rss
04/13/2021
EN   UA

Молодiжне Перехрестя (Тисність на обкладинку)

#370

Ваша точка зору

Чого, на Вашу думку, найбільше бракує Україні для перемоги?
Грошей
Зброї
Ядерної зброї
Міжнародної підтримки
Совісті найвищого керівництва
Ваш варіант відповіді
У фокусі – Америка \ Реформа поліції та кримінального правосуддя: заставу скасовано, переслідувати підозрюваних заборонено
Title 
 Фото з ФБ-сторінки губернатора Дж. Пріцкера

Губернатор Іллінойсу Дж. Пріцкер підписав законопроєкт Палати представників №3653, також відомий як законопроєкт про реформу поліції та кримінального правосуддя, в Chicago State University.

«Цей законопроект стосується влади осіб, які здійснюють безпосередній вплив на тих, хто пережив домашнє насильство, тих, хто пережив злочин, та тих, кого тримали під вартою лише через те, що вони – бідні. Коли ми даємо можливість цим людям бути почутими, то наш штат стає сильнішим», – вважає губернатор.

Комплексний пакет реформ було ініційовано Legislative Black Caucus після смерті Джорджа Флойда та інших випадків правопорушень із боку поліції.

Однією з основних складових законопроєкту є ліквідація застави до 2023 року. Внесення застави, на думку прихильників законопроєкту, несправедливо впливає на бідних людей, які очікують на суд, оскільки вони не можуть дозволити собі внести заставу, тоді як заможні підозрювані можуть вийти на волю.

«Статус-кво не працює», – заявив сенатор штату Robert Peters. «Це просто не працює. Ми припиняємо практику внесення застави, яка стоїть на перетині раси, класу та статі».

Губернатор Пріцкер та його заступник Juliana Stratton виступили з промовами перед підписанням законопроєкту про реформування поліції, відповідно до якого поліцейські мають носити натільні камери та не мають права застосовувати задушливі прийоми.

Натомість критики заявляють, що такий законопроєкт може повернути небезпечних злочинців на вулицю, оскільки обмежує право суддів на їхнє затримання.

«Це буде система вилову і звільнення; коли поліція когось спіймає, затримати найжорстокіших злочинців буде неможливо», – заявив сенатор штату, республіканець John Curran.

Прихильники законопроекту запевняють, що усуненння застави не означає, що всі злочинці виходитимуть на волю в очікуванні суду. На їхню думку, судді прийматимуть рішення на основі загрози, яку становить обвинувачений.

«Ми посилили судовий розсуд, коли справа доходить до того, чи становить хтось (із підозрюваних – ред.) загрозу людині або громаді», – переконує сенатор Peters. «Ми чітко прописали це питання і звузили його, щоб кошти не мали важливого значення. Кошти не визначають, чи є хтось загрозою».

Закон також вимагає від поліцейських до 2025 року запровадити носіння тілесних камер, а також обмежує можливість копів переслідувати підозрюваних-втікачів.

«Після протестів минулого літа проти насильства у поліції та реакції на оприлюднення відео, що демонструє приниження та переслідування Anjanette Young, залишилося мало сумнівів щодо рішучої підтримки додаткової підзвітності поліції та реформи кримінального правосуддя», – каже Khadine Bennett, директор із питань адвокатського захисту та міжурядових питань ACLU штату Іллінойс.

Закон також дозволяє людям подавати анонімні скарги на поліцію.

«Цей закон, який сьогодні підписується, є великим кроком до припинення такої толерантності та створення системи підзвітності та професіоналізму. Сподіваємось, він поверне довіру до правоохоронних органів», – заявив генеральний прокурор штату Іллінойс Kwame Raoul.

Закон також передбачає нову програму підготовки поліції, яка стосується втручання під час кризових ситуацій та деескалації конфліктів, а також посилює права жертв.

Більшість поліцейських організацій виступили проти законопроекту. За їхніми словами, він є «антиполіцейським».

«Уже є чутки, що люди міркують над тим, щоб піти з професії», – зазначив Ed Wojcicki, виконавчий директор Асоціації керівників поліції штату Іллінойс.

Хоча законопроект вимагає від поліцейських носити натільні камери, він не дозволяє копам переглядати власні кадри з камери перед написанням звіту. Це, на думку критиків, ставить поліцейських у невигідне становище.

«Зараз поліцейський винен у неправомірних діях, оскільки він пропустив інформацію, яка була на натільній камері, але її у звіті не було. Згідно з цим законопроектом, він винен у вчиненні кримінального правопорушення 3-го класу», – наголосив Steven Stelter, керівник поліції Indian Head Park.

Він та інші начальники поліції кажуть, що каральні заходи, передбачені законопроектом, ускладнюють поліцейським процес виконання службових обов’язків.

James Kruger, керівник поліції Oak Brook, заявив, що керівники поліції штату Іллінойс загалом підтримують реформу, але не були залучені до розробки законопроекту.

«Це – прикро», – каже Kruger. «Все, що нам потрібно, це мати можливість пояснити, чому щось може, а щось не може працювати, не впливаючи на дух того, чого вони намагалися досягти (під час розробки законопроєкту – ред.)».

Наступник Мадігана пішов у відставку – після трьох днів роботи

Шановна Українська Громадо!

 

Реклама

© 2006-2011 "Час i Подiї". All Rights Reserved | Chicago Web Design - www.4everstudio.com