rss
06/16/2021
EN   UA

Молодiжне Перехрестя (Тисність на обкладинку)

#370

Ваша точка зору

Чого, на Вашу думку, найбільше бракує Україні для перемоги?
Грошей
Зброї
Ядерної зброї
Міжнародної підтримки
Совісті найвищого керівництва
Ваш варіант відповіді
Полiтика \ Аналітика \ Вибухи на артскладах та Sputnik V: у Чехії політичний скандал із віцепрем’єром

Чеське ЗМІ звинуватило віцепрем’єра країни, главу МВС Яна Гамачека у спробі приховати участь російської ГРУ в терактах 2014 року в обмін на отримання вакцини Sputnik V, Гамачек усе заперечує.

Депутати парламенту від опозиції вимагають пояснень, передає Укрінформ.

«Свідчення: Гамачек хотів обміняти Врбетице на мільйон Sputnik V у Москві» - під таким заголовком вийшла у вівторок стаття в інтернет-виданні Seznam Zprávy. У ній стверджується, що заступник голови уряду хотів під час запланованого на 19 квітня візиту до Москви домовитись про постачання до Чехії мільйона доз вакцини і проведення в Празі зустрічі президентів США і Росії в обмін на замовчування участі ГРУ у підриві складів. Після ж того, коли вся історія вийшла на світ, спробував презентувати справу так, що повідомлення про поїздку до російської столиці було лише «відволікаючим маневром».

ЗМІ посилається на свої джерела, які брали участь у зустрічі 15 квітня в Міністерстві внутрішніх справ, де були присутні також посол ЧР у РФ, шеф розвідки, очільник військової розвідки і вищий поліцейський керівник. При цьому не був запрошений очільник контррозвідки, яка саме і займається справою вибухів.

Гамачек у своєму Твіттері відкидає всі звинувачення.

«Стаття заснована на домислах та брехні, які ніхто з учасників не підтвердив і не міг підтвердити, оскільки цього не сталося», – написав віцепрем’єр, який на момент згаданих подій також обіймав посаду міністра закордонних справ.

Лідери політичних партій у парламенті вимагають, аби Гамачек дав належні роз’яснення, деякі вимагають його негайної відставки.

Під обстріл критики потрапив і прем’єр-міністр Андрій Бабіш, який стверджує, що дізнався про згадану зустріч у МВС зі ЗМІ.

Варто зауважити, що, згідно з даними дослідження «Євробарометр ЄС», оприлюдненими 3 квітня, у Чехії рівень довіри громадян до уряду – найменший серед країн ЄС; за рік частка громадян ЧР, які довіряють уряду, знизилася з 40% до 19%.

Нагадаємо, ввечері 17 квітня Бабіш із Гамачеком на екстреному брифінгу оголосили про те, що за вибухами в 2014 році на складах стоїть російська ГРУ і що через це вирішено вислати з Праги 18 дипломатів російського посольства, про яких відомо, що вони є співробітниками спецслужб РФ СЗР і ГРУ. Після цього відбулося кілька взаємних витурень дипломатів.

Чверть сторіччя на сторожі правди

У Білорусі оголосили вирок довіреним особам Тихановської

Два Віктори#2021-23 (06/09/2021)

 

Реклама

© 2006-2011 "Час i Подiї". All Rights Reserved | Chicago Web Design - www.4everstudio.com