rss
04/21/2021
EN   UA

Молодiжне Перехрестя (Тисність на обкладинку)

#370

Ваша точка зору

Чого, на Вашу думку, найбільше бракує Україні для перемоги?
Грошей
Зброї
Ядерної зброї
Міжнародної підтримки
Совісті найвищого керівництва
Ваш варіант відповіді
Культура \ Наша духовність \ Великопосне послання Постійної конференції українських православних єпископів поза межами України

Улюблені у Христі: духовенство, брати і сестри!

Ось і знову ми вступаємо у Священну Пору Святого та Великого Посту.

В Першому Євангелії, Господь наш і Спаситель Ісус Христос кличе Матвія простим зверненням «Іди за Мною». Почувши заклик, митар «встав і пішов за ним». Грецький переклад слова «встав» - анастас, також вживається для опису події Воскресіння (анастасіс) Господа нашого Ісуса Христа з мертвих. Вибір наслідувати Христа є також своєрідним воскресінням з мертвих, оскільки він включає в себе піднесення від «нижчого» шляху життя до «вищого», від тимчасових турбот світу цього до основного занурення в Божество.

Заклик Ісуса Христа звернений до розуму, але він повинен пройти через наш розум у тіло, а через тіло — у все життя, дії та рішення. «Іди за мною» означає «ходи, як Я ходжу, думай, як Я думаю, та вибирай, як Я вибираю». Бути учнем – це означає бути послідовником, і вимагає повністю перевиховати себе, згідно з прикладом, показаним нашим Спасителем.

Іди за мною... Відвернись від гріха і будь вірним Євангелії!

Час Великого Посту – це запрошення до щирого огляду нашого життя у світлі Євангелії. Будь-яка ілюзія самозабезпеченості, яку ми, можливо, мали, повинна була б розвіятись за останні 12 місяців, з часу, коли ми зіткнулися з світовою медичною кризою, економічними труднощами, громадськими заворушеннями та партійним поділом. Можливо, переживши пандемію COVID-19, ми навчимося бути дещо покірнішими – усвідомивши, що незважаючи на неймовірні можливості сьогоденної технології, наша доля все одно не є в наших руках, як ми часто думаємо.

Події минулого року завдали великих страждань багатьом людям, а страждання зазвичай не підносять нас. Вони можуть зробити, а часто і роблять нас озлобленими, і тоді ми впадаємо у спокусу жалю над собою, стаючи повністю егоцентричними. Правильне дотримання Святого і Великого Посту може допомогти нам зрости у смиренні – що не означає, що ми будемо «менше задумуватись над собою» (як дехто помилково вважає), а швидше, «менше думати про себе». Отож, Великий Піст це заклик звернутися до тих, хто в потребі, щоб ми, отримавши милосердя від Бога, навчилися бути милосердними.

Звичайно, минулий рік був дуже руйнівним для нашого життя. Ми всі прагнемо «нормальності» — якою б «нова» норма не була. Тому, дивлячись у майбутнє зі смиренням, ми повинні сприймати сьогодення з терпінням. Терпіння — це духовна вакцина, яка усім нам необхідна в ці дні пандемії, економічного стресу, громадських заворушень та політичного розколу, а також велика чеснота, над якою нам потрібно працювати у цей Великий і Святий Піст 2021 року.

Святий Апостол Петро повчає: «Нарешті ж, будьте всі однодумні, спочутливі, братолюбні, милосердні, покірливі. Не платіть злом за зло, або лайкою за лайку, навпаки, благословляйте, знавши, що на це вас покликано, щоб ви вспадкували благословення. Бо хто хоче любити життя та бачити добрі дні, нехай стримає свого язика від лихого та уста свої від говорення підступу. Ухиляйся від злого та добре чини, шукай миру й женися за ним! Бо очі Господні до праведних, а вуха Його до їхніх прохань, а Господнє лице проти тих, хто чинить лихе! (1Петра 3: 8-12)

Якщо Ви терплячі, Ви не відповісте на роздратований електронний лист ще гнівнішим листом. Ви почекаєте, і, можливо, не скажете чи напишете того, чого Ви не зможете забрати назад. Терпіння допомагає зняти напругу з ситуації. Терпіння породжує смирення і зближує нас із святістю. Святий і Великий Піст закликає нас шукати святості, що для всіх Православних Християн означає «життя у Христі».

Через молитву, покаяння, піст та простоту щоденної доброти ми приводимо себе та своїх близьких до оновленої віри в силу Божої Любові до нас, Любові, яка є сильнішою за гріх, смерть та диявола. Через покаяння у Святій Тайні Сповіді, ми прагнемо подолати вплив гріха, який вражає нашу здатність жити у мирі з іншими та єднанні з Богом. У 4-й Молитві св. Симеона Метафраста перед Святою Євхаристію/Причастям, ми молимось: «Безмірне множество щедрот Твоїх і милість невимовна незлостивої Твоєї благодаті, і немає гріха, щоб переміг Твою Любов до людства». Отже, ми бачимо, що завжди є велика надія на те, що ми можемо бути переможцями над гріхом — відвернувшись від нього та повернувши до Люблячого Бога, який завжди готового обняти нас у Своїй ЛЮБОВІ.

Нумо усі разом подорожувати цією Священною Порою з почуттям покаяння, відновленим бажанням любити, служити та бути поруч один для одного; щоб ми могли проголосити світу навколо нас те, що - МИ ЛЮДИ ЛЮБОВІ! МИ ЛЮДИ ЄВАНГЕЛІЇ! МИ ЛЮДИ ПАСХИ!

Благословенної Вам Мандрівки Великим Постом!

З Архіпастирським благословенням,

+ ЮРІЙ - Митрополит Української Православної Церкви в Канаді

+ АНТОНІЙ - Митрополит Української Православної Церква США, Південної Америки та Діаспори

+ ЄРЕМІЯ - Архієпископ Української Православної Єпархії в Південній Америці

+ ДАНИЇЛ - Архієпископ Української Православної Церкви США та Діаспори

+ ІЛАРІОН - Єпископ Української Православної Церкви в Канаді

+ АНДРІЙ - Єпископ Української Православної Церкви в Канаді

Блаженніший Святослав Шевчук: «Правда, яку ми почуємо, може бути болючою, але вона визволяє»

Архієпископ Даниїл співслужив предстоятелю Православної Церкви України

 

Реклама

© 2006-2011 "Час i Подiї". All Rights Reserved | Chicago Web Design - www.4everstudio.com