rss
03/07/2021
EN   UA

Молодiжне Перехрестя (Тисність на обкладинку)

#370

Ваша точка зору

Чого, на Вашу думку, найбільше бракує Україні для перемоги?
Грошей
Зброї
Ядерної зброї
Міжнародної підтримки
Совісті найвищого керівництва
Ваш варіант відповіді
У фокусі – Америка \ Податки у США. Підготовка до звіту за 2020 рік

Податки – основне джерело бюджету держави, без якого вона не може успішно функціонувати. Податки, як кровоносні артерії, приносять органам управління на всіх рівнях необхідні фінансові ресурси для вирішення перспективних і поточних завдань, що стоять перед суспільством. Із загальної суми надходжень до бюджету податки з громадян становлять близько 40%.

Кожен новий рік вимагає від громадян зусиль для підготовки та складання податкового звіту за попередній рік. 2021 рік – не виняток, додаткові нерви платників податків зумовлені COVID-19.

Необхідно усвідомлювати, що уникнути сплати податків, передбачених федеральним і цивільним законодавством, неможливо. Однак можна спробувати створити для себе найсприятливішу податкову ситуацію. На практиці податки можуть бути мінімізовані. Суми, які треба платити, не є постійними, вони залежать від багатьох факторів і не будуть однаковими для людей з аналогічним доходом. Шлях до економії – це знання і вміння застосовувати положення податкового законодавства, правила й інструкції IRS, рішення податкового суду. Складність і трудомісткість підготовки податкового звіту, який платник податку складає самостійно, займає, за оцінкою експертів, близько 28 годин. Це – час на вивчення інструкцій для виконання розрахунків, заповнення форми 1040, 1040-SR і додатків до них. Загалом, за деякими оцінками, американські платники податків щороку витрачають понад 6,1 млрд. годин на підготовку документів, виконання розрахунків і заповнення звітів. Це відповідає роботі за повний робочий день близько 3 млн осіб.

Багато неприємностей і матеріальних втрат у платника податків є результатом не тільки незнання конкретних законоположень про податки, інструкцій і вимог федеральних і цивільних податкових відомств, але й через відсутність системної підготовки до складання щорічного звіту й організації всебічного й точного обліку (підтвердженого документально) всіх видів доходів і витрат. При цьому зауважу, що у податкових служб немає якихось особливих вимог до організації обліку індивідуумами й малим бізнесом. Тому, перефразовуючи М. Жванецького, закликаю: «Готуйтеся до складання податкового звіту ретельніше!», інакше нервування при аудиторській перевірці з боку федеральних і цивільних податкових служб не уникнути.

Наразі всі платники податків займаються збиранням і підготовкою необхідних документів до складання податкового звіту. Тому спробую коротко ознайомити читачів газети з інформацією про нові нормативи та зміни у федеральному податковому законодавстві, які стосуються більшості платників податків-індивідуалів. Їх необхідно враховувати при складанні податкового звіту за 2020 рік.

 1. Основні форми 1040 і 1040-SR і додатки до них змінилися у порівнянні з 2020 роком: за кількістю статей (рядків) – було 24, стало – 38, показниками й методикою розрахунків. Кількість основних додатків (їх всього три), які зобов’язаний заповнювати конкретний платник податків, залежать від його економічної ситуації. Тому будьте уважні, перед заповненням звіту за 2021 рік порівняйте форми з 2020 роком.
 2. Gross income містить всі доходи, які платник податків отримав у формі: грошей, товарів, майна, послуг, що не звільнені від податків, зокрема, дохід, отриманий за межами США.

Gross income = earned income + unearned income

Earned income includes – salaries, wages, tips, professional fees, taxable scholarship and fellowship grants.

Unearned income includes – taxable interest, ordinary dividends, capital gains, distributions unemployment compensation, taxable social security benefits, pensions, annuities and distributions of unearned income from trust.

 1. Якщо платник податків (Single) вказаний як залежний (dependent) у когось у податковому звіті, то він зобов’язаний складати власний податковий звіт:

- якщо його unearned or gross income більший ніж $2,750 ($4,400 – якщо людина має 65 років і більше або сліпа);

- якщо earned income був більший ніж $14,050 ($15,700, якщо людина має 65 років і більше або сліпа).

 1. Під час складання федерального звіту в платника податків є можливість скористатися стандартними (standard deductions) списаннями або списаннями по статтях (itemized deductions), залежно від того, що для нього вигідніше. Стандартні списання для сімейної пари, що складає спільний звіт, і платника податків, який кваліфікується як вдова (вдівець) – $24,800, для глави сім’ї – $18,650, для самотнього (single) – $12,400. На додаткові стандартні списання мають право платники податків, які мають більше ніж 65 років, та сліпі. Вони вказані в інструкціях до форми 1040 і 1040-SR.
 2. Платник податків, який отримує Alimony, зобов’язаний у своєму звіті вказати SSN платника, дату й номер угоди про розлучення (divorce) або окреме проживання (separation).
 3. Допомога із безробіття (Unemployment compen­sations form 1040 (line 7) оподатковується. Дохід, отриманий платником податку у 2020 році, відображається у form 1099-G.
 4. Якщо протягом 2020 року ви вносили кошти у традиційну IRA (особистий пенсійний план), то маєте право на списання за таких умов: $6,000 – якщо вам було до 50 років на кінець 2020 року, $7,000 – вам понад 50 років. При цьому річний дохід для single, head of household, married filing separately не повинен перевищувати $75,000. Для married filing jointly, widow (er) – $124,000. Новим є правило про те, що знято обмеження, згідно з яким вам не має бути менше ніж 70,5 років, аби робити внески в IRA.
 5. Якщо в 2020 році ви заплатили відсотки за студентську позику (student loan interest deduction), взяту на навчання у вищому навчальному закладі для себе, дружини (чоловіка) або записаного у звіті як залежного (dependent), то можете списати цю суму за умови , що ваш modified adjusted gross income менший, ніж $85,000 – for single, $170,000 – for married filing jointly.
 6. Платники податків, які використовують особистий автомобіль для бізнесу, можуть проводити списання витрат із його експлуатації з розрахунку 57,5 ​​центів за милю. Цими ж нормативами можуть скористатися ті платники податків, які для свого бізнесу беруть автомобілі на прокат (lease) або наймають таксі. Той, хто використовує автомобіль для отримання медичної допомоги, може проводити списання з розрахунку 17 центів за милю. При використанні автомобіля для благодійних цілей (charitable use) дозволяється списання з розрахунку 14 центів за милю.
 7. Alternative Minimum Tax (AMT) охоплює приблизно 20% від загальної кількості платників податків. Розраховуються АМТ за формою 6251, яка є додатком до основного звіту. Наприкінці 2020 року Конгрес затвердив суми, які звільняють платника податків від розрахунку та сплати АМТ.

Це – $72,900 для single, $113,400 – для сімейної пари, яка складає спільний звіт, і для вдови (вдівця), $56,600 – для чоловіка або дружини, які звітують окремо.

 1. Для відображення у звіті доходу або втрат від інвестицій, використовується форма 8949. Вона заповнюється на підставі даних, отриманих від брокера (форма +1099 -B). Підсумкові дані з форми 8949 переносяться у додаток D (Schedule D) до основного звіту – формі 1040.
 2. Якщо платник податків мав у 2020 році Foreign financial assets, то він повинен заповнити форму 8939, прикладену до основного звіту.
 3. Платник податків в додатку А (Schedule A) має право списати частину своїх медичних витрат (Medical and dental expenses) за 2020 рік. Тільки суми, які перевищують 7,5% від річного доходу – adjusted gross income (AGI) line 11 form 1040 or 1040- SR.
 4. Новим для платника податків, який використовує стандартні списання (standard deduction) при складанні у звіті за 2020 рік, є право у формі 1040 (line 10b) списати Charitable contribution, котрі він зробив готівкою або чеком благодійній організації. Сума списань обмежена сумою $300.
 5. Якщо платник податків протягом 2020 року працював як sole-proprietor (мав особистий бізнес) або independent contractor (працював за договором, тобто не був найманим працівником), то він зобов’язаний заповнити й додати до звіту Schedule C.

Якщо подружжя має і бере участь в управлінні загальним uncorporated busi­ness і використовує спільний дохід або відповідає за завдані втрати, то члени подружжя є партнерами в partnership, незалежно від того, чи складено формальний договір. У цьому випадку вони повинні звітувати за формою 1065.

 1. Якщо платник податків заробив дохід за кордоном (Foreign source income), то при складанні звіту він повинен керуватися публікацією IRS 54 «Tax Guide for US citizens and Resident Aliens Abroad» і формами 2555 або 2555EZ, які додаються до основної форми 1040.

Докладніше про порядок складання вашого податкового звіту ви можете дізнатися з публікації IRS № 17, інструкцій про порядок заповнення форм 1040 і 1040-SR та додатків до них, а також звернувшись до фахівця з оподаткування.

Кілька зауважень до порядку оформлення звіту.

Платники податків, для яких звітний період – календарний рік, повинні відправити звіт за формами 1040 або 1040-SR із додатками у федеральну податкову службу (IRS) до 15 квітня 2021 року.

Якщо ви складаєте звіт на папері з використанням форм IRS, то, відправляючи звіт поштою, зверніть увагу на адресу, за якою треба відправити федеральний податковий звіт. Він зазначений на останній сторінці до інструкції щодо заповнення форми 1040 і 1040-SR.

Якщо ви не можете скласти й відправити податковий звіт своєчасно, то можете отримати продовження терміну на 6 місяців (до 15 жовтня 2021 року). Для цього необхідно заповнити форму 4868 для обґрунтування причин перенесення терміну й відправити її в IRS. При цьому треба пам’ятати, що перенесення терміну надання звіту не звільняє вас від сплати податків в установлений термін, тобто до 15 квітня 2021 року. У разі несвоєчасної сплати податку з вас буде стягуватися відсоток і штраф.

Якщо ви маєте податковий борг, то для його відшкодування можете виписати чек або money order to «United States Treasury» або скористатися кредитною чи дебетною карткою. Детальна інформація присутня ​​на www.irs.gov/e-pay.

Для заповнення цивільного податкового звіту рекомендую скористатися буклетами з формами та інструкціями щодо їхнього заповнення, в яких враховані особливості податкового законодавства кожного штату.

Дуже часто у платника податків виникає питання: «Як довго треба зберігати звіти?» Як правило, 3 роки. Детальніше дивись публікацію IRS №17 Chapter 1.

Будьте уважні під час виконання розрахунків і заповненні вашого податкового звіту. Бажаю успіху.

Автор: Олександр Шабсіс, Ph.D

Джерело: «Континент»
(https://kontinentusa.com)

З початку року злочинці викрали у Чикаго 120 автомобілів

Поліція Чикаго перед інавгурацією Байдена була у підвищеній боєготовності

 

Реклама

© 2006-2011 "Час i Подiї". All Rights Reserved | Chicago Web Design - www.4everstudio.com