rss
08/03/2021
EN   UA

Молодiжне Перехрестя (Тисність на обкладинку)

#370

Ваша точка зору

Чого, на Вашу думку, найбільше бракує Україні для перемоги?
Грошей
Зброї
Ядерної зброї
Міжнародної підтримки
Совісті найвищого керівництва
Ваш варіант відповіді
У фокусі – Америка \ Україна і Молдова зацікавлені стати частиною «Тримор’я»

Україна та Молдова прагнуть зміцнити взаємодію з країнами в Південно-Східної Європи та на Чорному морі і зацікавлені у приєднанні до ініціативи «Тримор’я».

Про це йдеться у спільній заяві президентів України і Республіки Молдова Володимира Зеленського і Маї Санду, передає Укрінформ з посиланням на пресслужбу глави Української держави.

«Відзначаємо прагнення до зміцнення взаємодії з країнами-партнерами у Південно-Східній Європі та на Чорному морі. У цьому контексті ми підтверджуємо свою зацікавленість стати частиною ініціативи «Тримор’я», - ідеться в документі.

Крім того, президенти підтвердили інтерес до поглиблення регіональної співпраці з метою реалізації стратегічних цілей двох держав щодо повноправного членства в Європейському Союзі, зокрема – шляхом імплементації Угод про асоціацію з ЄС.

Також Україна і Молдова запевнили у готовності продовжувати зусилля і спільну координацію заради зміцнення стратегічного значення ініціативи «Східне партнерство», заснованої на принципі диференціації та врахування європейських амбіцій країн-партнерів, особливо в контексті підготовки до саміту Східного партнерства 2021 року.

«Ми вважаємо необхідним подальший розвиток формату співпраці «ЄС + 3 асоційовані партнери» і закликаємо ЄС поглибити діалог щодо ПВЗВТ та поширити його на інші аспекти співробітництва та поступової галузевої інтеграції, зокрема – у сферах юстиції, цифрової економіки, енергетики, транспорту та навколишнього середовища», - зазначається у заяві.

Україна і Молдова виступають за співпрацю з посилення енергетичної безпеки, вважаючи за необхідне підвищувати надійність і диверсифікувати постачання електроенергії та енергоносіїв.

Про це йдеться у спільній заяві президентів.

Водночас у виголошеній заяві Зеленський зауважив, що вже є чимало напрацювань для поглиблення співпраці між країнами в енергетичній сфері.

«Це — збільшення обсягів зберігання природного газу молдовської сторони в українських сховищах, проєкт транзиту європейського газу територією Молдови до України, відновлення електропостачання до Молдови і транзиту електроенергії з України до Румунії, який пройде територією Молдови», - сказав глава Української держави.

Крім того, за словами Зеленського, на перемовинах із Санду була відзначена важливість перетину громадянами спільного кордону за ID-картками.

Також Зеленський проінформував, що обговорив із Санду питання спільної боротьби з контрабандою на спільному кордоні, особливо на його придністровській ділянці.

Також президенти підписали Меморандум щодо розвитку транспортно-транзитного потенціалу України та Республіки Молдова. Метою підписання документа є «зміцнення співпраці між Україною та Молдовою у сфері розвитку інфраструктури, створення нових робочих місць та ефективне використання транзитного потенціалу обох держав».

Для досягнення поставленої мети передбачено створення автомобільного транспортного коридору між Києвом і Кишиневом.

Зазначається, що у перспективі цей коридор зменшить шлях між двома містами до п’яти-шести годин, ставши найкоротшим шляхом з Центрального регіону України до країн Центральної та Південно-Східної Європи.

У межах меморандуму сторони також декларують наміри здійснити низку конкретних кроків.

Зокрема, це міжнародно-правове оформлення будівництва мосту «Ямпіль – Косеуць», координація зусиль з метою підготовки інвестиційного проєкту та розробки техніко-економічного обґрунтування розбудови прикордонної інфраструктури й під’їзних шляхів на українсько-молдовському державному кордоні, а також пошук та залучення до реалізації проєкту міжнародних фінансових організацій.

Санду 12 січня завітала до Києва. Це її перший офіційний візит після обрання на посаду Президента Молдови.

Мешканців Чикаго просять ще два тижні посидіти вдома

По Чикаго прокотилася серія пограбувань АЗС та викрадень авто, загинули три особи

 

Реклама

© 2006-2011 "Час i Подiї". All Rights Reserved | Chicago Web Design - www.4everstudio.com