rss
03/05/2021
EN   UA

Молодiжне Перехрестя (Тисність на обкладинку)

#370

Ваша точка зору

Чого, на Вашу думку, найбільше бракує Україні для перемоги?
Грошей
Зброї
Ядерної зброї
Міжнародної підтримки
Совісті найвищого керівництва
Ваш варіант відповіді
Полiтика \ Аналітика \ Неочікувано-очікуване. Сенсація, на яку чекали 7 років

Насправді тема цієї статті мала би бути зовсім іншою. Однак в останній момент президент України здивував новиною, котра для українців всього світу мала би бути важливішою, ніж будь-які інші новини.

02.02.2021, о 22:42, на сайті президента України Володимира Зеленського з’явилася майже непомітна новина з банальним заголовком – «Президент увів у дію рішення РНБО про застосування санкцій щодо фізичної та юридичних осіб».

Суть її вмістилася в один абзац:

«Персональні спеціальні економічні та інші обмежувальні заходи застосовуватимуться, зокрема, до громадянина України Тараса Козака, юридичних осіб «Товариство з обмеженою відповідальністю «АРІАДНА ТВ», «Товариство з обмеженою відповідальністю «НОВИЙ ФОРМАТ ТВ», «Товариство з обмеженою відповідальністю «ТВ ВИБІР», «Товариство з обмеженою відповідальністю «ТЕЛЕРАДІОКОМПАНІЯ «112-ТВ», «Товариство з обмеженою відповідальністю «ЛІДЕР ТВ», «Товариство з обмеженою відповідальністю «ПАРТНЕР ТВ», «Товариство з обмеженою відповідальністю «НОВИНИ 24 ГОДИНИ», «Товариство з обмеженою відповідальністю «Нові комунікації».

Заголовок насправді трохи «кривуватий» із суто юридичного погляду – санкції можна застосовувати щодо іноземних осіб чи інших країн. Тобто юридично указ доволі сирий, і потребує доопрацювання. Але напрямок думки – дуже правильний.

Бо фактично цим указом Зеленський залишив без бізнесу довірену особу і праву руку Віктора Медведчука – Тараса Козака, а також закрив три провідні «рупори» російської пропаганди – телеканали 112, ЗІК та NewsOne. Деякі провайдери припинили мовлення цих телеканалів, навіть не чекаючи, поки настане третє лютого.

Звісно, закрити проросійські телеканали потрібно було ще 7 років тому. І не тільки ці три – там ще телеканал «Інтер» на черзі.

Цілком ймовірно, що якби на це наважився, для прикладу, Петро Порошенко, то, швидше за все, його би навіть переобрали на другий термін – оскільки саме ці телеканали не просто його критикували, а активно поливали брудом. Найцікавіше, що спроби працювати в цьому напрямку у попередньої влади були – до схожих висновків РНБО доходило також у 2018 році. Але, як то кажуть, політичної волі у керівництва забракло.

Власне, через цей брак політичної волі всі 7 років війни Медведчук не просто добре почувався в Україні, а й активно розвивав свій бізнес, нарощував медіа-імперію, отруював російської пропагандою мізки мільйонів українців. Однак попередня влада знайшла відмовку — мовляв, Мінський процес, перемовини з Путіним, а хто краще знає Путіна, ніж Медведчук, можна полонених міняти.

Хоча на одного Медведчука можна було б обміняти всіх полонених українських вояків і всіх політв’язнів, а якщо додати ще й Козака, то можна було би ще й кількох російських притомних політв’язнів звідти забрати. Хто може бути ціннішим для Путіна, ніж його кум, хіба ні?

Як би там не було, попередня українська влада на такий рішучий крок не наважилася.

Title 

І в результаті бізнес колишніх регіоналів розрісся в Україні до велетенських розмірів – і на прибутки від того бізнесу, зокрема, і фінансувалася активна російська пропаганда в українському інформаційному просторі взагалі – і на телеканалах зокрема. Дійшло до того, що представники п’ятої колони, на кшталт Олени Бондаренко, сміливо виходили в прямий ефір і розповідали про «громадянську війну», про «криваві злочини українських вояків» і так далі – тобто прямим текстом озвучували тези російської пропаганди, і їм за це нічого не було. І, загалом, такі процеси тривають вже сьомий рік.

Відтак указ українського президента, та ще й опублікований серед ночі, неабияк здивував.

Звісно, указ оскаржуватимуть у судах. Там суддя Тупицький давно вже без діла сидить…

Звісно, після такого указу варто чекати загострення на фронті – попередня влада недарма побоювалася навіть натяки робити у тому напрямку.

Але якщо й справді боятися загострення і дозволяти російській пропаганді розростатися – то отримаємо реальну перспективу втратити незалежність, і то цілком демократичним шляхом. Місцеві вибори чітко показали, що поки прихильники Зеленського і Порошенка затято чубляться, проросійські політики набирають небувалої популярності – вперше з часів початку війни. І проросійські телеканали є основним двигуном цієї популярності.

Якщо не втручатися в цей процес, то можна на наступних президентських виборах отримати президентку Олену Бондаренко – з усіма наслідками. Це була б занадто дорога ціна за спокій на фронті – бо таким чином Росія би офіційно мирно здобула би те, чого не змогла здобути боями. І ніхто би в світі її за це не засудив – все пройшло би тихо, мирно, шляхом демократичного голосування.

Попередня влада цілком відверто загравала із ОПЗЖ, та й чинна влада теж до другого лютого цих «політиків» майже не зачіпала.

І тут такий сюрприз…

Втім, деякі ознаки майбутнього загострення було помітно й раніше.

Зокрема, 28 січня росіяни провели в Донецьку форум «Русский Донбасс» за участі депутатів російської Думи, на якому проголосили «доктрину російського Донбасу» із цілком відвертою метою – захоплення всієї території Донеччини та Луганщини, а потім і взагалі «демонтажу української держави». Найцікавіше те, що проводили цей форум за участі відомих представників вже звичного російського пропагандистського балагану, на кшталт Маргарити Симоньян, керівниці пропагандистського телеканалу «Russia Today», забороненого у багатьох країнах.

А нещодавнє засідання так званої «Тристоронньої контактної групи» щодо так званих Мінських угод росіяни, за словами журналіста Дениса Казанського, і взагалі перетворили на фарс – під’єднували до відеозв’язку сторонніх людей із незрозумілими промовами.

«Складно сказати, що нам робити в такій ситуації далі. Вийти навіть з таких переговорів Україна не може – зрозуміло, що росіянам тільки цього і треба. Але і продовжувати переговори, коли протилежна сторона вже відмовилася від Мінських угод і офіційно проголошує своєю метою завоювання нових територій України, теж буде безглуздою витратою часу. Схоже, без втручання західних країн і зміни формату переговорів, вирішити цю кризу не вийде», - пише у своєму ФБ Казанський.

Але розраховувати на допомогу світу теж було б не дуже обачно – надто вже непевна ситуація.

Володимир Путін, котрий давненько вже на жодних міжнародних заходах не показувався, раптом нещодавно виступив на Давоському форумі. «Пане Президенте, світ чекає на Ваш виступ!» — заявив засновник Давоського форуму Клаус Шваб, надаючи слово Путіну.

І той радісно взявся розказувати світові, що світ має докласти зусиль, аби не сталося третьої світової війни і не було «загибелі цивілізації». Розказував, що «людина повинна мати комфортне середовище для життя, це житло і доступна інфраструктура: транспортна, енергетична, комунальна». Особливо радісно мали би його в цей момент слухати ті громадяни РФ, котрі досі живуть без каналізації в будинку, за найскромнішими підрахунками, їх там понад 20%. Навіть про кохання встиг поговорити: «Кохання неможливе, якщо воно декларується лише з одного боку. Воно має бути взаємним».

Росіяни мабуть почули чимало нового. Що нового почули у цьому виступі учасники Давоського форуму – тяжко зрозуміти. Як і те, навіщо цього «миротворця» на той форум запросили. Мабуть тому, що цікавий співрозмовник…

І, напевне, з тієї ж причини на шостий день каденції Путіну зателефонував президент США Джо Байден.

Зеленський, вочевидь, не настільки цікавий співрозмовник, тому йому так і не зателефонували…

Дуже промовисто, особливо на тому фоні, що за нового президента Росію викреслили з переліку геополітичних загроз для США. Вочевидь, телефонна розмова була плідною…

В таких умовах Україні не лишається іншого виходу, окрім як братися вирішувати свої проблеми самостійно. І перша з них – це відключити від інформаційного простору російську пропаганду. Друга – припинити експортувати електроенергію з Росії… Третя – націоналізувати бізнес російської «п’ятої колони», як би то не страшно звучало…

Як то не дивно, але перший крок вже зроблено – при тому, що ніхто вже на нього і не сподівався…

Життя після розлучення: як офіційний Brexit вплинув на Сполучене Королівство

Віруси: сюрприз для мозку, шанс для еволюції

 

Реклама

© 2006-2011 "Час i Подiї". All Rights Reserved | Chicago Web Design - www.4everstudio.com