rss
05/09/2021
EN   UA

Молодiжне Перехрестя (Тисність на обкладинку)

#370

Ваша точка зору

Чого, на Вашу думку, найбільше бракує Україні для перемоги?
Грошей
Зброї
Ядерної зброї
Міжнародної підтримки
Совісті найвищого керівництва
Ваш варіант відповіді
Це цікаво \ На Сумщині каскадер створив оленячу ферму

Нині на 70 гектарах орендованих паїв ферми мисливця і каскадера Дмитра Русанова у селі Козацьке живе близько 200 тварин. Більшість він привіз із-за кордону – з Англії, Румунії, Австрії, навіть Нової Зеландії. Але є вже і потомство від іноземців.

Загалом завдяки зусиллям Дмитра лише торік Украї­на збагатіла на 350 бла­го­род­них оленів. Цього року він збирається збільшити кількість новоприбулих тварин ще на півтисячі.

Навіщо оленяча ферма під Конотопом успішному каскадеру, який має в Італії свій каскадерський кінний клуб? Про це ми поговорили з Дмитром Русановим.

Каскадер із села Бочечки

«Взагалі-то я родом із села Бочечки, що поруч з фермою. У 6 років бабуся привела мене на конюшню; з тих пір і почалася наша дружба з цими красивими тваринами», - розказує Дмитро.

Він наловчився робити на конях усілякі трюки, і після школи вступив на факультет режисури оригінального жанру.

«Комісії сподобався тим, що веселий і життєрадісний», - сміється Дмитро.

 Title

Отримавши професію каскадера, Русанов якийсь час знімався в кіно та шоу, а потім поїхав до Італії, та не сам, а з такими ж відчайдухами, і заснував там каскадерський кінний клуб. Зараз Дмитру 34 роки, в нього 15 років каскадерського стажу, цього достатньо для виходу на пенсію. Тож усе частіше думає, що робитиме після того, як піде з шоу.

«Під час роботи з кіньми я багато де бував у Європі, зокрема, у місцях, де розводять диких тварин, – в Австрії, Англії. Почав думати, а чому в нас не можна, ми хіба гірші? Так прийшла ідея перейняти європейський досвід і облаштувати ферму в Конотопському районі», - розповідає Дмитро.

Благородні ідеї та олені

Благородних оленів в угіддя Конотопського району завезли ще у 70-х роках минулого століття. Але оскільки спарювання постійно проходило всередині популяції, то з часом вона занепала і виродилася. Тому ідею Русанова активно підтримали в Конотопському держлісгоспі, куди і був привезений перший олень угорської селекції.

Свою ферму Дмитро облаштовував за підтримки однодумця, голови правління ТОВ «Агрофірма Козацька» Віктора Гала. Саме він, багато років пропрацювавши на землі, зокрема – і головою місцевого колгоспу, підтримав екзотичну ідею свого не менш екзотичного односельця. Орендували землі у фермерів, побудували вольєр. Навіть сітку – батутну і нетравмуючу – привезли з Англії. Зараз на фермі чотири елітні племінні самці різних генетичних ліній; усі з різних країн. Самиць оленів близько ста. Також в окремій секції живуть лані: троє самців та 50 самок.

Є на фермі й одна місцева знайда - кізочка лані. Дмитро знайшов її, переглядаючи оголошення в інтернеті. Хтось придбав, награвся, а тоді намагався позбутися. Сьогодні вона - улюблениця ферми, людей взагалі не боїться, ходить за ними слідом, випрошуючи смаколики.

Title 

Можливо, згодом тут з'явиться і кінь Дизель, з яким Дмитро ще інколи виступає в італійському атракціоні. «Я з ним поряд уже 10 років. Коли буду остаточно повертатися в Україну, заберу на почесну пенсію», - каже каскадер. До речі, коли на початку бесіди ми спитали, чи правда, що він за фахом каскадер, Дмитро «підредагував»: «За фахом я філософ. Люблю життя!»

Коли всі чиновники - за

На питання, чи важко було отримати дозвіл на ввіз такої великої партії тварин і подолати процедурні бар'єри, Дмитро каже: «Майже відразу нас підтримали в міністерстві екології. У тому році жодних проблем навіть із митницею не було, незважаючи на кінець року. Тварин такої селекції в Україні раніше не було, а тепер ми їх маємо».

За словами Русанова, з часом тварин продаватимуть до інших господарств, таким чином змішається їхня кров і зміцниться популяція. А деяких рогатих Дмитро випускатиме у дику природу.

«Маю замовлення на партії тварин для двох ферм, які будуються на Сумщині та Київщині. Тому в цьому році планую завезти 500 оленів. Наздоженемо ми ту Європу, у нас буде не гірше», - сміється Дмитро.

Під впливом таких одно­сельців, а також завдяки децентралізації село Бочечки і сусідні, що входять до Бочечківської громади, таки справді потроху змінюються. У селі Козацьке за фінансування Віктора Гала навіть світломузичний фонтан відкрили, там з гранітної підлоги виривається 16 струменів. Оленяча ферма також є гарним доповненням до нового життя. Адже сьогодні подивитися на благородних оленів Сумщини приїжджають з усієї України. Особливо радіють спілкуванню з тваринами діти.

Title 

Як зазначив перший заступник начальника Сумського облуправління лісового та мисливського господарства Віталій Ігнатченко, за даними цьогорічної таксації, в угіддях Сумщини нараховується близько 800 благородних оленів у дикій природі та вольєрах для напіввільного утримання. «Ферма Дмитра Русанова зробила величезний вклад у подальше відтворення нашої популяції цього надзвичайно цінного виду тварин. Ми щиро вдячні ентузіастам і плідно співпрацюватимемо у цьому напрямку надалі», - підкреслив Ігнатченко.

 

Автор: Ольга Коростельова

Фото Дмитра Русанова

Джерело: «Укрінформ» (https://www.ukrinform.ua/rubric-yakisne-zhyttia/3189404-na-sumsini-kaskader-stvoriv-olenacu-fermu.html)

Необхідна стриманість. Чому технологічним компаніям доводиться штучно пригальмовувати розвиток інновацій

У Прокураві однакових ложок немає

 

Реклама

© 2006-2011 "Час i Подiї". All Rights Reserved | Chicago Web Design - www.4everstudio.com