rss
06/16/2021
EN   UA

Молодiжне Перехрестя (Тисність на обкладинку)

#370

Ваша точка зору

Чого, на Вашу думку, найбільше бракує Україні для перемоги?
Грошей
Зброї
Ядерної зброї
Міжнародної підтримки
Совісті найвищого керівництва
Ваш варіант відповіді
Полiтика \ Економіка \ Життєстійкі: оптимістичні історії підприємців, які «здолали» кризу

Procter and Gamble створювала мильні опери по радіо, щоб отримати лояльних клієнтів, а General Motors перейшла з виготовлення кінних екіпажів на автомобілі. А що роблять українські компанії, щоб пережити кризу?

Під час криз більшість компаній просто зменшує витрати та закриває проєкти. Вони забувають, що криза — це, перш за все, час можливостей: вийти на нові ринки, відкусити частку ринку у свого конкурента, змінити бізнес-модель, оптимізувати свою роботу. Компанії, які вміють шукати нові можливості, будуть зростати тоді, коли інші закриваються.

До Великоднього інтелектуального меню «День» пропонує оптимістичні історії «життєстійкого» бізнесу та їх «секрети», об які зламали зуби не одна криза.

FedEx — американська поштова то логістична компанія, відома в усьому світі — була заснована в 1971 році. І відразу ж напоролася на кризу. На початку 70-х ОПЕК збільшила ціни на нафту в 4 рази, що спричинило період економічного спаду в США і високий рівень безробіття. У 1973 було оголошено ембарго на нафту. До загальної кризи додались ще й внутрішні проблеми: працювати в таких умовах означало витрачати багато грошей на пальне для машин, що астрономічно збільшило витрати.

Засновник компанії втратив близько $84 млн, проте компанія зробила все, щоб переконати клієнтів, що вона продовжує виконувати свою місію — доправляти документи вчасно. FedEx запустила рекламну кампанію, у якій стверджувала, що вона життєво необхідна клієнтам, тому що за будь-яких обставин доправить посилки протягом ночі. Зусилля виправдали себе у 1980, коли прибуток сягнув $38,7 млн.

Ще один приклад вдалої рекламної стратегії проти кризи застосувала P&G. Американська Велика Депресія стала важким випробуванням для більшості компаній з виробництва споживчих товарів. Але P&G розуміла, що навіть в період депресії людям потрібне буде мило. І замість того щоб почати економити на рекламі, як зробили багато компаній, P&G зробила навпаки. І підійшла до реклами креативно. Компанія почала спонсорувати серіали на радіо. Коли перший, Ma Perkins, став неймовірно успішним, компанія оплатила створення ще 21 мильної опери для інших своїх брендів. До речі, саме тому серіали називають «мильними операми». А популярність мильних опер призвела до суттєвого зростання продажів.

Як виживають українські компанії в коронакризу? Своїм досвідом з «Днем» поділились підприємці з різних куточків України.

Подiлля: вони «перехитрили» карантин

Пiвдень: любов до кави, міста і своєї справи

Ціна егоїзму#2021-24 (06/16/2021)

 

Реклама

© 2006-2011 "Час i Подiї". All Rights Reserved | Chicago Web Design - www.4everstudio.com