rss
05/14/2021
EN   UA

Молодiжне Перехрестя (Тисність на обкладинку)

#370

Ваша точка зору

Чого, на Вашу думку, найбільше бракує Україні для перемоги?
Грошей
Зброї
Ядерної зброї
Міжнародної підтримки
Совісті найвищого керівництва
Ваш варіант відповіді
Наука \ Освіта \ Університетська команда від УКУ та НаУКМА вперше взяла участь у світовій конференції «Національна модель ООН» і отримала нагороду

28-31 березня спільна команда із шести студентів від Українського католицького університету та Національного університету «Києво-Могилянська академія» вперше представляла українські університети на світовій конференції «Національна Модель Організації Об’єднаних Націй» у Нью-Йорку (США). Напрацьовані проєкти резолюцій українських делегатів було успішно прийнято, і невдовзі їх передадуть на розгляд відповідним комітетам ООН.

Впродовж 4 днів університетські команди з понад 130 країн світу імітували засідання 23 комітетів Організації Об’єднаних Націй. На конференції українським студентам випала нагода представляти маленьку азійську державу Бруней Даруссалам, що розташована у Південно-Східній Азії, на кордоні з Малайзією. Для студентів УКУ-НаУКМА ця держава стала викликом і водночас цікавим завданням з кількох причин: ісламська культура, абсолютна конституційна монархія – султанат, населення 465 тис. осіб (2020 CIA Factbook), а ВВП на душу населення є одним із найвищих у світі.

«Досі жодна українська університетська команда не брала участі у світовій конференції «Національна модель Організації Об’єднаних Націй». Участь нашої команди мала певну місію – відкрити NMUN для українських університетів, а також відкрити Україну для світової спільноти NMUN. І це вражає та надихає усіх нас. Наша команда стала однією з найкращих серед команд-делегацій, які брали участь у світовій Моделі ООН. Ми отримали неймовірні результати, адже усі напрацьовані нашими делегатами проєкти резолюцій прийнято методом акламації (одностайно)», – розповідає Галина Процик, тренерка команди від УКУ, викладачка кафедри політичних наук, керівниця відділу міжнародних академічних зв’язків.

За результатами продуктивної роботи студентів УКУ-НаУКМА у своїх комітетах, делегації Бруней Даруссаламу було присуджено особливу відзнаку «Високодостойна делегація». Лише 22 команди були удостоєні цієї нагороди за відмінне знання процедурних правил, активний захист інтересів своєї країни, дипломатичну і виважену взаємодію з іншими членами делегації.

Окрім прийняття резолюцій української команди, студентка 4-го курсу бакалаврської програми «Етика-Політика-Економіка» Факультету суспільних наук УКУ Катерина Подгорська здобула нагороду «Position paper award» за найкращий у комітеті позиційний документ, що ілюструє глибокі знання тем засідань, виважену і чітку позицію країни щодо цієї теми, а також пропонує певний напрямок дій для ефективного вирішення сучасних глобальних проблем.

Title 

«Наприкінці конференції я, як і всі, була вже трохи втомлена, адже складно впродовж кількох днів з пів п’ятої до опівночі бути на онлайн-зв’язку. Коли оголосили, що прийняли наші напрацювання, я зраділа, і розслабилась, подумавши «ми зробили все, що могли». А вже коли почула про свою нагороду, то сприйняла це як додатковий бонус, отримати який не сподівалася», – згадує Катерина Подгорська.

Хороші результати на конференції є також добрим показником для університетського клубу Модель ООН УКУ, адже це можливість заявити про себе як організацію і знайти партнерів серед інших світових клубів.

«Тепер ми можемо об’єднувати свої команди і надалі брати участь в проєкті попарно, як це було з УКУ і Києво-Могилянською академією. До того ж, думаю, що наші досягнення є великою мотивацією для решти учасників клубу. Ми хочемо докласти всіх зусиль, щоб передати свій досвід, підготувати нову команду, яка б могла наступного разу взяти участь у схожій конференції, сподіваюся, вже офлайн», – додає Катерина Подгорська.

Марія Панченко, студентка 1 курсу спеціальності «Право» Факультету правничих наук Національного університету «Києво-Могилянська академія», розповідає, що взяла участь у підготовці до конференції, тому що для неї є болючими українські питання в контексті міжнародних відносин: «Я цікавлюся саме дипломатичними методами вирішення конфліктів і розв’язання важливих для суспільства проблем, адже, як на мене, це єдиний спосіб досягти бажаного результату. Модель ООН дуже допомагає розвинути в собі навички перемовин, співпраці й публічного оприлюднення позиції так, щоб отримати підтримку міжнародної спільноти. Для мене є дуже цінним досвід, отриманий саме на всесвітній моделі, де присутні люди з усіх куточків планети з найрізноманітнішим досвідом».

Впродовж чотирьох днів робочих засідань українські студенти працювали над спільними резолюціями разом із 1350-ма іншими делегатами усього світу.

«Резолюція це основний документ, який має прийняти комітет як результат роботи над певним питанням. Вона складається з двох частин, що разом становлять єдине ціле. У першій зазначають той досвід, який уже був здобутий міжнародною спільнотою, наголошують на мотивації опрацювання саме цього питання і звертають увагу на важливі деталі. А в другій частині пропонують конкретні кроки вдосконалення рішень і розв’язання проблеми. Я працювала у першому комітеті Генеральної Асамблеї над темою «Незаконна торгівля дрібною зброєю у всіх її аспектах». Ми зосередили нашу увагу найбільше на освіті й безпеці жінок і дітей» – ділиться Марія Панченко.

Додамо, що участь в міжнародній конференції Моделі ООН стала можливою завдяки співпраці з університетом MacEwan (Канада) та Українським центром ресурсів і розвитку (URDC). Для українських студентів вони відкрили цей шлях ще у 2019 році. Саме з того часу розпочалась підготовка команд. Особливу підтримку у цьому проєкті надавали д-р Чалдінс Менса, професор кафедри політичних наук Універсиету МакЮвена, пані Лариса Гайдук, директорка Українського центру ресурсів та розвитку, а також канадські студенти-учасники Клубу ООН МакЮвен.

Title 

Разом із канадськими студентами вдалося провести 5 віртуальних тренінгових сесій, спільну канадсько-українську літню тренінгову програму у Києві, всеукраїнську літню онлайн-школу Національної моделі ООН для 11 українських університетів, а також взяти участь у регіональній моделі ООН, яка відбулася у м. Ерфурт (Німеччина), організувати спільне міжнародне онлайн навчання (COIL) в межах курсу «Міжнародні організації та глобальне управління», під час якого студенти здавали іспит у вигляді Моделі ООН. У результаті такого інтенсиву в обох університетах були засновані перші студентські ООН клуби.

Делегатами від України від команди УКУ на конференції були:

1.Катерина Подгорська, голова студентської делегації УКУ, студентка 4-го курсу бакалаврської програми «Етика-Політика-Економіка» Факультету суспільних наук, співзасновниця клубу Модель ООН УКУ I MUN UCU, комунікаційна менеджерка Львівської освітньої фундації.

  1. Ілля Петрик, студент 4-го курсу бакалаврської програми Етика-Політика-Економіка, Факультету суспільних наук, співзасновник клубу Модель ООН УКУ, співзасновник ГО «Зелена Коробка».
  2. Ольга Толмачова, студентка 1-го курсу програми Богослов’я Філософсько-богословського факультету, членкиня клубу Модель ООН УКУ.

А також троє студентів із Національного університету «Києво-Могилянська академія»: Євангеліна Ткаленко, Христина Гай і Марія Панченко.

Довідка

Національна модель ООН є найдавнішою найбільшою міжуніверситетською моделлю ООН у світі, яка щороку збирає понад 6000 студентів-делегатів із понад 130 країн світу, щоб разом розвивати дух міжнаціональної співпраці, яка скерована на поширення поваги до цінностей глобального громадянства, демократичних принципів, основних прав і свобод людини, а також спільного подолання глобальних викликів та загроз.

Підготувала Діана Мотрук, пресслужба УКУ

 

Як спілкуватися з молоддю в умовах пандемії? – результати дослідження від студентів УКУ

 

 

Реклама

© 2006-2011 "Час i Подiї". All Rights Reserved | Chicago Web Design - www.4everstudio.com