rss
06/17/2021
EN   UA

Молодiжне Перехрестя (Тисність на обкладинку)

#370

Ваша точка зору

Чого, на Вашу думку, найбільше бракує Україні для перемоги?
Грошей
Зброї
Ядерної зброї
Міжнародної підтримки
Совісті найвищого керівництва
Ваш варіант відповіді
У фокусі – Америка \ Перехід Чикаго до етапу 1С виходу з карантину можуть перенести – замало вакцини

Триває третій тиждень етапу 1В, проте і люди, котрі перебувають на передовій боротьби із пандемією, і люди похилого віку далеко не всі можуть отримати доступ до вакцини.

У Чикаго тільки кожен 13-й мешканець отримав перші дози вакцини. Очільниця департаменту охорони здоров’я Чикаго каже, що місто досі не отримує достатньо вакцини.

«Якщо ми не отримаємо значно більше вакцини, як ми сподіваємося, можливо, нам доведеться перенести дату переходу до етапу 1С, але наразі ми йдемо в ногу з прогнозами», – зазначила доктор Allison Arwady.

Як очікується, етап 1С, під час якого доступ до вакцини отримають додаткові категорії працівників найважливіших професій та осіб із хронічними захворюваннями, має розпочатися 29 березня. Однак наразі Чикаго отримує лише 42 тисячі доз на тиждень. Цього, як стверджують медики, вкрай мало для такого великого міста.

За словами д-ра Arwady, дехто намагався допомогти іншим поза чергою отримати дозу вакцини, передаючи QR-код для другої дози члену сім’ї або другу.

«І тоді ми звертаємося до людей, які намагаються взяти наші скерування на другу дозу, щоб отримати свою першу дозу», – сказала вона. «Адже у нас є способи це відстежити. Ми сказали людям, мовляв, вибачте, це – лише для другої дози. Ми зобов’язані її отримати. Але я не можу не наголосити: досить, не намагайтеся грати із системою».

Д-р Arwady також розповіла комітету міської ради про спроби нерезидентів зробити щеплення у Чикаго. Відтак у департаменті охорони здоров’я вже обговорюють, чи потрібно вимагати від мешканців міста додаткові підтвердження права на отримання вакцини. Деякі олдермени вважають, що необхідно запровадити запобіжні заходи.

Чиновники запевняють, що виконали плани щодо переобладнання Wrigley Field, United Centre та McCormick Place на пункти масової вакцинації, проте цього виявилося недостатньо, оскільки гостро бракує вакцини.

«Зараз ми отримуємо лише 6000 доз на день у всьому Чикаго, тому немає сенсу використовувати 5000 з них у цих пунктах масової вакцинації», – додала д-р Arwady.

Тим часом на минулих вихідних деякі мешканці, які живуть в окрузі Cook, отримали текстові повідомлення з індивідуальними номерами, у яких йшлося про те, що вони перебувають на етапі 1С. У департаменті охорони здоров’я кажуть, що це – не дії шахраїв.

«Це – законне повідомлення. Це – не шахрайство», – заявила Deb Song із відділу охорони здоров’я округу Cook.

Текстові повідомлення надходили на вихідних із невстановленого номера. Мешканці намагались дізнатись, чи справжні ці повідомлення, та коли прийде їхня черга вакцинуватися.

Проте, як виявилось, округ Cook, як і інші округи штату, продовжує вакцинувати осіб, які мають право на першочергове вакцинування у рамках етапів 1А та 1В.

«Ми хотіли повідомити тим, хто входить до категорії 1С, що готуємось. Коли ми будемо готові, то надішлемо ще одне повідомлення, аби призначити вам час і місце вакцинування», – розповіла Song.

В округах Cook і Will, утім, як і на території усього штату, найбільшою проблемою залишається доступність вакцини. Мешканці округу Will намагаються дізнатися, коли вони зможуть отримати першу дозу вакцини.

«Вакцина надходить епізодично», – каже Steve Brandy, речник відділу охорони здоров’я округу Will. «Нам можуть сказати, що ви пізніше цього тижня отримаєте вакцину, але нам не повідомляють, в який день. Ми не впевнені, скільки доз ми отримаємо, а іноді щось змінюється, і вакцину спрямовуюсь кудись-інде. Відтак ми сподіваємося, що ситуація зміниться (на краще – ред.)».

Адміністрація Байдена просить прокурорів, призначених Трампом, подати у відставку

В Іллінойсі виявили південноафриканський штам COVID-19

 

Реклама

© 2006-2011 "Час i Подiї". All Rights Reserved | Chicago Web Design - www.4everstudio.com