rss
06/16/2021
EN   UA

Молодiжне Перехрестя (Тисність на обкладинку)

#370

Ваша точка зору

Чого, на Вашу думку, найбільше бракує Україні для перемоги?
Грошей
Зброї
Ядерної зброї
Міжнародної підтримки
Совісті найвищого керівництва
Ваш варіант відповіді
Полiтика \ Аналітика \ Віруси: на носі – цілковита мутація... підходів людства до охорони здоров’я

Минулого разу ми роздивилися, як віруси роблять кращим людський організм. Тепер саме час розглянути, як коронавірус покращує ставлення землян до здоров’я кожного окремого людського організму – як на державному рівні, зокрема, у США, так і на рівні особистому.

У США дуже добра медицина, хоч і дорога. Це відомо всім пацієнтам. Набагато менше пацієнтам відомо про внутрішні механізми роботи цієї медицини. Головне слово цих внутрішніх механізмів – протокол.

В Україні з цим словом медична і довколамедична громадськість ознайомилася із приходом в МОЗ Уляни Супрун. Тут варто зацитувати сайт МОЗ:

«…протокол – це інструкція для лікаря, документ, в якому зібрані настанови для лікування конкретної хвороби. Тобто лікар не мусить (і не має права) щоразу винаходити велосипед – є перевірені способи діагностики і лікування, які довели свою ефективність». Пані Супрун намагалася перевести українських лікарів на міжнародні протоколи.

В Україні до цього явища поставилися скептично. Тут головне – щоб пацієнт видужав, а як лікар цього досягне – його справа, хоч з бубном най стрибає, аби тільки помогло.

У США все інакше. Тут ключовими в описі явища протоколу є три слова «не має права». Тобто якщо пацієнт одужав, але лікар в процесі відійшов від протоколу і винайшов свою модель велосипеда – лікар може потрапити під суд. Зреагував організм пацієнта на ліки з протоколу – добре. Не зреагував – ну, вибачайте, ми зробили все, що могли… Така медицина передбачає певну стартову рівність людських організмів – і те, що всім цим організмам підходить однакове лікування.

Однак, як ми вже розглядали попереднього разу (https://www.chasipodii.net/article/26001/), у кожного організма можуть бути свої «генні віруси», відтак і реагувати на одні й ті ж ліки різні організми можуть по-різному. Тут рівність спрацьовує, м’яко кажучи, не завше. Однак якщо протоколи добре продумані, то випадків, коли протокол не спрацьовує, буде порівняно небагато.

Років три тому українські лікарі дещо знервувалося – чи не «світить» і їм суд за порушення протоколів? Втім, поки що в українських лікарів є певна свобода думки – яку, теоретично, можна розглядати як певну моральну компенсацію за відсутність грошей. (Тут має бути прикрий смайлик). В таких умовах добре працювати геніям від медицини з феноменальною інтуїцією і хистом до діагностування. На жаль, до лікарів-геніїв потрапляє не така вже й велика кількість людей, а от звичайним лікарям з любов’ю до людей і без божої іскри в діагностиці, мабуть, більше би згодилися засоби сучасної діагностики і добрі протоколи.

Title 
 Професор Пол Марік

Ще одна хороша риса української медицини для тих, хто на своєму здоров’ї більш-менш розуміється, це можливість піти і за певну суму здати які завгодно аналізи – і роздивитися, що організмі є, чого нема. Обмежується ця свобода тільки наявністю грошей (аналізи – справа досить недешева). Це теж знання доволі неоднозначне – оскільки для трактування аналізів теж треба мати і загальні знання з медицини, і божу іскру в діагностиці (що мають навіть не всі медики, разом із дипломом цю іскру не видають).

У США аналізи вам має призначити лікар – якщо є для того явна потреба. І визначає цю потребу тільки лікар – і більше ніхто. А лікар, як вже було згадано, має керуватися протоколом. І як би йому не підказувала інтуїція, що в цього пацієнта щось там не так, якщо нема явних симптомів – нема аналізів. Просто так розглядати, що там в організмі є, чого немає, ніхто вам не дасть.

Потрапила Україна в умови медичної свободи (щоб не сказати – анархії) цілком випадково: за часів СРСР (і ще певну кількість років після того) простого смертного у медичну бібліотеку ніхто би не пустив. Інструкції до лікування тоді випускали у вигляді медичних довідників, ця література була дуже рідкісною, і більшість лікарів, коли бачили такий довідник в руках пацієнта, добряче нервувалися. Потім з’явився Інтернет і вільний доступ до медичної літератури, гроші в медицину так і не прийшли, але і строгий контроль за лікуванням не прийшов теж.

Натомість у США з їхнім строгим контролем і потужною діагностичною апаратурою система охорони здоров’я працювала досить незле – принаймні, для тих, у кого є здоров’я, або гроші, або медичне страхування, а ще краще – всі ці три фактори разом, чи хоча б два. І працювала ця система дуже добре (якщо брати саме аспект медичний, не фінансовий). Аж до того часу, поки не прийшов коронавірус…

Вірус, який б’є по слабких місцях пацієнтів – а у різних пацієнтів і слабкі місця різні. Вірус, котрий тяжко надається до протоколів – принаймні, наразі.

І от цей вірус наразі дає цікаві ефекти саме в організації лікування. Спостерігається такий ефект наразі у Вірджинії, де працює всесвітньо відомий американський реаніматолог – професор Пол Марік (Paul E. Marik). В цьому штаті спостерігається порівняно невелика кількість заражених, і вдвічі менша смертність від коронаіруса, ніж в інших штатах, хоча б у сусідньому Меріленді, де кількість хворих удвічі менша, а от кількість смертей майже така сама. Приблизно чверть населення штату обслуговує військово-морський шпиталь, в якому працює вже згаданий Пол Марік. Його протоколами керуються в інших закладах штату.

І цей протокол суттєво відрізняється від того лікування, котре отримують пацієнти в інших штатах, і навіть від рекомендацій місцевого медичного керівництва уряду штату він відрізняється. Це дуже сміливий крок.

Один із основних препаратів, котрі Марік застосовує у лікуванні – це івермектин. Що можна розглядати як подвійно сміливий крок – оскільки 10 квітня 2020 року FDA заявила, що НЕ рекомендує використання івермектину для лікування COVID-19 у людей. Щоправда, у цій рекомендації більше наголошувалися на недопустимості лікування людей івермектином, призначеним для тварин, а також на тому, що FDA рекомендує використовувати івермектин людям тільки у випадках, прописаних протоколом, а не у випадках COVID-19.

За даними Маріка, отриманими в результаті лікування людей, лікування коронавіруса плазмою крові з антитілами є неефективним – оскільки зазвичай у США до шпиталю людина потрапляє вже тоді, коли плазмою лікувати вже запізно. На ранніх етапах вона корисна, але можуть бути і несподівані побічні ефекти.

Натомість івермектин, за даними Маріка, є ефективним на всіх стадіях хвороби – і на етапі профілактики, і на ранній стадії хвороби, і на легеневій, і навіть на постковідній фазі.

Щоб ви розуміли: офіційний протокол у США не передбачає ЖОДНИХ препаратів ні на етапі профілактики, ні на першій стадії – поки хворий не госпіталізований, або ж якщо хворий уже в шпиталі, але не потребує додаткового кисню. Ні антивірусних, ні імуномодуляторів, ні плазми крові. Тобто, поки хворий ще не синій, дихає самостійно, не потребує кисневої маски, за ним просто спостерігають.

Так само офіційний протокол не те що не рекомендує – він проти вживання будь-яких ліків для профілактики COVID-19, навіть якщо йдеться про медичний персонал. Хіба за винятком, коли ліки вживаються в межах клінічних випробувань. А так – ні цинку, ні вітаміну Д, ніякої, так би мовити, художньої самодіяльності…

А Марік вже рекомендує івермектин (та інші препарати та вітаміни, але вони швидше доповнюють дію івермектину).

Для українців його міркування є суто теоретичним – івермектину для людей в Україні немає. Навіть якщо вам хочеться.

У США івермектин раніше використовувався як пртипаразитарний та протипедикульозний засіб. Людською мовою – від глистів, вошей, корости, для людей з ослабленим імунітетом – до яких, як відомо, ця вся зараза дуже швидко чіпляється.

За відкриття препарату було присуджено Нобелівську премію з фізіології та медицини у 2015 році. Він порушує передавання нервових імпульсів у паразитів. І, як виявилося порівняно нещодавно, блокує реплікацію (розмноження, самовідтворення) SARS-CoV-2.

(Далі буде)

Лукашенко, йдучи, залишається

У Білорусі пишуть свій закон про «іноземних агентів», із санкціями та штрафами

Два Віктори#2021-23 (06/09/2021)

 

Реклама

© 2006-2011 "Час i Подiї". All Rights Reserved | Chicago Web Design - www.4everstudio.com