rss
05/14/2021
EN   UA

Молодiжне Перехрестя (Тисність на обкладинку)

#370

Ваша точка зору

Чого, на Вашу думку, найбільше бракує Україні для перемоги?
Грошей
Зброї
Ядерної зброї
Міжнародної підтримки
Совісті найвищого керівництва
Ваш варіант відповіді
Здоров’я \ Штучний інтелект виявить рак простати за аналізом сечі за 20 хвилин

У Корейському інституті науки й технологій (KIST) навчили штучний інтелект розпізнавати фактори раку в сечі людини. Науковці обіцяють, що результат діагностики буде відомий вже через 20 хвилин із точністю до 99%.

Відповідне дослідження опублікували в American Chemical Society, передає EurekAlert.

Рак простати діагностують за допомогою аналізу на виявлення простатичного специфічного антигену (KLK3). Точність такого способу діагностики – приблизно 30%, тому пацієнтам необхідно зробити додаткову інвазивну біопсію.

Аналіз сечі використовується для виявлення, чи перебуває людина у групі ризику до захворювання, а не для точної діагностики. Це відбувається, оскільки в сечі – низька концентрація факторів раку.

Науковці з KIST створили ультрачутливий біосенсор на основі електричних сигналів, який працює зі штучним інтелектом. Біосенсор навчили розпізнавати чотири фактори раку в сечі замість одного. Штучний інтелект аналізує кількість цих факторів раку та на основі цього може діагностувати з майже 100-відсотковою точністю рак простати. Вчені випробували новий спосіб на 76 зразках сечі, і біосенсор діагностував у них рак простати з 99-відсотковою точністю.

Вчені вважають, що цей спосіб зменшить витрати на діагностику захворювання, а також розвантажить медичних працівників. Надалі штучний інтелект можна навчити діагностувати інші види раку, кажуть у KIST.

Рак простати розвивається з епітелію перед­міхурової залози та вва­­жа­єть­ся одним із найпо­ширеніших онкологічних за­хворювань серед чоловіків віком від 65 років. Серед симптомів можуть бути розлади у сечовипусканні, кров у сечі або спермі, біль у спині, стегні, тазі, болісна еякуляція. Захворювання на ранніх стадіях має безсимптомний перебіг.

У вас хворий кишківник? Covid-19 може мати важкий перебіг

Lufthansa не пускатиме на борт пасажирів у звичайних масках

 

Реклама

© 2006-2011 "Час i Подiї". All Rights Reserved | Chicago Web Design - www.4everstudio.com