rss
04/13/2021
EN   UA

Молодiжне Перехрестя (Тисність на обкладинку)

#370

Ваша точка зору

Чого, на Вашу думку, найбільше бракує Україні для перемоги?
Грошей
Зброї
Ядерної зброї
Міжнародної підтримки
Совісті найвищого керівництва
Ваш варіант відповіді
У фокусі – Америка \ Комітет з розвідки Сенату США затвердив кандидатуру нового очільника ЦРУ

Комітет Сенату США з питань розвідки одностайно затвердив кандидатуру Вільяма Бернса на посаду директора Центрального розвідувального управління США.

Про це йдеться у заяві голови комітету сенатора Марка Уорнера, повідомляє Reuters.

«Голосування більшості представників партій на підтримку посла Бернса є свідченням безперечної відповідності кандидата цій посаді, багаторічного досвіду у справах національної безпеки та схвальної відданості державній службі», – йдеться у заяві Уорнера.

Уорнер сподівається, що Сенат «приступить до затвердження кандидатури посла Бернса без зайвих затримок».

На своїй посаді Бернс, як очікується, зосередиться, зокрема, на розслідуванні нещодавніх хакерських атак на уряд США.

На його думку, США повинні готувати своїх шпигунів й аналітиків розвідки до роботи зі зростаючими загрозами з боку Китаю і Росії.

«Поки Путін є лідером Росії, ми будемо працювати в досить вузькому діапазоні можливостей – від дуже жорсткої конкуренції до дуже неприємної ворожості».

Бернс, який служив в Росії і на Близькому Сході, назвав конкуренцію з Китаєм «найбільшим геополітичним випробуванням», із яким зіткнулися США. Одночасно він охарактеризував Росію як «державу, що занепадає», проте яку, втім, не варто недооцінювати.

«Хоча у багатьох відношеннях Росія може бути державою, яка занепадає, вона, принаймні, може бути настільки ж деструктивною під керівництвом [президента Володимира] Путіна, як і такі висхідні держави, як Китай», – заявив він законодавцям.

Виступаючи перед членами комітету Сенату з розвідки на слуханнях щодо його затвердження, Бернс попередив, що нова ера конкуренції з Пекіном, можливо, не має аналогів в американській історії. «Конкуренція з Китаєм буде шляхом до нашої національної безпеки у найближчі десятиліття», – сказав Бернс, назвавши керівництво Китаю ворожим і хижацьким.

Як повідомляли, у січні очільниця Центрального розвідувального управління США Джина Гаспел подала у відставку. Сенат США призначив Гаспел на посаду директора ЦРУ в травні 2018 року. Вона прослужила в ЦРУ 33 роки, зокрема, займала різні посади в резидентурах у Росії й Азербайджані. В останні роки вона займала посаду заступника директора спецслужби. Гаспел стала першою жінкою в історії США, яка очолила розвідувальну службу.

11 січня обраний президент США Джозеф Байден оголосив своїм кандидатом на посаду директора ЦРУ колишнього заступника держсекретаря Вільяма Бернса.

Бернс – кар’єрний дипломат, який прослужив у зовнішньополітичній службі США протягом 33 років, працював у службі національної безпеки в п’яти демократичних та республіканських адміністраціях.

У разі затвердження 64-річний Бернс стане першим кар’єрним дипломатом на посаді глави ЦРУ.

Нагадаємо, 25-26 лютого 2014 року Бернс був першим дипломатом, який відвідав Україну після Революції Гідності. Він побував у Свято-Михайлівському кафедральному соборі, в якому відспівували загиблих, а також провів бесіди з активістами Майдану – представниками медичної служби, релігійними діячами, членами громадських організацій.

У 2005-2008 роках Бернс був послом США в Росії, пізніше його змінив на цій посаді Майкл Макфол.

Наступник Мадігана пішов у відставку – після трьох днів роботи

Шановна Українська Громадо!

 

Реклама

© 2006-2011 "Час i Подiї". All Rights Reserved | Chicago Web Design - www.4everstudio.com