rss
06/16/2021
EN   UA

Молодiжне Перехрестя (Тисність на обкладинку)

#370

Ваша точка зору

Чого, на Вашу думку, найбільше бракує Україні для перемоги?
Грошей
Зброї
Ядерної зброї
Міжнародної підтримки
Совісті найвищого керівництва
Ваш варіант відповіді
Українське Чикаго \ Редакції часопису «Час і Події»!

До вас звертається від імені Українського громадського комітету підтримки фільму «Тарас. Повернення», м. Київ, його голова Олеся Кривопиша.

Вітаємо українськомовне видання «Час і Події» з 25-річним Ювілеєм!

Бажаємо членам редакції, всьому колективу газети здоров’я і творчої наснаги заради спільної мети – незалежності і розквіту нашої України!

Я завжди із задоволенням читаю публікації видання, про деякі події культурного життя дізнаюся саме з ваших сторінок.

Наша дружба почалася ще у 2018 р., через вашу кореспондентку Лідію Корсун, яка присвятила кілька статей Міжнародному проекту-конкурсу «Тарас Шевченко єднає народи», започаткованому легендарною жінкою України, яку без перебільшення можна назвати Берегинею Української культури, Галиною Яблонською. Перша стаття, присвячена конкурсу у 2018р., мала назву «Тарас Шевченко єднає народи, а Галина Яблонська – закоханих у Шевченка та Україну людей». Конкурс за 4 роки проведення (2016-2019 рр.) об’єднав близько 1,5 тис. учасників з 62 країн світу, полум'яне слово Шевченка лунало 53-ма мовами. Пізніше була ґрунтовна стаття, присвячена засновниці конкурсу – народній артистці України Галині Яблонській, корифею Національного академічного драматичного театру імені Івана Франка, яка на сьогоднішній день є найстаршою діючою акторкою театру в Україні. Ці статті ми роздрукували в оригінальному форматі, і подарували театру Франка, а також самій Галині Гілярівні. Статті довгий час висіли для ознайомлення на вході до театру Франка, і сотні людей знайомилися з інформацією.

Title 

Наша співпраця з виданням у сфері популяризації Шевченка та української культури продовжилася через підтримку нового художнього фільму шевченкіани «Тарас. Повернення» режисера й автора сценарію Олександра Денисенка, який стикнувся з блокуванням у виході на широкі екрани в Україні.

У вересні 2019 р. на сторінках видання вийшла стаття Лідії Корсун «Підтримуємо вихід на широкий екран фільму про Кобзаря «Тарас. Повернення», і наша особлива подяка видавцю Софії Разумовій за відчуття важливості цієї теми і винесення її на обкладинку видання з такою передмовою: «Інтелектуальне українство докладає неймовірних зусиль, аби відвоювати у жорстокій боротьбі вихід на широкий екран фільму «Тарас. Повернення» Олександра Денисенка».

Вихід цієї статті допоміг громадському комітету підтримки фільму організувати зустріч із відповідальними особами в Міністерстві культури України та Держкіно України, а в подальшому відіграв роль в організації громадських допрем’єрних показів у США і можливості прокату в Україні.

Ми використовували першу сторінку №32 за 2019 рік «Часу і Подій» дуже багато разів у зверненнях до друзів, шевченколюбів, шевченкознавців, шанувальників кіно на сторінках ФБ протягом 2019-2020 р. та поточного 2021 р. Вона служила в певні моменти візитною карткою фільму.

Title 

Нашому комітету відомо що, у Нью-Йорку також був створений аналогічний комітет, організований Л. Корсун. Посилаючись на Вашу статтю, було запропоновано Українському Інституту Америки запросити творчу групу фільму, на чолі з режисером Олександром Денисенком, що й було здійснено, і організовано 8 переглядів у метрополії Нью-Йорку.

Наш комітет відзначив Вашого кореспондента грамотою-подякою.

Фільм «Тарас. Повернення» Олександра Денисенка – перший фільм шевченкіани, створений для кінотеатрів, за останні 55 років, високий взірець національного інтелектуального кіно, перший фільм, присвячений маловідомому періоду із життя нашого генія – заслання простим солдатом в загарбані російською імперією казахські степи, перший фільм, який «оживив» Шевченка, показав простою, близькою кожному українцю людиною, збурив наші душі, і пробудив національну самосвідомість.

Дякуємо за співпрацю та творення сучасної історії України!

З повагою та найкращими побажаннями,

Голова громадського комітету підтримки фільму «Тарас. Повернення» в Україні , м. Київ,

Олеся Кривопиша

Вітання від «Коронації слова»!

Шановна редакціє!

 

Реклама

© 2006-2011 "Час i Подiї". All Rights Reserved | Chicago Web Design - www.4everstudio.com