rss
12/03/2022
EN   UA

Молодiжне Перехрестя (Тисність на обкладинку)

#370

Ваша точка зору

Чого, на Вашу думку, найбільше бракує Україні для перемоги?
Грошей
Зброї
Ядерної зброї
Міжнародної підтримки
Совісті найвищого керівництва
Ваш варіант відповіді
Репортаж \ Фестиваль «Made in Ukraine. На селі!»

Київ поволі прокидається від летаргії карантину. І от в центрі столиці, на Контрактовій площі, відбувся вже другий у 2021 році Фестиваль «Made in Ukraine». Його засновниця Юлія Савостіна презентувала на фестивалі книгу «Мальовничі села України: історії, легенди, ремесла».

Традиційний фестиваль невеличких виробників із різних регіонів України звично потішив киян найрізноманітнішими товарами – від надзвичайно популярних цього разу капелюшків, книжок, вишиванок – до неймовірно смачного фермерського сиру та симпатичних вазонків у вигадливих глечиках.

А родзинкою саме цього фестивалю були інтерактивний етно-фешн показ від бренду «Зерно» та презентація проектів «Бабусина хатка», «Гарне українське село» та книги «Мальовничі села України: історії, легенди, ремесла», котру, загалом, можна назвати логічним продовженням захоплення організаторки та ідейної натхненниці фестивалю Юлії Савостіної красивою Україною.

Title  Title
  «Під час пандемії ми шукали, що можна робити, щоб не з’їхати з глузду в прямому сенсі тих слів, – і почали їздити країною і фотографувати красиві села. Місцеве самоврядування за три роки почало давати дуже добрі результати, села відроджуються, стають охайнішими і гарнішими.

У нас є кілька параметрів для сіл.

По-перше, село має бути охайним і естетичним. Частенько наше уявлення про естетику геть не збігається з уявленням місцевого люду. І коли ми домовляємося про зйомки, місцеві йойкають, мовляв, та що ж там знімати, там все розвалилося, покосилося, найохайніший будинок у нас – це сільська рада!..

По-друге – має бути хоч якась інфраструктура. Має бути якась садиба, куди можна хоча би прийти поїсти. Ми робимо конкурс на найкраще українське село – для того, щоб в села поїхали туристи.

Адже окрім трикутника Київ-Львів-Одеса є безліч цікавих маршрутів, які ми хочемо показати українцям. Звісно, це не завжди круто в сенсі доріг, але програма «Велике будівництво» працює, і справді дороги в країні стають кращими кожного місяця.

Повинен бути магніт, куди можуть приїхати туристи. Зазвичай в селах – це садиби.

Title  
  Будь-який турист, крім того, що він хоче приїхати і на щось гарне подивитися, він ще хоче щось поїсти, десь переночувати і щось купити. Тому потрібно, щоб в селі були майстри, хоча б один – художник, різьбяр, тітонька, яка розмальовує писанки, стіни, горнятка…

Це якраз той випадок, коли одна людина реально може змінити долю цілого села. Якщо з’являється майстер – до майстра обов’язково приїжджатимуть учні і прихильники, відповідно, їм потрібна певна туристична інфраструктура – а це вже заробіток для односельчан.

Бажання однієї людини достатньо, аби щось змінилося. Тому якщо ви хочете щось робити – сьогодні найкращий час, щоб взятися за роботу.

У цій сфері є шалений запит, і ми це бачимо», – розповідає Юлія Савостіна.

Title  Title
  Ну а тих, хто з тих чи інших причин наразі не може собі дозволити подорож українськими селами, запрошуємо у Фейсбук «Найгарнішого українського села»: https://www.facebook.com/garne.selo/ .

Це – чудесний вихід для тих, кому хочеться чогось нового, але не того, що вже є в Інстаграмі.

Хоча, звісно, в Інстаграмі «Найгарніше українське село» теж вже є: https://www.instagram.com/garne.selo/ .

Приєднуйтеся – і отримаєте незабутні враження. Українське село вміє бути просто нереально красивим!

Title Title 
  

Ольга Джміль, Київ. Спеціально для «Час і Події»

Американські українці презентували у Києві проект фотовиставок «Батьківська Хата. Homestead»

Стартап Lingart презентував на Книжковому Арсеналі цифрові книги нового покоління

 

Свіжий Номер
(Тисніть на обкладинку)

#2022-08
22.02.2022 Московська армія вже в Україні. Що далі?
Office of Cook County Board President Toni Preckwinkle Округ Кук і CEDA оголошують програму допомоги з водопостачання для малозабезпечених домогосподарств
Небесна сотня, «справи Майдану» 8 років розслідування, які результати?
«Визнання ЛНР/ДНР»: перемога чи програш Путіна і що це означає для України? Рішення господаря Кремля дає Зеленському шанс поховати «Мінськ»
Міжнародна фінансова допомога Україні: хто, скільки і навіщо. Подушка безпеки для України
Путінська казарма: які перспективи має окупований Донбас Чому після визнання Росією «народні республіки» приречені на жалюгідне існування
«План знищення України»: звіт британського інституту оборонних досліджень
Християнське ставлення до війни Розвиток доктрини від перших віків християнства до Середньовіччя
Не стало Івана Дзюби – літературознавця, дисидента, Героя України
Чи бояться росіяни війни? Як російське суспільство реагує на військові ігри Кремля біля кордонів України

Реклама

© 2006-2011 "Час i Подiї". All Rights Reserved | Chicago Web Design - www.4everstudio.com