rss
07/31/2021
EN   UA

Молодiжне Перехрестя (Тисність на обкладинку)

#370

Ваша точка зору

Чого, на Вашу думку, найбільше бракує Україні для перемоги?
Грошей
Зброї
Ядерної зброї
Міжнародної підтримки
Совісті найвищого керівництва
Ваш варіант відповіді
У фокусі – Америка \ В Evanston вперше в США почнуть виплачувати репарації чорношкірим мешканцям

Evanston – це передмістя Чикаго, в якому проживає 75 тис. мешканців.

«Наша мета тут, в Evanston, полягає у тому, щоб виправити жахливі дії проти громади чорних, зокрема, муніципальним урядом Evanston», – заявила Robin Rue Simmons, колишній олдермен Evanston, яка курувала процес виділення репарацій, перебуваючи на цій посаді.

У рамках Restorative Housing Program в Evanston цього літа місто виділить 25 тис. доларів невеликій кількості чорношкірих мешканців у вигляді першого внеску на житло, іпотечного платежу чи ремонту будинку. Програму підтримує міський репараційний фонд.

Критики виділення репарацій стверджують, що Evanston пропонує програму ваучерів на житло, а не репарації. Вони вважають, що спроба називати це репарацією приносить більше шкоди, ніж користі.

Rose Cannon, органі­затор кампанії «Evan­ston Rejects Racist Re­pa­ra­tions», вважає, що репарації повинні бути прямими виплатами чорношкірим мешканцям. І не повинно бути обмежень щодо користування репараціями. Cannon непокоїться через те, що інші міста можуть піти шляхом влади Evanston.

«Ми хочемо, щоб вони перестали називати це репарацією», – каже вона. «Ви можете реалізовувати цю програму, якщо хочете, але просто назвіть її житловою програмою».

Доктор William Darity, професор економіки Duke University, – автор книги, у якій обґрунтовується виплата репарацій. За його словами, Evanston не може собі дозволити витрати на репарації. Він переконаний, що цього не може зробити жоден штат чи муніципалітет.

«[Evanston] просто не може виплатити суму репарацій, тому їм не варто вживати жодних заходів з тих, які вони вживають», – каже Darity.

На його думку, платити репарації має федеральний уряд у формі прямих виплат чорношкірим американцям, предки яких були поневоленими у США.

Darity підрахував, що ціна репарації становить 14 трильйонів доларів, приблизно 350 тис. доларів на одну особу. За його словами, це допоможе подолати чорно-білий розрив між багатими та бідними.

«Що б не відбулося на місцевому рівні або на рівні штату в США, це – наслідок правових умов, встановлених федеральним урядом», – переконує він.

У квітні юридичний комітет Палати представників ухвалив законопроєкт H.R. 40, відповідно до якого буде створено комісію для вивчення відшкодування за поневолення чорношкірих американців. У Конгресі тривали запеклі бої під час ухвалення законопроєкту.

Республіканці, члени юридичного комітету Палати представників, проголосували проти цього законопроєкту. Один із чільних їхніх аргументів – те, що репарації змусять громадян, у яких в минулому не було поневолювачів, або які мали членів сім’ї, котрі боролися за скасування рабства, оплачувати податки, що будуть використані на оплату злочинів інших.

Тим часом у Чикаго наступного року День скасування рабства стане офіційним вихідним. Його святкуватимуть на рівні міста церемонією підняття прапора на Daley Plaza.

«Я, як і багато інших, навіть нічого не знала про День скасування рабства, поки не стала дорослою. Це сталося тому, що до нього ніколи не ставилися з пошаною, як повинно було бути», – зауважила мер Чикаго Лорі Лайтфут.

Починаючи з цього року, День скасування рабства вже є оплачуваним вихідним в окрузі Cook. Протягом тижня в окрузі проводились різноманітні заходи, як у віртуальному, так і очному режимах.

Лайтфут переконана, що свято служить нагадуванням про те, як далеко зайшла держава, а також про те, скільки роботи потрібно завершити, зокрема тут, у Чикаго.

«Рабство могло офіційно закінчитися у 1865 році, але ми досі боремося з пережитками цього первородного гріха сьогодні, – від зменшення капіталовкладень до інституціонального расизму, який стримує наш народ від реалізації свого даного Богом потенціалу», – додала Лайтфут.

Наразі на підпис губернатора Дж. Пріцкера чекає законопроєкт, який, якщо його таки буде підписано, зробить штат Іллінойс 47-м штатом, у котрому День скасування рабства стане офіційним святом.

Чикаго та Іллінойс вийшли з карантину. Усі обмеження скасовано, окрім носіння масок у громадських місцях

CTA презентувала візуалізацію нової залізничної станції у Loop

 

Реклама

© 2006-2011 "Час i Подiї". All Rights Reserved | Chicago Web Design - www.4everstudio.com