rss
05/09/2021
EN   UA

Молодiжне Перехрестя (Тисність на обкладинку)

#370

Ваша точка зору

Чого, на Вашу думку, найбільше бракує Україні для перемоги?
Грошей
Зброї
Ядерної зброї
Міжнародної підтримки
Совісті найвищого керівництва
Ваш варіант відповіді
Українське Чикаго \ Українські парафії в Іллінойсі вшанували пам’ять Небесної сотні
Title 
 Фото – із ФБ-сторінки
Consulate General of Ukraine in Chicago

Починаючи з 2016 року, пам’ятник, присвячений Небесній сотні, у місті Блумінгдейл, штат Іллінойс, – це місце, де збирається українське духовенство різних конфесій; місцеві, державні та національні чиновники, члени української громади Чикаго та передмістя, щоб урочисто згадати загиблих під час протестів на Євромайдані героїв.

Через пандемію цього року вшанування пам’яті за участю громадськості було неможливим. Український Конгресовий Комітет Америки (відділ Іллінойс) звернувся до шістнадцяти українських церков в штаті Іллінойс з проханням вшанувати пам’ять Небесної сотні у своїх парафіях.

 Title
 Фото – із ФБ-сторінки
Consulate General of Ukraine in Chicago

День Героїв Небесної Сотні, що відзначається 20 лютого, – це щорічний день вшанування пам’яті загиблих на Майдані в Україні та українських громадах у всьому світі. Його офіційно встановлено у 2015 році указом тогочасного президента України Петра Порошенка, щоб вшанувати пам’ять героїв. 18-20 лютого 2014 року мирні демонстрації перетворилися на трагедію, коли снайпери вбили понад сотню протестувальників, переважно цивільних. Повідомлялося, що снайперів навчали російські силовики.

20 лютого 2021 року в Українській Православній Катедрі Святого Андрія Первозванного в Блумінгдейлі, Іллінойс, високопреподобний Віктор Полярний, вікарій Української православної церкви святого Андрія та секретар Православної церкви України в США, Канаді, Австралії та Японії, відслужили панахиду спільно з преподобним Михайлом Лещишиним, ієреєм Української православної церкви святого Андрія. Під керівництвом президента церковної ради Джона Яреська супровід під час богослужіння в пам’ять загиблих виконали кілька учасників Українського православного хору імені святого Андрія.

Генеральний консул України в Чикаго Сергій Коледов, завідувач господарством Генерального консульства України в Чикаго Олександр Панасюк, Організація Оборони Чотирьох Свобід України (31 відділ /Палатайн), Об’єднання Жінок Оборони Чотирьох Свобід України, відділ ім. Олени Пчілки (Палатайн), «Українські Американські Ветерани» (32-ий пост), Suburban Council of Ukrainian Voters та Український Конгресовий Комітет Америки (відділ Іллінойс) вшанували пам’ять мужніх чоловіків і жінок, яких було вбито під час протестів на Майдані.

Title 
 Фото – із ФБ-сторінки
Consulate General of Ukraine in Chicago

Після закінчення панахиди до підніжжя пам’ятника Небесній сотні меморіальний вінок і квіти поклали Генеральний консул України в Чикаго Сергій Коледов, високопреподобний Віктор Полярний та преподобний Михайло Лещишин.

Панахида в Українській Православній Катедрі святого Андрія транслювалася в прямому ефірі у мережі Фейсбук, її можна знайти на YouTube-каналі Катедри на https://www.youtube.com/watch?v=aBZPpjjH4ng.

Перший і єдиний у США пам’ятник, присвячений Небесній сотні, було відкрито 20 вересня 2015 року на території Української Православної Катедри Святого Андрія Первозванного Православної церкви України в Блумінгдейлі, штат Іллінойс. Проект пам’ятника розробив відомий скульптор Євген Прокопов. Архітекторами проекту були Орест Бараник і Роман Головка. Зводила пам’ятник RTH and Associates.

У 2015 році в інтерв’ю, пов’язаному з цим проектом, скульптор Євген Прокопов дав пояснення символам, зображеним на пам’ятнику. Він пояснив: «Головна ідея цього пам’ятника полягає в тому, що основний символ (хрест) містить 100 хрестів. Сто людських доль об’єднало одне переконання, з якого народився безсмертний масовий рух... Сині хрести символізують душі покійних, а білі – героїв, доля яких була врятована. Вони стояли пліч-о-пліч на Майдані і були об’єднані власним героїзмом. На полірованій поверхні пам’ятника буде віддзеркалюватися небо, що є алегорією на Небесну Сотню». Прокопов наголосив, що основна ідея цього пам’ятника – «Будьте об’єднані, і ви будете непереможні».

Будь ласка, відвідайте веб-сайти українських церков у штаті Іллінойс, щоб переглянути урочисті панахиди та заходи, пов’язані з вшануванням пам’яті наших загиблих героїв – Небесної сотні. Додаткову інформацію можна знайти на https://www.facebook.com/UCCAILLINOIS; https://www.youtube.com/channel/UCbh-v4QU_vBFblh3FvrU77w та uccaillinois.org.

ГЕРОЇ НЕ ВМИРАЮТЬ!

СЛАВА УКРАЇНІ!

СЛАВА НАШИМ ГЕРОЯМ!

Марія Коркач-Грошко, Ph.D., віце-президент Українського Конгресового Комітету Америки (відділ Іллінойс) та віце-президент виконавчого комітету Української Православної Катедри Святого Андрія Первозванного у Блумінгдейлі, Іллінойс.

Переклад – газети «Час і Події»

В Іллінойсі вшанували День Соборності України

В Чикаго відзначили 35-у річницю Чорнобильської ядерної катастрофи

 

Реклама

© 2006-2011 "Час i Подiї". All Rights Reserved | Chicago Web Design - www.4everstudio.com