rss
01/16/2021
EN   UA

Молодiжне Перехрестя (Тисність на обкладинку)

#370

Ваша точка зору

Чого, на Вашу думку, найбільше бракує Україні для перемоги?
Грошей
Зброї
Ядерної зброї
Міжнародної підтримки
Совісті найвищого керівництва
Ваш варіант відповіді
У фокусі – Америка \ У Чикаго у 2020 році сталося 769 вбивств

Показник є одним із найвищих в історії міста – на 55% вищим у порівнянні з 2019 роком. Про це повідомила Chicago Tribune.

Кількість нелегальних застосувань зброї із летальним фіналом зросла на 53%, а в грудні – на 50%, у порівнянні з минулим роком.

За даними офісу судмедексперта округу Cook, 78% жертв насильства із застосуванням зброї були чорношкірими. Округ також повідомив про рекордні 16 049 смертей у 2020 році. Такий величезний стрибок стався здебільшого через смертність від коронавірусу.

У травні в Чикаго були зареєстровані найкривавіші вихідні у День пам’яті за останні п’ять років. Тоді вогнепальні поранення отримали 49 людей, 10 із них загинули.

31 травня було зафіксовано 18 вбивств. Це – більше, ніж у будь-який інший день, повідомляє Associated Press. Експерти вказують на різні причини зростання злочинів із застосуванням зброї, зокрема, на стрес від пандемії коронавірусу, державні та місцеві обмеження, економічну кризу та смерть чорношкірих, спричинену діями працівників правоохоронних органів.

Лише через шість днів після смерті Джорджа Флойда, якого затримали поліцейські у Міннеаполісі, мер Чикаго Лорі Лайтфут заявила, що до екстреної служби міста 911 надійшло 65 тис. викликів. Це – на 50 тис. викликів більше, ніж зазвичай.

Супер-інтендант департаменту поліції Чикаго David Brown заявив, що 2020 рік був «катастрофічним», а боротьба з насильством та захист громадськості – це результат спільних зусиль.

«Однак екосистема кримінального правосуддя зазнала суттєвого впливу через глобальну пандемію коронавірусу й смерть Джорджа Флойда», – зауважив він. «Наші чиказькі поліцейські зіткнулися з безпрецедентним збігом обставин, борючись із спалахом насильницьких злочинів. Це ще більше ускладнилося тим, що їм довелося боротися з пандемією коронавірусу, маючи справу із тривалими періодами посилених громадянських заворушень і пограбувань».

За його словами, у 2020 році вогнепальні поранення отримали 79 поліцейських проти 22 у попередньому році.

«Влітку ми спрямували нашу стратегію боротьби зі злочинністю на розміщення ресурсів у районах, які зазнають високого рівня насильства», – продовжив він. «Цей стратегічний зсув позитивно позначився на громадській безпеці та зменшив темпи щомісячних вбивств, які відбувались дедалі частіше у першій половині 2020 року».

Нагадаємо, у Чикаго, аби зменшити рівень насильства, було створено Office of Violence Reduction. На його створення та на альтернативну програму реагування було виділено $36 млн.

Цими вихідними у Чикаго від вогнепальної зброї загинули щонайменше п’ять людей та ще 25 отримали поранення.

Зазначимо, що працівникам ФБР вдалося затримати 4-го підозрюваного у вбивстві колишнього чиказького пожежника Dwain Williams, якого було вбито на початку минулого місяця під час спроби викрадення авто. Про це написав David Brown на своїй сторінці у твіттері. За його словами, поліція Чикаго вимагає екстрадиції злочинця до міста. 65-річний Williams пропрацював пожежником 28 років, згодом працював в OEMC, де спеціалізувався на координації міських камер спостереження.

Нагадаємо, у CPD нещодавно заявили, що у місті різко почастішали випадки викрадення автомобілів.

«У нас був надзвичайний стрибок, але ми затримали (декількох підозрюваних – ред.)», – зауважив Brown. «Нам потрібно провести ще багато арештів. Ми не задоволені досягнутим й не збираємось припиняти переслідування підозрюваних, поки їх усіх не затримаємо».

Влада Чикаго каже, що місту потрібно більше вакцини

В окрузі Cook оприлюднили форму реєстрації вакцинації для незалежних медичних працівників

 

Реклама

© 2006-2011 "Час i Подiї". All Rights Reserved | Chicago Web Design - www.4everstudio.com