rss
03/07/2021
EN   UA

Молодiжне Перехрестя (Тисність на обкладинку)

#370

Ваша точка зору

Чого, на Вашу думку, найбільше бракує Україні для перемоги?
Грошей
Зброї
Ядерної зброї
Міжнародної підтримки
Совісті найвищого керівництва
Ваш варіант відповіді
У фокусі – Америка \ Громадськість Чикаго об’єднується проти викрадачів авто

Комітет із питань громадської безпеки Чикаго закликав кількох очільників міста пояснити, що вони роблять, аби захистити людей від автовикрадачів. Нагадаємо, останнім часом у Чикаго спостерігається різке збільшення кількості викрадень автомобілів.

За даними поліції, з початку цього року було скоєно понад 160 автокрадіжок. Минулоріч кількість викрадень автомобілів зросла більш ніж удвічі – у порівнянні з попереднім роком. Тоді поліція створила робочу групу для вирішення цієї проблеми.

У поліції розповіли, що озброєні злодії нападають на водіїв, які перебувають у своїх припаркованих авто, або під час зупинки авто на червоному світлі світлофора, й силою виштовхують водіїв і пасажирів. Кількість злочинів збільшується настільки швидко, що поліція не встигає реагувати на кожен із них.

На попередньому засіданні комітету начальник департаменту карного розшуку поліції Чикаго Brendan Deenihan пообіцяв зайнятися розслідуванням автокрадіжок. За його словами, міжвідомча комунікація – серед пріоритетних напрямків діяльності для чиказької поліції та прокурора округу Cook.

«Зараз цей стрибок – настільки величезний, що здається, ніби це роблять всі», – зауважив Deenihan. «Деякі з цих дітей думають, ніби це – гра. Це – прикро, але вони вважають, що це – одна з цих відеоігор, у яку вони грають, на кшталт Grand Theft Auto».

Минулого тижня поліція також взяла участь в онлайн-засіданні міської ради. Копи розповіли, що арештовують підозрюваних. За їхніми словами, автокрадіжки здебільшого робить молодь, яка вважає це грою.

«Ці машини крадуть через очікуване задоволення від їзди. Їх також крадуть для вчинення інших злочинів», – розповів Joshua Wallace, очільник одного із районних відділів поліції Чикаго.

За оцінками CPD, близько 40% підозрюваних в останніх випадках викрадень авто є неповнолітніми. Чиказька поліція заявила, що усього було арештовано 108 осіб, пов’язаних із викраденнями автомобілів цього року. Більшість із цих арештів, додали у поліції, було здійснено за адміністративні правопорушення.

Активісти стверджують, що озброєні автовикрадачі залишаються непокараними через страх потерпілих.

«Як людина може ідентифікувати викрадача авто, коли дивиться на зброю, спрямовану на її голову чи обличчя?» – каже громадський активіст Andrew Holmes. «Вони не дивляться на вас, вони дивляться на той пістолет, аби переконатися, що ви не натискаєте на гачок, адже вони хочуть жити».

Поліція оприлюднила кілька відео про злочини, здійснені протягом минулого тижня у Чикаго та передмістях. На відео видно обличчя злочинців.

Деякі з підозрюваних пролізали через вікна, аби пограбувати ресторани за допомогою зброї. Як вважає поліція, це ті правопорушники, яких розшукують за викрадення автомобіля водія біля Willis Tower, здійснене минулого тижня.

На думку деяких активістів, важливо зрозуміти, чому серед правопорушників так багато неповнолітніх.

«Ми повинні жорсткіше застосовувати закони та покарання, але карати не тих дітей, які брали участь один раз, а тих, що продовжують і далі викрадати авто», – зазначила олдермен Michelle Harris із 8-го району.

Тим часом у департаменті поліції Чикаго заявили, що тісно співпрацюють із окружною та федеральною прокуратурою, а також системою ювенальної юстиції. На думку чиновників, ситуацію можуть змінити тільки невідкладні оперативні заходи.

«Якщо ми почнемо надавати послуги цим сім’ям, то зможемо побачити зміни», – вважає Maryam Ahmed із прокуратури штату.

Олдермени закликали збільшити кількість поліцейських і відеокамер у своїх районах. Поліція просить людей бути уважними, часто озиратися та замикати двері.

«Ми радимо поліцейським не переслідувати правопорушників із високою швидкістю. Останнє, що ми хочемо, це щоб було вбито звичайного громадянина», – додав Deenihan.

Свідки пограбувань під час засідання Комітету з питань громадської безпеки Чикаго розповіли, що, на їхню думку, потрібно для розслідування та притягнення винних до кримінальної відповідальності. Під час засідання розгорнулася дискусія довкола жорсткіших засобів покараннях, а також відмінностей між неповнолітніми та дорослими правопорушниками.

Тим часом на майже двох десятках заправних станцій у південній частині Чикаго вже знають, як захистити клієнтів від викрадень авто та пограбувань.

Підприємці та громадські лідери, спільно з місцевим олдерменом, об’єдналися, аби захистити автомобілістів у рамках проєкту «Operation Safe Pump». Ідея створення проєкту належить власнику компанії-евакуатора та Good Samaritan Early Walker.

Автори проєкту планують розмістити силовиків у транс­портних засобах із проблисковими маячками на деяких заправних станціях у найгарячіших точках, зокрема, в Englewood, протягом певного часу. Учасники проєкту сподіваються таким чином зменшити кількість злочинів.

«Наша присутність дозволить людям безпечніше перекачувати бензин, а потім залишати автозаправку», – заявив співробітник служби безпеки Devon Rochelle.

Як очікується, до кінця цього тижня до проєкту долучаться приблизно 50 АЗС, переважно у південній частині міста.

«Наша робота полягає у наданні допомоги та затриманні, поки поліція не зможе заарештувати підозрюваних», – зазначив William Kates із «Kates Detective and Security Agency».

Учасники «Operation Safe Pump» сподіваються розширити свій проєкт за межі South Side і наразі ведуть перемовини із заправними станціями на West Side, North Side та у передмістях.

Профспілка учителів Чикаго проголосувала за продовження дистанційного навчання

У Chicago Public School заявили, що у середині лютого розпочнуть вакцинувати освітян

 

Реклама

© 2006-2011 "Час i Подiї". All Rights Reserved | Chicago Web Design - www.4everstudio.com