rss
08/03/2021
EN   UA

Молодiжне Перехрестя (Тисність на обкладинку)

#370

Ваша точка зору

Чого, на Вашу думку, найбільше бракує Україні для перемоги?
Грошей
Зброї
Ядерної зброї
Міжнародної підтримки
Совісті найвищого керівництва
Ваш варіант відповіді
Культура \ Наша духовність \ Глава УГКЦ Блаженніший Святослав: «Великий піст – нагода переосмислити нашу вірність стосовно Бога, ближнього і себе самого»

Запитаймо себе сьогодні: наскільки я є вірним у молитві? Чи я молюся кожного дня? Наскільки я є вірним у тих маленьких речах, які я обіцяв Богові на початку цього посту? Наскільки я є вірним в усьому тому, що для мене є найважливішим у моєму житті? Наскільки я є вірним своєму християнському покликанню? Задуматися над цими запитаннями закликав вірних Отець і Глава УГКЦ під час проповіді в Патріаршому соборі Воскресіння Христового у четверту неділю Великого посту.

У проповіді Блаженніший Святослав звернув увагу слухачів на разючу різницю між двома синами, про яких розповідає євангеліст Марко в сьогоднішньому уривку про зцілення біснуватого юнака (Мк. 9, 17-31): «З одного боку, ми бачимо Сина Божого, який, сповняючи Божу вірність людині, прийшов, щоб не просто почути чи промовити до людини, а вилити на неї Боже милосердя. З іншого – сина, про якого говорить бідний батько, що він є повний духа злого».

Проповідник зауважив, що те зцілення, про яке чуємо сьогодні, насамперед стосується серця батька, а потім вже – самого сина.

«Віра – це здатність людини сприйняти Боже Слово, сприйняти Його присутність і силу у своє особисте життя, а відтак – це здатність виявити її у своєму ставленні до Бога та ближнього. Лише тоді, коли батько просить оздоровлення від невірства, його син стає здоровим», – пояснив Блаженніший.

Глава УГКЦ звернув увагу і на те, що час Великого посту є вдалим моментом, щоб кожен з нас зміг перевірити, наскільки він є віруючою людиною, а також переглянути в якому стані є його віра.

Бо дуже часто, – каже архієрей, – ми страждаємо на подібну недугу – хворобу глухого і німого духа. Ми часом є глухі щодо Бога. Зокрема, в сьогоднішніх обставинах вимушеної самоізоляції ми починаємо страждати на подібного німого і глухого духа, який є духом відокремлення, ізоляції людини від Бога і ближнього.

Плодом такої ізоляції, такого виду невірства, за його словами, є нездатність керувати самим собою. Тому так часто сучасна людина, яка втрачає духовні і моральні орієнтири, схильна кидатися в крайнощі.

Блаженніший Святослав закликав переосмислити свою особисту вірність щодо Бога, ближнього і себе самого.

«Ми знаємо, що молитва і піст – це два способи оздоровлення. Молитвою ми оздоровлюємо наше ставлення до Бога, а постом – наше ставлення до себе самих. Ми вчимося керувати самі собою, своїми похотями, думками, бажаннями, рішеннями, думками і ділами. Тому й каже Христос, що той вид духу невірства можна вигнати молитвою і постом», – додав Глава Церкви.

«Нехай сьогоднішня подія, про яку ми чуємо у Євангелії, станеться зі мною і з вами в сучасному моменті життя й історії. Нам так важливо відчути, що зараз, у момент великого страху і розгублення людства, Бог є вірним, Він є поруч і є з нами. Просімо в час великопісного подвигу, щоб Господь Бог поміняв у нас духа невірства, рабства, духа, який не дає молитися, читати Святе Письмо, слухати Бога, на Духа Святого, який зціляє людські стосунки і робить нас знову повноцінними і гармонійними особами», – закликав Блаженніший Святослав.

Фото Олександра Савранського

Департамент інформації УГКЦ

Євстратій Зоря, ієрарх Православної церкви України: «Заперечувати Томос – це ставити під сумнів автокефалію 10 з 15 православних церков»

О. Богдан Прах: «Дозвольте людям реалізовувати свої мрії – і ви побачите фантастичний результат»

 

Реклама

© 2006-2011 "Час i Подiї". All Rights Reserved | Chicago Web Design - www.4everstudio.com