rss
05/06/2021
EN   UA

Молодiжне Перехрестя (Тисність на обкладинку)

#370

Ваша точка зору

Чого, на Вашу думку, найбільше бракує Україні для перемоги?
Грошей
Зброї
Ядерної зброї
Міжнародної підтримки
Совісті найвищого керівництва
Ваш варіант відповіді
Полiтика \ Аналітика \ Ні приватного життя, ні власності: світ у 2030 році за прогнозами ВЕФ

Всесвітній економічний форум (ВЕФ) був заснований п’ятдесят років тому. Протягом десятиліть він набував дедалі більшої популярності й став однією з провідних платформ футуристичного мислення і планування. Як місце зустрічі світової еліти ВЕФ об’єднує лідерів бізнесу та політики, а також деяких обраних інтелектуалів.

Основна спрямованість форуму – глобальний контроль. Вищими цінностями не є вільні ринки й індивідуальний вибір, а державний інтервенціонізм і колективізм. Згідно з прогнозами та сценаріями Всесвітнього економічного форуму, свобода особистості та приватна власність зникнуть із цієї планети до 2030 року.

Вісім передбачень

Свобода особистості – знову під загрозою. Те, що може чекати нас попереду, було описано у листопаді 2016 року, коли ВЕФ опублікував «8 прогнозів для світу на 2020-30 рік». Згідно зі сценарієм ВЕФ, з цього часу світ стане зовсім іншим, оскільки відбудуться глибокі зміни у способах, якими люди працюють і живуть. Сценарій розвитку світу в 2030 році – це більше, ніж просто прогноз. Це – план, реалізація якого різко прискорилася з моменту оголошення про пандемію і після неї – блокувань.

Згідно з прогнозами «Ра­ди глобального майбутнього» ВЕФ, приватна власність і недоторканність приватного життя будуть скасовані протягом наступного десятиліття. Прийдешня експропріація піде далі, ніж навіть комуністична вимога скасувати власність на засоби виробництва, але залишити місце для особистої власності. Згідно з прогнозом ВЕФ, споживчі товари теж перестануть бути приватною власністю.

Якщо прогноз ВЕФ збудеться, люди повинні будуть орендувати й брати в борг у держави, яка буде єдиним власником усіх товарів. Пропозицію товарів будуть формувати відповідно до системи соціальних кредитних балів. Шопінг у традиційному розумінні зникне разом із приватною купівлею товарів. Кожен особистий крок буде відслідковуватися електронним способом, і все виробництво відповідатиме вимогам чистої енергії і стабільного навколишнього середовища.

Для досягнення «стабільного сільського господарства» продукти харчування будуть здебільшого вегетаріанськими. У новій тоталітарної економіці послуг уряд надаватиме основне житло, їжу та транспорт, а решту потрібно буде брати в борг у держави. Використання природних ресурсів буде зведено до мінімуму. У співпраці з кількома основними країнами глобальне агентство встановить ціни на викиди CO2 на надзвичайно високому рівні, щоб не стимулювати їхнє використання.

У рекламному відео Всесвітній економічний форум резюмує вісім прогнозів:

Люди нічим не володітимуть. Товари – або безкоштовні, або повинні братися в оренду в держави.

Сполучені Штати більше не будуть провідною наддержавою, домінуватимуть кілька країн.

Органи будуть не пересаджувати, а роздруковувати.

Споживання м’яса буде зведено до мінімуму.

Відбудеться масове переміщення людей із мільярдами біженців.

Щоб обмежити викидання вуглекислого газу, світову ціну буде встановлено ​​на непомірному рівні.

Люди будуть готові до польоту на Марс і до того, щоб почати пошуки інопланетного життя.

Західні цінності зазнаватимуть серйозного випробування.

Крім приватного життя і власності

У публікації для Всесвітнього економічного форуму датська екоактивістка Іда Аукен, яка обіймала посаду міністра навколишнього середовища своєї країни з 2011 до 2014 року й досі є членом данського парламенту (фолькетинг), розробила сценарій розвитку світу без приватного життя або власності. У «Ласкаво просимо в 2030» вона уявляє собі світ, в якому «мені нічого не належить, у мене немає приватного життя, і життя ніколи не було кращим». До 2030 року, згідно з її сценарієм, покупки і володіння застаріють, оскільки все, що колись було продуктом, тепер є сервісом.

У цьому її ідилічному новому світі люди мають вільний доступ до транспорту, житла, їжі, «та всього того, що нам потрібно у повсякденному житті». Оскільки ці речі стануть безкоштовними, «в результаті для нас не має сенсу володіти багатьма речами». У будинках не буде приватної власності, і ніхто не платитиме орендну плату, «адже хтось інший використовує наш вільний простір, коли він нам не потрібен». До прикладу, вітальню людини використовуватимуть для ділових зустрічей, коли вона відсутня. Такі проблеми, як «хвороби способу життя, зміна клімату, криза біженців, погіршення стану навколишнього середовища, повністю перевантажені міста, забруднення води, забруднення повітря, соціальні хвилювання і безробіття» залишилися у минулому. Автор передбачає, що люди будуть щасливі насолоджуватися таким чудовим життям, яке набагато краще, «ніж той шлях, яким ми йшли, коли стало зрозуміло, що ми не можемо продовжувати ту ж модель зростання».

Екологічний рай

У своїй доповіді 2019 року на щорічній зустрічі Рад із питань глобального майбутнього Всесвітнього економічного форуму Іда Аукен пророкує, як світ може виглядати у майбутньому, «якщо ми виграємо війну зі зміною клімату». До 2030 року, коли викиди CO2 будуть значно скорочені, люди житимуть у світі, де м’ясо на обідній тарілці «стане рідкістю», а вода та повітря будуть набагато чистішими, ніж сьогодні. Через перехід від купівлі товарів до використання послуг потреба у грошах зникне, оскільки люди витрачатимуть на товари дедалі менше й менше. Робочий час скоротиться, а вільний час збільшиться.

У майбутньому Аукен уявляє собі місто, в якому електромобілі замінять звичайні автомобілі внутрішнього згоряння. Більшість доріг і паркувальних місць перетворяться на зелені парки та пішохідні зони. До 2030 року сільське господарство пропонуватиме здебільшого рослинні альтернативи продуктам харчування замість м’яса та молочних продуктів. Використання землі для виробництва кормів для тварин значно скоротиться, і природа знову пошириться у всьому світі.

Фальсифікація соціальної злагоди

Як змусити людей прийняти таку систему? Приманка для спокушання мас – це гарантії всеосяжної охорони здоров’я та гарантованого базового доходу. Прихильники Великого перезавантаження обіцяють світ без хвороб. Вважається, що завдяки біотехнологічним органам та індивідуалізованому лікуванню на основі генетики можливе різке збільшення тривалості життя і навіть безсмертя. Штучний інтелект викорінить смерть й усуне хвороби та смертність. Біотехнологічні компанії будуть прагнути знайти шлях до вічного життя.

Поряд з обіцянкою перетворити звичайну людину на божественну надлюдину, обіцянка «гарантованого базового доходу» – вельми приваблива, особливо для тих, хто більше не знайде роботу в новій цифровій економіці. Отримання базового доходу без необхідності одноманітної роботи або ганебного звернення за соціальною допомогою використовується як приманка для отримання підтримки бідних.

Щоб зробити його економічно життєздатним, гарантія базового доходу вимагатиме вирівнювання різниці у заробітній платі. Технічні процедури переведення коштів від держави будуть використовувати для просування безготівкового суспільства. У разі оцифрування всіх грошових операцій буде реєструватися кожна окрема покупка. Як наслідок, державні органи матимуть необмежені можливості для докладного спостереження за тим, як окремі особи витрачають свої кошти. Універсальний базовий дохід у безготівковому суспільстві забезпечив би умови для введення системи соціального кредиту й надав би механізм для покарання небажаної поведінки та виявлення зайвого й небажаного.

Хто буде правителем?

Всесвітній економічний форум нічого не каже про те, хто керуватиме у цьому новому світі.

Немає жодних підстав очікувати, що нові володарі будуть доброзичливими. І все ж, навіть якби вищі керівники нового світового уряду були не негідниками, а просто технократами, з якої причини адміністративна технократія повинна була б боротися з «небажаним»? Який сенс для технократичної еліти перетворювати звичайну людину на надлюдину? Навіщо ділитися перевагами штучного інтелекту з масами й не залишати багатство для обраних?

Твереза ​​оцінка цих планів повинна привести до висновку, що в цьому новому світі не буде місця для звичайної людини і що вона буде відправлена у відставку разом із «непрацездатними», «недоумкуватими» та «невихованими». За проповіддю прогресивного «євангелія» соціальної справедливості прихильників Великого перезавантаження і встановлення нового світового порядку ховається зловісний проект євгеніки, який тепер називається «генною інженерією», а як рух – «трансгуманізмом» – терміном, придуманим Джуліаном Хакслі, першим директором ЮНЕСКО.

Промоутери проекту нічого не кажуть про те, хто буде правителем у цьому новому світі. Антиутопічний і колективістський характер цих прогнозів і планів є результатом відмови від вільного капіталізму. Створення кращого світу за допомогою диктатури – це суперечність у термінах. Не менше, а більше економічне процвітання – це відповідь на поточні проблеми. Отже, нам потрібно більше вільних ринків і менше державного планування. Світ стає зеленішим, і темпи зростання населення світу вже знижуються. Ці тенденції – природній наслідок створення багатства за рахунок вільних ринків.

Висновок

Всесвітній економічний форум і пов’язані з ним установи в поєднанні з декількома урядами та декількома високотехнологічними компаніями хочуть ввести світ у нову еру без власності та приватного життя. На карту поставлені такі цінності, як індивідуалізм, свобода та прагнення до щастя, які повинні бути відкинуті на користь колективізму й нав’язування «загального блага», що визначається самопроголошеною елітою технократів. Те, що пропонується населенню як обіцянка рівності й екологічної стійкості, насправді є жорстоким посяганням на людську гідність і свободу. Замість того, щоб використовувати нові технології як інструмент покращення, Велике перезавантаження прагне використовувати технологічні можливості як інструмент поневолення. У цьому новому світовому порядку держава – єдиний власник всього. Нашій уяві залишається з’ясувати, хто програмуватиме алгоритми, керуючи розподілом товарів і послуг.

Автор: Antony P. Mueller

Джерело: Mises Institute
(https://mises.org/wire/no-privacy-no-property-world-2030-according-wef)

Новорічні сюрпризи білоруського виробництва – і з російськими слідами…

Сальваторе Бабонес: «Китай глибоко просочився в австралійське суспільство»

 

Реклама

© 2006-2011 "Час i Подiї". All Rights Reserved | Chicago Web Design - www.4everstudio.com