rss
01/16/2021
EN   UA

Молодiжне Перехрестя (Тисність на обкладинку)

#370

Ваша точка зору

Чого, на Вашу думку, найбільше бракує Україні для перемоги?
Грошей
Зброї
Ядерної зброї
Міжнародної підтримки
Совісті найвищого керівництва
Ваш варіант відповіді
У фокусі – Америка \ Українське слово в американських виборах
Title 

Право на волевиявлення є основою демократії у США. А можливість проголосувати рідною мовою є безцінною для української громади Америки.

В окрузі Кук (Чикаго та приміські регіони) було прийнято історичне рішення – забезпечення доступу до голосування 12-ма мовами, які є найбільш поширеними серед мешканців округу. Вперше за історію існування США українці мали можливість голосувати рідною мовою. Була проведена велика робота, в результаті якої українська мова була на всіх видах бюлетенів (тих, що можна було замовити поштою та електронних), аудіо супроводі для українців із проблемами зору та покажчиках на дільницях. Також у день виборів діяла гаряча лінія для українських американців, зателефонувавши на яку можна було отримати вичерпну інформацію стосовно виборчого процесу в окрузі. Звісно, це викликало підвищений інтерес української громади округу Кук до американських виборів та багато радісних постів в соціальних мережах. Варто зазначити, що українською обирали не тільки президента, але й всіх інших чиновників, що обиралися в окрузі Кук, а також голосували за поправку до Конституції та місцеві рішення з тих чи інших питань.

Title 

Хто ж ці люди, що стоять за таким важливим процесом?

Ініціаторами законопроєкту, згідно з яким українська мова була включена у виборчу систему округу Кук, були Commissioner Kevin B. Morrison та Commissioner Scott Britton.

Швидко та професійно впровадили законопроєкт у життя Cook County Clerk Karen A. Yarbrouge та Deputy Clerk of Elections Edmund Michalowski.

Єдиною українкою в цьому процесі була Міла Лугова, яка виконувала роль адвокатки української мови в окрузі Кук. Вона виступила на зібранні Cook County Board Meeting, щоб підкреслити важливість запровадження української мови у виборчий процес округу Кук. Також вона затверджувала всі переклади, робила термінові переклади, записувала аудіоінструкції українською та була на гарячій лінії для надання консультацій україномовним виборцям округу.

Офіційний представник української громади – Український Конгресовий Комітет Америки (відділення Іллінойс) вручив сертифікати подяки та визнання всім причетним до цього історичного процесу.

У 2021 році мешканці округу Cook матимуть два додаткові місяці на сплату податку на нерухомість

Влада Чикаго розширила список «червоних» та «помаранчевих» штатів

 

Реклама

© 2006-2011 "Час i Подiї". All Rights Reserved | Chicago Web Design - www.4everstudio.com