rss
04/13/2021
EN   UA

Молодiжне Перехрестя (Тисність на обкладинку)

#370

Ваша точка зору

Чого, на Вашу думку, найбільше бракує Україні для перемоги?
Грошей
Зброї
Ядерної зброї
Міжнародної підтримки
Совісті найвищого керівництва
Ваш варіант відповіді
У фокусі – Америка \ Занепад Заходу: американська освіта капітулює перед «рівністю»

Державна система освіти в США, якщо оцінювати її за результатами, дає випускників, менш компетентних у мовних навичках і значно менш підготованих у природничих науках і математиці, у порівнянні з 1964 роком, коли було досягнуто максимального показника, судячи з результатів іспитів на виявлення академічних здібностей.

Згідно з рейтингами, зниження рівня знань у природничих дисциплінах і математиці в американських учнів, у порівнянні з їхніми закордонними однолітками, за останнє десятиліття прискорилося. Відповідно до оцінки, проведеної в 2015 році для 71 країни, США опинилися на 38-му місці з математики і на 24-му – з природничих дисциплін. Серед 35 країн ОЕСР США перебувають на 30-му місці з математики і на 19-му з природознавства. Сумні результати, і це при тому, що американські платники податків на одного учня витрачають коштів більше, ніж будь-яка інша країна в світі, тому справа не тільки в грошах.

Великою мірою зниження рейтингу пов’язане з технічними досягненнями, які зрівнюють правила гри для вчителів у всьому світі, але необхідно враховувати також і соціальний контекст. Зокрема, в США безумовно важливим фактором були політичні та культурні заворушення. Але, зважаючи на сказане, США зараз мають справу з переоцінкою цінностей, яка, ймовірно, назавжди змінить традиційну освіту, і ці зміни зроблять американських учнів ще менш конкурентоспроможними, порівняно з їхніми закордонними однолітками.

У багатьох школах США перестали виставляти оцінки, які мають якесь значення, або взагалі відмовилися від оцінок – а це означає, що немає можливості зробити висновок про якісь досягнення або успішність. Результати національних тестів для оцінки можливого вступу в коледж поступово знижуються, оскільки їх дедалі частіше засуджують як «расистські» з точки зору того, як вони оцінюють навчання, – це ґрунтується винятково на тому, що чорні з тестами справляються гірше, ніж aзіaти та білі. Все це – частина програми, спрямованої на пошук й усунення будь-яких проявів pacизму в публічному просторі. Це виразилося у знесенні й руйнуванні безлічі історичних пам’ятників і відмові від будь-якого чесного обговорення американської історії. До прикладу, школи Сан-Франциско витратять понад 1 млн. доларів на зміну назв 44 шкіл, що увічнили людей, які були обстежені під мікроскопом на предмет «paсизму та гніту» й визнані винними. Серед них – Джордж Вашингтон, Томас Джефферсон, Авраам Лінкольн і Пол Ревір.

Новий світовий порядок у сфері освіти будується навколо концепції «рівності», тобто використання державної системи освіти для «забезпечення рівних результатів». Але сама концепція – глибоко помилкова, оскільки прагнення до рівності означає несправедливість для кожного: адже гарантується, що всі випускники мають рівні результати й отримали однакові знання. Це, звичайно, безглуздо, і карає доброго учня, адже поганого учня так чи інакше проштовхують через цю систему, і він отримує після закінчення такий же папірець, як і хороший.

І якість державної освіти загалом різко знизиться. Можна з упевненістю сказати, що введення тоталітарного режиму «рівності», заснованого на pacoвому підході, неминуче витіснить багатьох найталановитіших в академічному плані учнів із системи. Багато хто з найкращих учителів також перейде у приватні навчальні заклади, які виникнуть через попит на них з боку батьків і учнів. Інші вчителі взагалі кинуть викладання, коли зіткнуться з такою політкоректністю, яку до 2020 року важко було уявити. Фактична якість освіти постраждає для всіх учасників.

Все вже і так досить погано, але вирішальним моментом є те, що трансформація освіти відбувається по всій території США за підтримки федерального уряду, влади штатів і муніципальної влади. А після встановлення нового режиму буде важко або навіть неможливо повернутися назад, до системи, де навчання насправді означає дисципліну, наполегливу працю й іноді самовідданість.

При цьому в багатьох шкільних округах реальний процес таких змін, знову ж таки, лягає на плечі платників податків. В одному шкільному окрузі Вірджинії місцева шкільна рада витратила 422 500 доларів на консультанта із застосування так званої теорії критичної pacи до нової програми навчання, обов’язкової відтепер для всіх співробітників, і на якій буде будуватися навчання. Коли навчальні заклади нарешті знову відкриють, у всіх дитячих садках, наприклад, будуть навчати «соціальної справедливості» в рамках спеціального курсу, а на всіх інших рівнях буде введено «навчання різноманітності». Навчання читання, письма та арифметики відійде на другий план перед «соціальною справедливістю».

Теорія критичної pacи претендує на роль протиотрути від системного pacизму, але сама є за своєю природою pacиcтською і протистоїть нейтральній pacoвій системі, яка в рівній мірі приносить користь всім. Передбачається, що всі державні інститути та інфраструктура Америки – pacистські за своєю природою і підтримують «перевагу білих», тому повинні бути зруйновані. Теорія вимагає, щоб все розглядалося через систему цінностей, яка визначається ідентичністю і pacoю та вважає білих і їхні інститути безнадійно корумпованими, якщо не просто злом.

На щастя, якобінці політкоректності отримують відсіч. Батьки учнів висловлюють свою незгоду, і навіть деякі члени шкільних рад і вчителі відмовляються працювати за цією програмою. Вчителі при цьому ризикують втратити роботу.

В елітній приватній школі Далтона в Нью-Йорку батьки надіслали директору школи лист, протестуючи проти нещодавно введеної «антирасистської» навчальної програми. «Навіть для людей, які симпатизують цій політичній точці зору, роль школи полягає не в тому, щоб нав’язувати політичні погляди, а щоб відкрити розум дітей для чудес світу та пізнання. Тієї школи, яку ми любимо, яка змінила наше життя, більше немає. І це – величезна втрата».

У листі йдеться також, що «на всіх уроках у цьому році робився нав’язливий акцент на pacі й ідентичності», на« pacизмі поліцейських», на «реконструкціях у науці», на «децентралізації білизни» на уроках із мистецтва, на вивченні білoго cyпpeмaтизму, на ceкcyaльнocті на уроках здоров’я. Це змінило навчальну програму в Далтоні до невпізнання.

За іронією долі, більша частина нової навчальної програми просувається ядром радикально налаштованих викладачів Дал­тона, які в грудні підписали «антирасистський маніфест» із вимогою, щоб школа найняла 12 штатних співробітників з питань різно­манітності, скасувала предмети, за якими чорношкірі учні не встигають нарівні з білими, а також щоб всі співробітники дали підписку про антирасизм.

Те, що діється у Далтоні й інших школах, відбувається і в багатьох провідних американських університетах, тож розпад передасться і наступному поколінню, коли сьогоднішні студенти самі стануть вчителями. Чорношкірий професор із Прінстона, який викладає класичну літературу, закликає покінчити з усіма класичними факультетами, оскільки вони «пропагують pacизм, paбcтвo та перевагу білиx».

Американська система освіти, що приносила колись користь країні та її народу, тепер в агонії, яка відбувається на наших очах. І не чекайте, що адміністрація Джо Байдена зробить хоч щось для її порятунку. Вона – на боці шкідників.

Автор: Philip Giraldi,Ph.D.,
Executive Director of the Council
for the National Interest

Джерело: Strategic Culture Foundation (https://www.strategic-culture.org/news/2021/02/18/the-decline-of-the-west-american-education-surrenders-to-equity/)

Наступник Мадігана пішов у відставку – після трьох днів роботи

Шановна Українська Громадо!

 

Реклама

© 2006-2011 "Час i Подiї". All Rights Reserved | Chicago Web Design - www.4everstudio.com