rss
04/13/2021
EN   UA

Молодiжне Перехрестя (Тисність на обкладинку)

#370

Ваша точка зору

Чого, на Вашу думку, найбільше бракує Україні для перемоги?
Грошей
Зброї
Ядерної зброї
Міжнародної підтримки
Совісті найвищого керівництва
Ваш варіант відповіді
Полiтика \ Аналітика \ Коаліція з амінокислотами – проти COVID-19

У Всесвітній організації охорони здоров’я вже заявили, що подолати пандемію коронавірусу у 2021 році нереально. А глава Центрів США з контролю і профілактики захворювань Рошель Валенські каже, що нові штампи можуть спровокувати четверту хвилю пандемії у США. Втім, у нас є й хороші новини…

Отже, ми продовжуємо уважно аналізувати наукові новини з фронту боротьби з коронавірусом – оскільки на цей момент саме цей фронт є найважливішим для всього людства.

Приємно зазначити, що професор Пол Марік, про якого ми розповідали минулого разу (https://www.chasipodii.net/article/26085/), таки тримає фронт у Вірджинії, і райони, мешканці яких лікуються в госпіталі, котрий керується протоколами доктора Маріка, показують непоганий результат.

Однак у нас є ще кращі новини. На сайті medRxiv.org, котрий публікує препрінти наукових досліджень з медицини, з’явився матеріал про принципово новий підхід до лікування ковіду.

Лікарі, котрі володіють англійською, можуть ознайомитися із повним текстом статті ось тут: https://www.medrxiv.org/content/10.1101/2020.10.02.20202614v2. Доволі цікавий матеріал – навіть для тих, хто цікавиться медициною доволі побіжно.

Ми ж наведемо короткий зміст – дуже короткий.

Вчені з Туреччини і Швеції лікували пацієнтів з першими симптомами ковіду доступними для широкого загалу і доволі дешевими метаболічними препаратами. Люди одужували за 6 – 7 днів.

Щоправда, препарати бралися «конячими дозами»: 3,73 г тартрату карнітину (з’єднання карнітину доброї біодоступності), 2,55 г ацетилцистеїну (N-ацетилцистеїн), 1 г нікотинаміду рибозиду хлориду, 12 г амінокислоти серину.

Вживали вранці і ввечері – тобто дві дози на добу.

Таким чином лікарі компенсували всі ті ресурси, котрі вірус відбирає у клітин, коли починає розмножуватися.

Вчені просто зробили детальний аналіз організму хворих – і подивилися, як в організмі при зустрічі з вірусом моментально падають рівні цих речовин. І потім виявилося, що якщо ці гігантські дефіцити організмові компенсувати (а компенсовувати потрібно не менш гігантськими дозами), то організм дає раду з вірусом сам. За той самий тиждень часу, за який організм зазвичай дає раду зі звичайним буденним грипом.

Ще раз прочитайте цю фразу: якщо компенсувати організму брак амінокислот, він дає раду з коронавірусом сам.

Чи могли ми сподіватися на таке диво ще півроку тому?

Title 

Звісно, дослідження ще от-от тільки з’явилося. Поки його надрукують серйозні медичні видання, поки то прочитають серйозні лікарі, поки воно увійде у медичні протоколи…

Або не увійде – як досі не увійшов у протоколи більшості країн дешевий противірусний івермектин.

А речовини, що їх використовували згадані турецькі та шведські вчені, є, наголосимо ще раз, поширеними і доступними. Чи може це бути перешкодою для розповсюдження цього методу лікування?

Час покаже.

Особливо з врахуванням того прикрого моменту, що, як би це не було сумно, дедалі більше з’являється інформації про те, що вакцинування не є панацеєю від коронавірусу. У людей, вакцинованих препаратами Pfizer та AstraZeneca, зустріч із південноафриканським штамом проходить легше. Легше, ніж у не-вакцинованих. Але нові штами вчаться уникати дії антитіл трохи швидше, ніж вчені встигають модифіковувати свої вакцини. У цих «перегонах озброєнь» науці ще далеко до остаточної перемоги…

Цілком ймовірно, що саме ця невтішна ситуація навчить людство бути уважнішим до дешевих ліків – навіть якщо вони і не обіцяють чималих прибутків фармакологічній галузі.

Що ж робити простому смертному пацієнту – поки медична індустрія ще не встигла «переварити» нове дослідження?

Як варіант – можна запастися згаданими речовинами.

Але не поспішайте їх їсти «конячими дозами», якщо ви ще не спіймали грип. Цілком ймовірно, що допоки ви здорові – у вас ці речовини цілком в нормі.

Той же ж таки карнітин, для прикладу, взагалі мав би синтезуватися в людському організмі — і якщо його без потреби тривалий час вживати додатково, то організм людський, як економна система, може взагалі відмовитися синтезувати власний карнітин і повністю «перейти на імпорт». А це вже може завдати організму шкоди – як і будь-яка залежність від імпорту. Ситуація з імпортом масок чи вакцин у світі – добра ілюстрація.

Джерелами для вироблення карнітину є звичні і прості речі: м’ясо, риба, молоко, сир. Так, вегетаріанцям і веганам на цьому моменті варто насторожитися – і, ймовірно, сходити на аналізи. Якщо у вас бракує вітаміну В12, то, швидше за все, з карнітином у вас теж будуть проблеми. Про вітамін В12 та його роль в організмі ми писали от тут: https://www.chasipodii.net/mp/article/4008/.

Ацетилцистеїн, другий із препаратів, котрі використовували кмітливі турецько-шведські вчені — синтетичний препарат, що за хімічною структурою є похідним амінокислоти цистеїну. Про цистеїн ми вже також детально писали ось тут: https://www.chasipodii.net/mp/article/4024/. Уважні читачі мусять пам’ятати, що з цим цистеїном взагалі питання рівноваги є життєво важливим: і занизький його рівень, і зависокий – однаково створюють великі проблеми для здоров’я. Що ж, будемо вважати, що до того часу, поки ви не зустрілися з коронавірусом тет-а-тет, у вас рівень цистеїну теж більш-менш в нормі. Хоча якщо ви вегетаріанець, або ж навпаки – не дуже дружите із здоровим харчуванням, то за можливості краще перевірити рівень цистеїну в хорошій лабораторії. Зайвим не буде.

Якщо ж раптом ви вирішите доповнити запаси організму ацетилцистеїном – пам’ятайте, що його НЕ МОЖНА вживати одночасно з антибіотиками.

Взагалі навіть такі доступні і дешеві речі, як амінокислоти, бажано вживати під наглядом лікаря. В ідеалі – лікаря, котрий ознайомився з повним текстом згаданого дослідження, викладеного на medRxiv.org.

Якщо ж такого нагляду у вас нема – тоді бажано таки, за можливості, здати аналізи на гомоцистеїн та В12. Такі особисті речі про свій організм, як рівень цих речовин, потрібно знати всім – незалежно від того, чи перехворіли ви коронавірусом, чи ні.

Купити згадані речовини для домашньої аптечки теж не завадить. Але – перед вживанням ознайомтеся з інструкцією та протипоказами. Якщо вживаєте не «аптечну версію» з довгою і нудною інструкцією, а вітаміни популярного наразі типу «БАД», в яскравих пляшечках і з мінімумом інструкцій – тоді по інструкцію краще полізти у Вікіпедію. Так-так, саме по ту нудну і довгу інструкцію з довгими переліками протипоказів.

Лякатися протипоказів і застережень не варто – вони є у будь-яких речовин, навіть у шоколаду чи води. Але знати їх необхідно. Так само, як і можливу побічну дію.

Так, для прикладу, у того ж таки банального ацетилцистеїну побічною дією може бути набряк Квінке – дуже неприємна річ. Це буває рідко – але таки буває. Люди, схильні до таких реакцій, зазвичай про це знають, і знають, як рятуватися. Але – все може трапитися вперше.

Однак якщо у вас не було гострих алергічних реакцій на ліки, то, ймовірно, схему, описану турецькими та шведськими дослідниками, цілком можна застосовувати з моменту, коли ви зрозуміли, що захворіли – або ж отримали позитивний тест.

Але найліпше, все ж таки – мати під руками спеціаліста із якщо не медичною, то хоча б довколамедичною освітою. Та й самостійно бажано цікавитися тим, що у вашому організмі відбувається. Цілком ймовірно, що ще за рік-два пандемії медична самоосвіта стане одним із найпопулярніших світових трендів. Що, звісно, людству піде тільки на користь.

Експрезидента Франції Саркозі засудили за корупцію

Кулеба запросив французький бізнес до участі у «Великому будівництві» та великій приватизації

Паради мумії#2021-14 (04/07/2021)

 

Реклама

© 2006-2011 "Час i Подiї". All Rights Reserved | Chicago Web Design - www.4everstudio.com