rss
08/04/2021
EN   UA

Молодiжне Перехрестя (Тисність на обкладинку)

#370

Ваша точка зору

Чого, на Вашу думку, найбільше бракує Україні для перемоги?
Грошей
Зброї
Ядерної зброї
Міжнародної підтримки
Совісті найвищого керівництва
Ваш варіант відповіді
Проблема \ Коли настане реальний Захист Рідної Землі? Вибірковий огляд міркувань учасників ФБ-групи «Захист Рідної Землі»
Не кожен може піти на фронт, але кожен здатен принаймні у соцмережі висловити своє обурення з приводу жахливого злочину – позбавлення українців їхнього національного багатства.

Юрій Ситник, громадський діяч, автор публіцистичних книг та Youtube-каналу

Група «Захист Рідної Землі» створена в травні 2019 року ГО «Суспільна система». Має 5 тисяч підписників. Багато з них висловлюють думки, оцінки та пропозиції з приводу провладної реформи про т. зв. ринок землі. Закони про земельну реформу проголосовані партіями «Слуга народу», «Європейська Солідарність» та «Голос» 31 березня 2020 р. і 25 квітня 2021 р. Від 60 до 80 відсотків українців проти продажу землі сільськогосподарського призначення. Але маса протестів до цього часу були, здебільшого, «теоретичними», на рівні розмов, критики, аргументованих заперечень. Як у виступах учасників соцмереж, так і під час акцій. І ось 17 червня, за 13 днів до початку втілення реформи, дочекалися конкретного вчинку. А саме: у ФБ з’явився перепост Олега Ткача такого змісту:

«Сьогодні зранку Михалко Михайло Юхимович провів одиночний пікет біля Верховної Ради України, під час якого на знак протесту проти антиконституційного Закону про продаж землі сільськогосподарського призначення, який набирає чинності 1 липня цього року, відчайдушно розбив броньоване вікно у приміщенні Верховної Ради України. Цим вчинком Михайло Юхимович хотів привернути увагу влади та громадськості до відвертої зневаги Конституції України українським парламентом та гарантом Конституції.


Title  Title
  


Михалко Михайло Юхимович як політв’язень совітського концтабору (з 1984-го до 1987 рр.), звільнений 16.10.1987 р. за амністією у зв’язку зі 70-річчям Жовтневої революції, відомий громадський діяч, член Зеленої ради УЕА «Зелений світ», засновник та невтомний лідер «Спілки порятунку Голосіїва», член Партії зелених України, член Всеукраїнського об’єднання ветеранів та Київського товариства політв’язнів та репресованих, нагороджений орденом «За заслуги перед Україною».

Коментар представника ГО «Суспільна система» Назара Мухачова: «Правдивий і справжній, не віртуальний активіст. ВИЙШОВ і ВЧИНИВ! Без страху й зневіри. Заради великої ідеї збереження Українського Народу і становлення нашої державності».

Подія, яку існуючі телеканали обійшли десятою дорогою. Аякже: були інші, зручні для експертів, «розмовні» події: зустріч у Женеві, Потураєв і бійка у ВР та ін.

****

Друга низка доленосних подій, пов’язаних із землею, – це продовження тиску на суддів Конституційного Суду, розпочата владою ще восени минулого року. 18 червня ц. р. в групі «Захист Рідної Землі» виступає суддя Конституційного Суду попередніх років Віктор Шишкін і коментує події цього та попереднього днів під заголовком «Атака на суддів КС». Йшлося про дводобовий штурм тітушками помешкання судді О. Литвинова і початок атаки на помешкання судді С. Сас. Вони з кола тих 11 суддів, котрі готові були більшістю голосів (11 із 15 учасників КС) визнати закон від 31 березня неконституційним. Називає прізвища цих одинадцяти (країна має знати їхні імена, більше того, – захистити): В. Городовенко, І. Завгородня, О. Касмінін, В. Кривенко, О. Литвинов, В. Мойсик, С. Сас, І. Сліденко, О. Тупицький, П. Філюк, Г. Юровська.

У суботу, 19 червня, на сторінці групи Віктор Шишкін разом із співорганізатором «Суспільної системи» Віктором Жердицьким виступили з відеозверненням до українців. Послідовно і конкретно пояснили, що відбувається зі суддями КС, чому їх атакують (до цього протягом літа ще був тиск на суддю І. Сліденка з кола одинадцяти) та окреслили завдання: дізнатися, кого представляють ці тітушки, викрити їх та захистити суддів КС (пост Олега Банашка про цей відеовиступ так і називається – «Розшукати і знешкодити»). Вони звернулися до ветеранів російсько-української війни із закликом захистити Рідну Землю. Наголошують: рішення КС має бути єдиним мирним способом захисту землі та її надр. Віктор Шишкін нагадав, що 28 червня цього року виповнюється 25 років нашій Конституції, згідно з якою влада, земля та її надра належать народу. А у нас землю відбирають.

****

У групі є пропозиція стосовно того, як відзначити День Конституції. Наприклад, від полтавчанина Олександра Циганенка – за духом, вищою освітою, переконанням, активністю, досвідом – людини від землі. Близько 5 тисяч друзів. З приводу Конституції та її гарантій чинною владою висловився так: «60-70% Законів, прийнятих Верховною ЗРАдою, не відповідають Конституції України. Вони є злочинними. У нас забрано ОСНОВНЕ – право бути обраними. З цього і починаються всі біди. Всі гілки влади узурповані олігархатом та його ставлениками. Всі партії є приватною власністю однієї або декількох осіб».

З приводу Дня Конституції Олександр Циганенко пропонує провести цей день на Майдані (пост у групі від 16 червня). Але святкувати немає підстав, тому що партія «слуг» зґвалтувала за цих два роки саму Конституцію. До прикладу, в 2020 році скасувала сільські ради, чим позбавила село права мати своє самоврядування, надала право іноземцям скуповувати нашу рідну землю, після чого вони стануть дійсними господарями землі українського народу, нині антизаконно не дає працювати КС, який мав намір назвати закони неконституційними...

P. S. Короткою реплікою підтримує Олександра Інна Таран (18 червня): «Зрада держави на вищих щаблях влади: то чому ми шукаємо ідею, яка нас об’єднає, а самі бачимо, як у ВРУ відбувається державна ЗРАДА на законодавчому рівні!»

****

Василь Панченко – один з найактивніших ФБ-дописувачів, учасник груп: «Захисти Рідну Землю», «Ukrainian Chicago», «Суспільна система». Українець. Патріот. Має також юридичну освіту, тому дуже добре розуміє, що стоїть за пропонованим саме  «слугами» «ринком землі». До слова, у нас 22 спільних ФБ-друзів. Кредо пана Панченка висловлено на його сторінці відомими словами Тараса Шевченка: «Либонь, уже десяток літ, // Як людям дав я «Кобзаря». // А їм неначе рот зашито, / /Ніхто й не гавкне, не лайне, / /Неначе й не було мене» (1849). Його ФБ-фото оформлено, до речі, як і Олександра Циганенка, жовто-блакитною стрічкою з написом «СТОП продажу землі».

У групі «Захист Рідної Землі» та на своїй ФБ-сторінці Василь Панченко пропонує ексклюзивні відеоматеріали та оригінальні фото на цю тему. Він є майстром лаконічних виступів. Короткими фразами, що легко запам’ятовуються, нагадує людям про суть та загрози, які становить т. зв. «ринок землі». До прикладу:

«Чому нічні закончікі, підписані Зеленським, є недійсними?

Бо вони суперечать Конституції і не відповідають волі народу!

Отже, той ринок, як і президент, є фіктивним!»


 Title Title
  


«З 01.07.21 Путін зможе скупити всю правобережну Україну (яку не завоював війною) за пів військового бюджету РФ. Ти згоден з таким ринком землі?»

«Путін «віджав» 7% України, а Зеленський продає 72%!

ТО ХТО Є БІЛЬШИМ ВОРОГОМ УКРАЇНИ?!!»

«РЕФЕРЕНДУМ, ТРИБУНАЛ, ПЕРЕВИБОРИ!» (правильний алгоритм дій, бо ВЛАСНІСТЬ ЗОБОВ’ЯЗУЄ! ч. 3 ст. 13 КУ).


«Правовий висновок:


Земля є безцінною(!) і не підлягає обміну (продажу) на будь-які цінні папери, зокрема, долари США, оскільки вони: 1) є похідним умовним еквівалентом від цінностей, створених самою землею; 2) безпосередньо виготовлені з її врожаю бавовни та льону. Продавати землю за гроші – те саме, що продати курку за її ж яйця, які вона завтра знесе...» (27 травня).

Його думку поділяє Світлана Літвінова з Харкова. Цього ж дня вона написала ще коротше: «ЗЕМЛЯ – НЕ ТОВАР! ЗЕМЛЯ – СПАДОК ВІД ПРАБАТЬКІВ, ЯКИЙ Є СПАДКОМ ДЛЯ НАШИХ НАЩАДКІВ! ЗЕМЛЯ – СУСПІЛЬНА ВЛАСНІСТЬ, ЯКА Є НЕПОДІЛЬНОЮ».

****

Анатолій Марущак
5 червня помістив коротку, але вичерпну характеристику реформ в Україні за 30 років. Рекомендую. А тут – лише витяг: «...але найстрашніших «реформ» зазнали українські села, в яких спочатку Кравчуком, а пізніше Кучмою була докорінно знищена потужна виробнича матеріально-технічна база. До того ж, влада всіляко гальмувала розвиток фермерства. Ця багаторічна, як тепер бачимо, диверсія була вчинена, насамперед, для того, щоб підірвати довіру, передусім, серед представників молодого покоління, до господарювання на землі.

...З приходом до влади в 2019 році «слуг народу» стало зрозуміло, що не лише село, а й всю Україну «діловито», щоби все виглядало природним і доцільним, готували до знищення. Це було яскраво продемонстровано прийняттям «слугами» Закону про продаж української землі й іноземцям, зокрема»...

Його підтримує Григорій Весна: «...Україна за 30 років остаточно втратила свою державність, самобутність і незалежність, перейшла під зовнішнє управління!!! Нині ми, українці, не маємо власної держави, яка б належала нам... «Реформами» і «валютними траншами» вони повністю зруйнували нашу систему державного управління, безпеки, контролю, соціальних послуг, національних цінностей».

Віктор Бородулін
з Івано-Франківська, нині столичний мешканець, 19 червня виставив на своїй сторінці афоризми: «Перемога любить підготовку», «Пролитий піт сьогодні зекономить кров завтра». І відповідне фото групи військових.

А у групі «Захист Рідної Землі» він же, один із наймолодших учасників групи, висловив своє бачення фатальних наслідків т. зв. земельної реформи: «Так званий «ринок землі» – це масштабна афера, в результаті якої багатії стануть багатшими, а вчорашні землевласники і господарі, продавши землю, залишаться біля «розбитого корита».

Обміняють цінний ресурс, свою годувальницю, землю, на купку зелених папірців, які миттю потратять на брязкальця і ганчірки. А потім змушені будуть заробляти на їжу, працюючи на тих, в кого ще вчора гордо брали з рук «дешеві прикраси» в обмін на «золото», або шукатимуть кращої долі за кордоном, обробляючи поля фермерів, які цій землі знають справжню ціну, що вимірюється не грошима».

На думку Віктора пристає і Володимир Шевченко: «Продаж землі такими великими площами призведе не тільки до зникнення малих фермерів, а й до занепаду і зникнення сіл, що розташовані на цих землях».

****

Юрій Ситник – львів’янин, давнішній друг «Суспільної системи». На своїй ФБ-сторінці позиціонує себе наступним чином: «Вільна людина, не блогер, не політолух, не експерд, автор книжок «50 фрагментів реальності», «Щоденник примітивного конспіролога». А нещодавно презентував брошуру на 108 сторінок «Тези до нової української ідеології». Він є автором свого Youtube-каналу, на якому розпочав цикл передач «Великий Львів». Словом, ерудит, інтелектуал та ще й з великим почуттям гумору. Слухати та читати Ситника – велике задоволення. Про землю не одну статтю написав, що потребує окремої розмови. А нині процитую його репліку, написану днями, яку можна вважати зверненням до всіх українців: «Сьогодні єдино важливим для справжніх патріотів має бути намір негідників  розпродати українську землю. Все інше (це при тому, що воно не є відволіканням уваги від головного) може зачекати. Звісно, не кожен може піти на фронт, але кожен здатен принаймні у соцмережі висловити своє обурення з приводу жахливого злочину – позбавлення українців їхнього національного багатства».

Маєте рацію, Юрію. А я ось прошу своїх друзів бодай прочитати текст посту, присвячений Землі Нашій Рідній. Але якщо задовгий – то ...

А ще в День українського журналіста, 6 червня, ви, Юрію, запитували: «Хто назве хоча б одного журналіста, котрий писав би про землю?» В незалежному часописі «Час і Події» (Чикаго) були публікації статей Віктора Жердицького «Зеленський і Ко проти українського народу» (2021, № 22) та Андрія Нечая «Моя Україна: надра української землі» (2021, № 23): https://www.chasipodii.net/article/26619/ .

Кожній із статей присвячені окремі пости. В першому (3 червня) – названі ще статті Олександра Карпця (Інтернет-видання «Економічні новини») та Інни Ведернікової («Дзеркало тижня»).

****

Передаю заувагу адміністратора та модератора групи «Захист Рідної Землі» Назара Мухачова з його коментаря про відчайдушний вчинок Михайла Михалка: «Серед підписників нашої сторінки є тисячі правдивих і справжніх Українців. Та до ВЧИНКУ, що захистить нашу Рідну Землю, вони (тисячі) ще не готові». З відповідним закликом звертається до нас постійно.

Title  Title
  


****

Одна з підписників групи Hanna Enko має свою просту пропозицію: «Святе місце порожнім не буває. Якщо не діють чоловіки – захисники України, діють найманці узурпаторів вла­ди... Їдьте до ветеранів, волонтерів, звертайтесь до проукраїнських партійців».

*****

Посилання до групи «Захист Рідної Землі» у ФБ: https://www.facebook.com/groups/ZahystRidnoiZemly/

*****

Завершую зверненням ще однієї учасниці групи Валентини Малишевої, котру за пасіонарність я назвала «амазонкою» : ) Скільки ж у неї віри, жаги до боротьби за нашу Рідну Землю! Ось її звернення до українців 19 червня на своїй ФБ-сторінці:

«Щирі мої українці, нас веде Доля до перемоги.
Не зволікайте!!!!!


І ще – особисте:
«Якщо увесь світ буде проти України, я буду проти всього світу».

Фото учасників ФБ-групи

 Title Title
  
«Захист Рідної Землі»

Знищена природа Криму

Борис Гулько | Дружба народів

 

Реклама

© 2006-2011 "Час i Подiї". All Rights Reserved | Chicago Web Design - www.4everstudio.com