rss
01/16/2021
EN   UA

Молодiжне Перехрестя (Тисність на обкладинку)

#370

Ваша точка зору

Чого, на Вашу думку, найбільше бракує Україні для перемоги?
Грошей
Зброї
Ядерної зброї
Міжнародної підтримки
Совісті найвищого керівництва
Ваш варіант відповіді
У фокусі – Америка \ В окрузі Cook безкоштовно надаватимуть юридичну допомогу орендарям та орендодавцям

В окрузі Cook стартувала програма Cook County Legal Aid for Housing and Debt (CCLAHD). Про це заявили Toni Preckwinkle, президент ради округу Cook, голова суду Timothy Evans; Alma Anaya та Scott Britton, уповноважені округу Cook; Bob Glaves, виконавчий директор Chicago Bar Foundation, та комісар департаменту житлового будівництва Чикаго Marisa Novara.

CCLAHD – це проєкт, метою якого є допомога мешканцям під час вирішення питань виселення, викупу, боргу та проблемами, які можуть виникнути під час продажу майна через несплату податків.

«Округ Cook переживає кризу доступного житла щонайменше з початку століття», - зауважила президент Preckwinkle. «Пандемія лише посилила цю кризу. Найвразливішим серед нас, нашим мешканцям чорно-коричневих кварталів, знову довелося взяти на себе основний тягар. Коли ми поглянули на це питання на фоні фінансового удару, з яким доводиться мати справу багатьом людям, то зрозуміли, що нам потрібно втрутитися і запропонувати рішення».

CCLAHD – це перша програма, яка реалізовуватиметься у рамках Early Resolution Program (ERP). ERP надає безкоштовну правову допомогу, консультування, досудове посередництво та напівпрофесійну соціальну підтримку для мешканців та орендодавців, які займаються виселенням чи проблемами боржників, що не сплатили податок на нерухомість, а також кредиторів і боржників стосовно питань, пов’язаних із боргом споживачів.

Послуги отримуватимуть мешканці округу Cook цілком безкоштовно. Ними можуть скористатися: 1) орендарі, яким загрожує виселення, 2) орендодавці, які займаються виселенням; 3) боржники, проти яких подано позов через невиплачені борги; 4) кредитори, які хочуть подати позов на підставі невиплаченої заборгованості; 5) мешканці, які не сплатили податки на майно або не виплатили викуп за іпотеку.

«Ми сподіваємось, що ця програма допоможе вирівняти правові умови у ці неспокійні економічні часи», - заявив голова суду Timothy C. Evans. «Пропонуючи допомогу тим, хто її найбільше потребує, округ Cook демонструє свою відданість сприянню всебічно справедливому рішенню».

Округ Cook забезпечує початкове фінансування ERP шляхом виділення $1 млн у межах CARES Act. Ці кошти будуть використані на підтримку окремих партнерських організацій та розширення послуг в окрузі Cook. Chicago Bar Foundation відіграла вирішальну роль на етапі розроблення програми й продовжуватиме виконувати роль провідного координатора між партнерськими організаціями та урядовими установами. Серед партнерських організацій: CARPLS, Center for Conflict Resolution, Center for Disability & Elder Law, Chicago Volunteer Legal Services, Greater Chicago Legal Clinic, Lawyers’ Committee for Better Housing, Legal Aid Chicago, Legal Aid Society.

«Chicago Bar Foundation вдячна керівництву округу та суду за надання пріоритетності цим важливим послугам під час пандемії», - зазначив Bob Glaves, виконавчий директор Chicago Bar Foundation. «Це партнерство між округом, судом і мережею першокласних безкоштовних юридичних працівників та партнерських організацій, безсумнівно, допоможе багатьом тисячам мешканців округу в час, коли вони найбільше потребують допомоги».

Чиновники округу та партнерські організації також проінформували про запуск майбутніх програм CCLAHD, пов’язаних із втратою права викупу іпотеки та передачею власності на нерухомість під час продажу нерухомості, за яку не було сплачено податки, у наступному році. Оскільки, як очікується, невдовзі закінчуватиметься термін дії місцевих, штатних і федеральних мораторіїв на виселення та передачу предмета застави у власність заставоутримувача за рахунок виконання забезпеченого зобов’язання, частина коштів CARES буде використана для розроблення цих додаткових програм.

«Економічні наслідки пандемії зумовили нагальну потребу в житлі та фінансових ресурсах», - заявила Alma Anaya, комісар округу Cook. «У громаді багато плутанини щодо того, якими правами володіє власник житла. Я вдячна за співпрацю багатьом центрам юридичної допомоги, судовій системі та владі міста Чикаго, які, безумовно, принесуть таке необхідне полегшення».

«Програма Cook County Legal Aid for Housing and Debt пропонує руку допомоги мешканцям приміських районів», - заявив Scott Britton, комісар округу Cook. «Як юрист, я глибоко усвідомлював майбутні юридичні битви, з якими стільки мешканців округу Cook зіткнуться під час пандемії. Негативні наслідки виселення та невиплачена заборгованість можуть виснажувати працюючі сім’ї в окрузі, часто спричиняючи шкоду для психічного та фізичного здоров’я й призводячи до довгострокової фінансової нестабільності. Мешканці округу Cook особливо перебувають у зоні ризику, оскільки спостерігається різке збільшення кількості виселених осіб та втрачених прав на викуп несплачених податків, а також стресових факторів, пов’язаних із цим. Для мене було честю співпрацювати з президентом Preckwinkle, головою суду Evans, Chicago Bar Foundation і багатьма іншими, щоб зробити цю програму реальністю».

Оціночні витрати у 2021 фінансовому році на всі програми CCLAHD становлять від $4 до $7 млн. Ця широкомасштабна оцінка містить і наразі невідому кількість виселених осіб та вилученого майна під час скасування мораторію. Однак, згідно з останнім аналізом, проведеним Aspen Institute у співпраці з National Low-income Housing Coalition, очікується збільшення заявок.

Офіційні чиновники також зобов’язалися продовжувати підтримувати програми CCLAHD після того, коли пандемія мине. Додаткове фінансування буде забезпечено за рахунок поєднання федерального Community Development Block Grant (CDBG), County Corporate Funds, підтримки жертводавців і доходів, що збираються за рахунок нещодавно запровадженого реєстраційного мита на ініціювання офіційного процесу викупу.

Хоча початкове фінансування округу, яке надається у межах CARES, підтримуватиме мешканців округу Cook до кінця цього року, влада міста Чикаго окремо виділила фінансування у межах CARES Act на потреби Lawyers Committee for Better Housing. Як результат, усі мешканці округу Cook, зокрема, й мешканці міста, зможуть подати заявку на допомогу через CCLAHD і їх буде скеровано до відповідного бюро послуг.

«Ми знаємо, що і власники нерухомості, і орендарі потерпають в цей час, тому я хочу подякувати владі округу Cook за те, що вона запровадила цю життєво важливу ініціативу для розширення доступу до представництва захисту правових інтересів потерпілих, яка допоможе залишатися мешканцям у своїх домівках і мікрорайонах»,- заявила комісар департаменту житлового господарства Чикаго Marisa Novara.

У Чикаго кількість викрадень автомобілів зросла на понад 100%

У Чикаго підвищать податок на нерухомість

 

Реклама

© 2006-2011 "Час i Подiї". All Rights Reserved | Chicago Web Design - www.4everstudio.com