rss
01/16/2021
EN   UA

Молодiжне Перехрестя (Тисність на обкладинку)

#370

Ваша точка зору

Чого, на Вашу думку, найбільше бракує Україні для перемоги?
Грошей
Зброї
Ядерної зброї
Міжнародної підтримки
Совісті найвищого керівництва
Ваш варіант відповіді
У фокусі – Америка \ Спікера Палати представників Іллінойсу Майкла Мадігана знову закликають піти у відставку
Title 
 Фото з офіційної ФБ-сторінки Jim Durkin
Лідер Республіканської партії Іллінойсу Jim Durkin
закликав усунути Майкла Мадігана від займаної посади

У рамках кримінальної справи було висунуто звинувачення у підкупі колишньому лобісту та довіреній особі спікера Палати представників Майкла Мадігана, а також колишньому керівнику ComEd, топ-лобісту ComEd.

В обвинувальному висновку йдеться, зокрема, про Michael McClain, товариша Мадігана; Anne Pramaggiore, колишнього генерального директора ComEd; John Hooker, топ-лобіста ComEd, та Jay Doherty, колишнього президента City Club. Про це повідомляє Chicago Sun-Times.

Paul Elsberg, прес-секретар ComEd, заявив: «ComEd наполегливо рухається до запровадження масштабної етичної реформи. Ми прагнемо повернути довіру громад, яким маємо честь служити. Однак ми не готові коментувати конкретні питання, пов’язані з цими колишніми керівниками ComEd, або те, що виходить поза межі викладу обставин справи в угоді із ComEd про відтермінування судового переслідування».

Усі обвинувачені заперечують свою причетність до будь-яких протиправних дій.

Мадіган заперечує, що знав про схему підкупу. За його словами, він не очікував, що когось наймуть на роботу в обмін на його дії. Наразі Мадігану не було висунуто жодного обвинувачення.

Звинувачення на адресу осіб, причетних до Мадігана, стали причиною для відновлення закликів відмовитись від посади спікера Палати представників та послабило його підтримку серед демократів.

Губернатор Іллінойсу, демократ Дж. Пріцкер звернувся до Мадігана під час брифінгу, присвяченого пандемії COVID-19.

«За все треба платити. Ситуація «quid pro quo», описана в цих обвинувальних актах, оприлюднених учора ввечері, абсолютно неприйнятна», – заявив він. «Той, хто дійде іншого висновку, образить громадськість».

«Якщо спікер Мадіган хоче продовжувати мати величезну довіру громадськості з такою серйозною етичною хмарою, що нависає над його головою, то він повинен, як мінімум, бути готовим постати перед пресою та людьми й відповісти на кожне їхнє запитання», – зауважив губернатор.

За його словами, якщо Мадіган не бажає цього робити, йому необхідно піти у відставку з посади спікера.

На думку Abe Scarr, директора Illinois Public Interest Research Group, для уникнення подібної ситуації у майбутньому, потрібно не лише змінити законодавство, але й допомогти споживачам.

«Це – двопартійна проблема», – переконує Scarr.

Федеральна прокуратура звинуватила ComEd у хабарництві в липні минулого року. Це підштовхнуло до розслідування у Палаті представників стосунків Мадігана з ComEd і підняло на поверхню питання про те, чи зможе він і далі перебувати на посаді. Нагадаємо, за даними прокурорів, компанія ComEd визнала, що докладала зусиль, аби «вплинути й винагороджувати» державну посадову особу А, починаючи приблизно з 2011 року і до 2019 року включно.

Як раніше розповідав John Lausch з офісу прокурора США у Північному окрузі Іллінойсу, ComEd «організував робочі місця, субдоговори з постачальниками та виплати, пов’язані з цими робочими місцями та субдоговорами, для різних партнерів виборного чиновника високого рівня у штаті Іллінойс, щоб впливати та винагороджувати зусилля посадовця, який допомагав ComEd, схвалюючи законопроекти, що стосуються ComEd та її бізнесу».

Fidel Marquez, колишній керівник ComEd, у вересні визнав, що винен у підкупі. Він погодився співпрацювати з федеральними прокурорами. У день слухання справи у законодавчому органі виявилося, що колишній олдермен Frank Olivo був серед тих, хто отримав частину із $1,3 млн, нібито виплачених ComEd друзям Мадігена, також залучених до афери.

Тим часом лідер Республіканської партії Іллінойсу Jim Durkin закликав усунути Майкла Мадігана від займаної посади.

«Ви знаєте, що Майкл Мадіган – або найщасливіший хлопець у світі, який абсолютно не підозрював про те, що відбувається у Спрингфілді, або був настільки ж співучасником, наскільки ми вважаємо, що він пов’язаний із угодою про відтермінування судового переслідування, а також із тим, що я читав учора», – зазначив Durkin.

Наразі невідомо, коли саме відбудуться судові засідання у Чикаго стосовно цієї кримінальної справи.

У 2021 році мешканці округу Cook матимуть два додаткові місяці на сплату податку на нерухомість

Влада Чикаго розширила список «червоних» та «помаранчевих» штатів

 

Реклама

© 2006-2011 "Час i Подiї". All Rights Reserved | Chicago Web Design - www.4everstudio.com