rss
02/27/2021
EN   UA

Молодiжне Перехрестя (Тисність на обкладинку)

#370

Ваша точка зору

Чого, на Вашу думку, найбільше бракує Україні для перемоги?
Грошей
Зброї
Ядерної зброї
Міжнародної підтримки
Совісті найвищого керівництва
Ваш варіант відповіді
Полiтика \ Аналітика \ У Берліні «із жалем» сприйняли нові санкції Штатів проти «Nord Stream 2»

Уряд Німеччини зреагував на повідомлення США про намір ввести санкції проти російського судна, яке має прокладати труби газогону «Nord Stream 2». Про це повідомляє Reuters із посиланням на міністерство економіки ФРН.

«Ми з жалем беремо це повідомлення до відома», – наводить агентство Reuters слова представника Мінекономіки Німеччини.

Зазначається, що обмеження США, які запроваджуються на підставі Акту протидії противникам Америки через санкції (CAATSA), набули чинності у вівторок. Як уточнюється, санкції введені проти російського трубопровідного корабля «Фортуна» та його власника компанії KVT-RUS.

Нові санкції набули чинності за день до того, як Трамп пішов із посади. Його наступник Джо Байден раніше висловлювався проти запуску газогону. Однак він також заявляв, що прагнутиме покращити відносини з європейськими союзниками, зокрема, з Німеччиною.

Офіційний представник посольства США в Берліні вже заявив, що американська сторона продовжить вживати «всіх необхідних та відповідних заходів» для запобігання будівництву «Nord Stream 2». Уряд США сподівається, «що Німеччина перегляне свою позицію щодо газопроводу».

В той же час Федеральне відомство з питань судноплавства та гідрографії ФРН (BSH) змушене було призупинити дію виданого ним самим минулого четверга дозволу на прокладання труб у рамках проєкту «Північний потік-2».

Це сталося внаслідок суперечки з Німецьким союзом охорони природи та біорізноманіття (NABU) та екологічною організацією «Німецька допомога навколишньому середовищу» (DUH), повідомляє видання Spiegel.

BSH надало компанії Nord Stream 2 AG дозвіл на прокладання труб у німецькій ексклюзивній економічній зоні (EEЗ) у період із кінця вересня до кінця травня. Цей дозвіл розширив тимчасові рамки виданого раніше дозволу на рік.

Того ж дня екологічні організації заявили, що оскаржуватимуть це рішення, оскільки не погодились із висновками чиновників, що вплив будівельних робіт на захист перелітних птахів «буде досить незначним».

В іншій статті Spiegel пише про те, що екологічні організації завдають також удару Фонду захисту клімату, який терміново створили у федеральній землі Мекленбург-Передня Померанія з метою виведення підприємств-учасників проєкту з-під санкцій США. Профіль Фонду передбачає залучення природоохоронних організацій (два місця в опікунській раді), але вони одна за одною відмовляються брати участь у роботі новоствореної структури.

«Я не можу підтримати або легітимізувати фонд захисту клімату, який повинен створювати інфраструктуру, яка шкодить клімату», – заявила, зокрема, голова «Ради з питань навколишнього середовища та сталого розвитку» з Мекленбурга-Передньої Померанії, активістка руху Fridays for Future Терезія Кроне.

Прокладання газогону дном Балтійського моря вже завершено на 94%.

Вогнехреща триває…

У чому помиляється ініціатор «шредеризації»?

 

Реклама

© 2006-2011 "Час i Подiї". All Rights Reserved | Chicago Web Design - www.4everstudio.com