rss
05/09/2021
EN   UA

Молодiжне Перехрестя (Тисність на обкладинку)

#370

Ваша точка зору

Чого, на Вашу думку, найбільше бракує Україні для перемоги?
Грошей
Зброї
Ядерної зброї
Міжнародної підтримки
Совісті найвищого керівництва
Ваш варіант відповіді
Українське Чикаго \ В Іллінойсі вшанували День Соборності України

У неділю, 24 січня 2021 року, Український Конґресовий Комітет Америки (відділення Іллінойс, далі - УККА-ІЛ) запросив українську громаду взяти участь у віртуальному вшануванні Дня Соборності України – Декларації про Незалежність від 22 січня 1918-1919 рр.

УККА-ІЛ – єдина з небагатьох організацій за межами України, яка щорічно відзначає цю важливу подію в історії України: коли українці проголосили Незалежність, а через рік об’єднали схід і захід країни у Києві. У зв'язку з карантинними обмеженнями щорічний святковий обід цьогоріч був неможливим, тому організаційний комітет УККА-ІЛ працював над тим, щоб відзначення відбулося у віртуальному режимі, а саме – на сторінці у Фейсбуку та Ютуб-каналі УККА-ІЛ.

Віртуальне відзначення Дня Соборності України відкрив голова УККА-ІЛ Ігор Дячун. Він привітав всіх українців зі святом та зазначив, що «єдність та згода робить нас гідними нащадками наших батьків».

Доповідачами були:

- Павло Ґрод – президент Світового Конґресу Українців;

- Ганна Гопко – колишня народна депутатка та голова комітету закордонних справ, членкиня виконавчого комітету Національної ради реформ та Центру протидії корупції «AntAC»;

- Андрій Футей – Президент Українського Конґресового Комітету Америки та віце-президент Світового Конґресу Українців.

Title  TitleTitle 
 Павло Ґрод Ганна Гопко Андрій Футей

Пані Гопко красномовно висловила свої думки стосовно «вільного стану вільних людей». Вона зазначила, що «...лідери в Україні повинні залучати інших з баченням майбутнього України... Місія України полягає у стримуванні вторгнення агресора в європейську цивілізацію, цінності свободи та гідності... Будівництво держави та трансформація суспільства є еволюційним процесом, який має початок, але не закінчується... Наше завдання – виховувати молодь, виховувати майбутні покоління, пропонувати настанови, зміцнювати фундамент державності, використовуючи та орієнтуючись на інформаційні технології, щоб підкреслити, що Незалежність є щоденним продовженням справи тих, хто віддав своє життя за те, щоб ми мали не лише стан душі, а й сильну Україну на карті світу...»

Пан Ґрод зробив короткий огляд подій 1918 і 1919 років. Він зазначив, що саме ці події стали фундаментом відновлення Незалежності України в 1991 році, а також що «протягом століть шлях України до незалежності та державності був довгим і важким. Ми ніколи не повинні забувати ціну, яку наша нація заплатила і продовжує платити за невід’ємне право жити вільно... Сьогодні хоробрі сини та дочки України знову змушені захищати свободу та незалежність нашої Батьківщини. Їхня мужність і доблесть надихають кожного з нас діяти і покласти край російському військовому конфлікту на сході України та незаконній окупації Криму».

Пан Футей підкреслив, що «ми пам’ятаємо про російську агресію та окупацію, з якими сьогодні стикається Україна... Український Конґресовий Комітет Америки є найбільшим представництвом українців в Америці, який закликає Конґрес США та адміністрацію президента Байдена продовжувати горду традицію нашої держави: двопартійну підтримку України. Як американці, ми вважаємо, що демократична та незалежна Україна відповідає інтересам національної безпеки США».

Щорічно УККА-ІЛ нагороджує премією осіб, які активно працюють в українській громаді. Президент Ігор Дячун та віце-президент Марія Коркач-Грошко вручили цьогорічні нагороди доктору Ярославу Дзвінику, доктору Юрію Грицеляку та пані Мирославі Кикіш.

Члени комітету вшанування Дня Соборності України: Ігор Дячун, Лідія Ткачук, Павло Бандрівський, Мотря Мельник, Марта Фаріон, Марія Кор­кач-Грошко, Міла Лугова.

Вічна йому пам’ять

Українські парафії в Іллінойсі вшанували пам’ять Небесної сотні

 

Реклама

© 2006-2011 "Час i Подiї". All Rights Reserved | Chicago Web Design - www.4everstudio.com