rss
10/07/2022
EN   UA

Молодiжне Перехрестя (Тисність на обкладинку)

#370

Ваша точка зору

Чого, на Вашу думку, найбільше бракує Україні для перемоги?
Грошей
Зброї
Ядерної зброї
Міжнародної підтримки
Совісті найвищого керівництва
Ваш варіант відповіді
Полiтика \ Економіка \ Пшемислав Журавський вель Ґраєвський: Україні загрожує найбільша небезпека від імовірної реалізації проєкту «Північний потік-2»
Польський політолог та експерт з міжнародної безпеки вбачає у будівництві найбільшу небезпеку саме для України.

Пшемислав Журавський вель Граєвський переконаний, що ухвалена Сеймом Польщі резолюція щоодо “Північного потоку-2” має велике політичне значення, тому з боку Кремля очікуються маніпуляції з применшенням його важливості.

“Україні загрожує найбільша небезпека від імовірної реалізації проєкту «Північний потік-2», але Сейм висловив солідарність також з іншими нашими ближчими чи дальшими сусідами. Насамперед з Білоруссю (співспадкоємицею традиції Великого князівства Литовського, а отже й традиції Речі Посполитої Двох Народів), яка сьогодні бореться за своє демократичне майбутнє та існування як незалежного народу”, - зазначає автор.

Політолог відзначив, що Сейм згадав також й інші країни, що постраждали від російського втручання раніше, а саме Болгарію й Чехію та російський тероризм на їх теренах у 2014 році, збройний конфлікт в Грузії 2008 року та Молдову і самопроголошену державу Придністров’я, “тобто всі країни нашого регіону, які зараз чи нещодавно відчули на собі вияви російського імперіалізму, меті якого й слугуватиме «Пів­нічний потік-2», якщо йо­го буде добудовано. Сейм від імені Республіки Поль­ща з відчуттям спільної долі їм усім засвідчив солі­дарність”, - пояснив Пше­мис­лав Журавський вель Граєвський .

“Адресатами запропонованої резолюції є також найважливіші структури Заходу — НАТО і Європейський Союз, а також уся міжнародна спільнота, що поважає право цивілізованих народів і права людини, які ламає чергова російська агресія. Це заклик до цих суб’єктів зупинити небезпечний для європейського миру проєкт”, - йдеться у статті.

Найбільше уваги до прийняття резолюції очікують від Німеччини та США, адже від них можуть прийти головні рішення стосовно припинення будівництва «Північного потоку-2», а також Україні “як державі, яка найшвидше й найболючіше може відчути наслідки його ймовірного завершення”, - пояснює політолог. Він акцентує увагу на тому, що Сейм наголошував саме на наслідках для України від появи газопроводу. “Це чіткий сигнал для Києва, який нині залишився без підтримки з боку Берліна та Вашингтона. Берлін, на який нещодавно орієнтувалася Україна за президентства Петра Порошенка, - пише експерт, - тепер разом з Росією став головним спонсором цього небезпечного для Києва проєкту, проти якого найстійкіше протестує Польща”.

Джерело: «Український Тиждень» (https://tyzhden.ua/Economics/252227 ),
матеріал друкованого видання №26(710)

Лист Михайлу Горбачову від Нобелівських лауреатів з економіки та світових вчених

«Кабмін уклав зі Світовим банком угоду на 350 млн доларів», - Шмигаль

 

Свіжий Номер
(Тисніть на обкладинку)

#2022-08
22.02.2022 Московська армія вже в Україні. Що далі?
Office of Cook County Board President Toni Preckwinkle Округ Кук і CEDA оголошують програму допомоги з водопостачання для малозабезпечених домогосподарств
Небесна сотня, «справи Майдану» 8 років розслідування, які результати?
«Визнання ЛНР/ДНР»: перемога чи програш Путіна і що це означає для України? Рішення господаря Кремля дає Зеленському шанс поховати «Мінськ»
Міжнародна фінансова допомога Україні: хто, скільки і навіщо. Подушка безпеки для України
Путінська казарма: які перспективи має окупований Донбас Чому після визнання Росією «народні республіки» приречені на жалюгідне існування
«План знищення України»: звіт британського інституту оборонних досліджень
Християнське ставлення до війни Розвиток доктрини від перших віків християнства до Середньовіччя
Не стало Івана Дзюби – літературознавця, дисидента, Героя України
Чи бояться росіяни війни? Як російське суспільство реагує на військові ігри Кремля біля кордонів України

Реклама

© 2006-2011 "Час i Подiї". All Rights Reserved | Chicago Web Design - www.4everstudio.com