rss
01/28/2021
EN   UA

Молодiжне Перехрестя (Тисність на обкладинку)

#370

Ваша точка зору

Чого, на Вашу думку, найбільше бракує Україні для перемоги?
Грошей
Зброї
Ядерної зброї
Міжнародної підтримки
Совісті найвищого керівництва
Ваш варіант відповіді
Організації, установи, товариства \ Просвітяни України невтомно працюють
Title 
 Хмельницький: Ніна Шмурикова-Гаврилюк
провадить захід в пам’ять М. Мачківського

У цей нелегкий час епідемії коронавірусу, праця просвітян України не зупинилася, хоч трохи сповільнилася через різні перепони. Але вони й далі працюють над виданням книжок, вшановують пам’ять місцевих письменників, виховують нове покоління на демократичних засадах, обираються депутатами до місцевих та обласних рад.

Найновіші вістки та святочні побажання для членів Товариства Української Мови ім. Шевченка (США) надійшли від просвітян Хмельницького, Полтави, Самбора, Луганська, Херсона та Івано-Франківська.

Хмельницький. Колишня голова обласної «Просвіти», письменниця Ніна Шмурикова-Гаврилюк опрацьовує до друку новостворені книжки для дітей. Вона повідомляє, що нещодавно помер відомий літератор Хмельниччини Микола Мачківський, і в його пам’ять відбувся захід в обласній науковій бібліотеці. Присутніх було небагато, і всі в масках, як вимагає карантин.

Полтава. Голова Микола Кульчинський інтенсивно працює над перевиданням спогадів про Другий Зимовий Похід. Нещодавно він був обраний депутатом обласної Ради, і це є корисним для «Просвіти» – дасть ширший контакт з населенням.

 Title
 Самбір: Олександра Сумарук

Завдяки активній праці пана Миколи, у Полтавській «Просвіті» на сьогодні було надруковано 17 книжок у серії «Просвітницька книгозбірня», які розсилаються до бібліотек і шкіл, як також доступні для пересічних читачів.

Самбір. Олександра Сумарук, голова «Просвіти» Самбора, нещодавно була обрана депутатом до районної ради. Хоч вона не думала, що вийде, але це сталося, бо її виборчий округ був у районі школи, де вона працює вже багато років. Також її знають через активну працю в «Просвіті».

Тепер просвітяни Самбора невтомно працюють над реставрацією будинку «Просвіти» та встановленням «Меморіялу воякам УГА». Також в пляні є поновити роботу «Просвіти» в сусідніх районах.

Title 
 Полтава: Микола Кульчинський

Луганськ. Голова обласної «Просвіти» Луганщини, який тепер перебуває «на вигнанні», тримає тісний контакт з просвітянами Луганщини. В 2020 році було видано 5 видань з української історії та духовності. Їх автори – просвітянські активісти: Ігор Саєнко – «З історії українського козацтва на Луганщині», Ольга Борисова – «Історія України у 2 томах», Олександр Добровольський (луганський просвітянин, який мешкає в Донецькій області) – «ОУН на Донеччині» та «Від УНР до ОУН», Володимир Семистяга – численні статті до «Енциклопедії Сучасної України». Готується до друку видання «Луганщина просвітянська». Іван Захарченко готує видання «Дяківська Слобода» (історія та сучасність).

Створюються нові осередки «Просвіти» в Троїцькому, Білокуранинському та Новоайдарському районах. В грудні вшанували пам’ять видатного луганця Миколи Руденка. Продовжується підтримка просвітянських осередків на окупованій Луганщині та Донеччині та громад УПЦ Київського патріархату, УГКЦ та УПЦ. Робиться все можливе, щоб продовжувати просвітянську роботу на належному рівні!

Title 
 Олексіївка, Луганська область: коло пам’ятника
Борисові Грінченкові (зліва: Володимир Семистяга,
Богдан і Віра Боднаруки та Богдан Пастух)


Херсон. Голова обласної «Просвіти» Олег Олексюк повідомляє, що готують до друку книгу «Культурно-дозвіллєва діяльність Херсонської обласної універсальної бібліотеки ім. Олеся Гончара». Це на науковому рівні підтвердить важливість культурно-просвітницьких заходів «Просвіти».

Книга буде поширена по обласних книгозбірнях України. Це також сприяє вихованню української молоді на теренах Південної України.

Івано-Франківськ. «Просвіта» Івано-Франківська започаткувала видання часопису «Галицької Просвіти», який інформує членство про події місцеві, обласні.

Товариство Української Мови ім. Шевченка (ТУМ - Чикаго, США) радо допомагає обласним «Просвітам» книжками та фінансово у їх величезній праці у розвитку незалежної, демократичної України.

Фото з архіву Боднаруків

Новорічна пропозиція для Уряду України

Депутати Європарламенту оприлюднили Декларацію про вшанування 80-х роковин трагедії Бабиного Яру

 

Реклама

© 2006-2011 "Час i Подiї". All Rights Reserved | Chicago Web Design - www.4everstudio.com