rss
03/07/2021
EN   UA

Молодiжне Перехрестя (Тисність на обкладинку)

#370

Ваша точка зору

Чого, на Вашу думку, найбільше бракує Україні для перемоги?
Грошей
Зброї
Ядерної зброї
Міжнародної підтримки
Совісті найвищого керівництва
Ваш варіант відповіді
У фокусі – Америка \ У Чикаго відкрили 6 пунктів масової вакцинації від COVID-19

Вакцину отримують насамперед медичні працівники та працівники закладів, які надають послуги із довготривалого догляду.

Мер Чикаго Лорі Лайтфут та очільниця департаменту охорони здоров’я д-р Allison Arwady розповіли, що нові пункти вакцинації розширять доступ для працівників групи 1А та дозволять охопити осіб, які належать до групи 1В. За словами Arwady, у пунктах масової вакцинації зможуть щотижня вакцинувати 25 тис. осіб.

Цього тижня Чикаго починає вводити вакцину деяким пацієнтам із груп ризику, яким виповнилося 65 років. У міському департаменті охорони здоров’я заявили, що перевагу під час вакцинування матимуть медичні працівники, проте лікарням та амбулаторіям дозволять давати додаткові дози особам старшої групи із підвищеним ризиком для життя.

«Ми будемо спілкуватися з людьми. Вони зможуть записатися заздалегідь, щоб зробити щеплення», - зауважила мер Лайтфут.

«Наразі ми досі активно перебуваємо у фазі вакцинації 1А... Нашим пріоритетом залишається продовження вакцинування медичних працівників і мешканців закладів довготривалого догляду для тих лікарень та амбулаторних закладів, які зареєстровані як постачальники вакцини, починаючи з 18 січня, за умови, що вони мають невикористану вакцину і не мають медичних працівників із групи 1А, які ще не отримали вакцину. Тоді вони можуть використовувати невикористані дози для вакцинування пацієнтів із найвищим ризиком, віком від 65 років», - зазначила Arwady.

Лайтфут наголосила на безпечності вакцини.

«Рівність – не частина нашої стратегії подолання COVID-19. Рівність – це і є наша стратегія подолання пандемії. Розташування цих пунктів вакцинування дає ті географічні можливості, які нам потрібні, щоб охопити дедалі більше й більше мешканців безпечною вакциною й справедливо її розподілити», – додала мер.

За її словами, для того, щоб усі мешканці Чикаго змогли отримати вакцину такими темпами, потрібно півтора року. На її думку, федеральний уряд повинен замовити більше доз. Однак деякі медики вважають, що важливіше вводити перші дози якомога більшій кількості людей, а не затримувати вакцину, аби інші отримували другу дозу.

«Ми можемо вичерпати наш поточний запас вакцини, це – нормально, але нам зараз потрібно вакцинувати людей», - вважає д-р Robert Citronberg, директор Aurora Health Infectious Disease.

Федеральний уряд вже пообіцяв виділити більше доз вакцини. Pfizer та Moderna також заявили, що вироблятимуть більше доз, а наступного місяця може з’явитися третій різновид вакцини. Вакцину Johnson & Johnson, як планується, при регулярному охолодженні необхідно буде вводити тільки один раз.

«Johnson & Johnson також пообіцяли виробити мільярди доз за рік, тому вакцини буде достатньо», - зауважив Citronberg.

У зв’язку з цим деякі медики закликають місто та штат якнайшвидше перейти до наступної фази вакцинування.

За словами Arwady, міська влада вже розподілила понад 74 тис. доз, але це – лише частина чиказьких медпрацівників. Багато хто з них не потрапив до переліку вакцинованих, оскільки живе в інших місцях.

Arwady також уточнила, що пересічні громадяни досі не можуть записатися у чергу на вакцинування, але вона очікує, що це відбудеться «вже незабаром».

Більше інформації про доступ до вакцини проти COVID-19 можна отримати на Chicago.gov/COVIDvax.

Влада Чикаго також внесла зміни до розпорядження про відвідування міста в умовах пандемії. Тепер місто перебуває на 2-му етапі виходу з карантину.

Попереднє розпорядження про відвідування Чикаго класифікує штати на три категорії: червону, помаранчеву та жовту. Нове розпорядження, яке набрало чинності минулої п’ятниці, ліквідує один із рівнів, тож тепер будуть тільки помаранчевий і жовтий рівні.

Особи, які прибувають із «помаранчевих» штатів, повинні або перебувати на карантині протягом 10 днів, або надати негативний тест на COVID-19, зроблений протягом 72 годин після прибуття. Особам, які прибули із «жовтих» штатів, не потрібно проходити карантин або робити тести до прибуття.

У штатах, які належать до жовтого рівня, мають фіксувати до 15 нових випадків щодня на 100 тис. осіб. У «помаранчевих» штатах мають бути зареєстровані понад 15 випадків на 100 тис. людей.

З початку року злочинці викрали у Чикаго 120 автомобілів

Поліція Чикаго перед інавгурацією Байдена була у підвищеній боєготовності

 

Реклама

© 2006-2011 "Час i Подiї". All Rights Reserved | Chicago Web Design - www.4everstudio.com