеркало Тижня».

Готувалась до запуску ринку землі й «опозиційна» політсила Юлії Тимошенко – «Батьківщина» створила ініціативну групу, яка після реєстрації ЦВК мала розпочати збір 3 млн підписів за проведення референдуму про «заборону продажу земель сільськогосподарського призначення будь-кому, крім держави Україна». Але 11 червня Центральна виборча комісія відмовила «Батьківщині» у реєстрації групи.

Денис Русак, доктор економічних наук, доцент КНУ імені Тараса Шевченка: Лютневі кулі Майдана в економічне серце Заходу…

Земельні Фейки У баталіях навколо ринку землі - багато гіпербол, мрій і брехні, але мало перевірки фактів

Вежа з піску#2021-37 (09/16/2021)

 

Свіжий Номер
(Тисніть на обкладинку)

#2021-38
Архієпископ Вігано (Erzbischof Viganò): Захід стоїть перед загибеллю, я закликаю всіх вставати і боротися
Вікно Овертона Як зробити прийнятним канібалізм (чи інше вироджене явище)?
Байден і Харріс намагаються використовувати поняття «систeмний рaсизм» для радикального перетворення Америки
Протистояння США і Китаю: хто збере більше союзників та партнерів? Про нинішню геополітику альянсів двох супердержав
Есей Джорджеві Орвеллові (уривок з книги «Соратник»)
Іван Франко у Музеї Марійки Підгірянки
Мистецькі події в Українському Чикаго
СКУ засуджує проведення Росією виборів до Державної Думи рф на окупованих українських територіях
Одна з найдавніших українських діаспор
Кремль поставив експеримент на жителях ОРДЛО Що відбувалося під виглядом народного волевиявлення на тимчасово окупованих Росією українських землях?

Реклама

© 2006-2011 "Час i Подiї". All Rights Reserved | Chicago Web Design - www.4everstudio.com