rss
01/16/2021
EN   UA

Молодiжне Перехрестя (Тисність на обкладинку)

#370

Ваша точка зору

Чого, на Вашу думку, найбільше бракує Україні для перемоги?
Грошей
Зброї
Ядерної зброї
Міжнародної підтримки
Совісті найвищого керівництва
Ваш варіант відповіді
Полiтика \ НАТО має захистити Чорноморський регіон від загрози з боку Росії – Кулеба

Росія активно мілітаризує окупований Крим, а одним із завдань НАТО є зменшення впливу Росії та гарантування безпеки в цьому регіоні.

Про це в рамках онлайн-конференції «The Road to Warsaw Security Forum» заявив у вівторок, 17 листопада, глава МЗС України Дмитро Кулеба, передає кореспондент Укрінформу.

«Ми бачимо, що Росія робить у Криму: вона активно мілітаризує нелегально окупований півострів. Це підриває торговельні маршрути й загрожує безпеці. НАТО має продемонструвати серйозність щодо захисту Чорного моря і гарантувати безпеку навігації в Чорному морі», - заявив Кулеба.

Він підкреслив, що для реалізації завдання щодо посилення безпеки в Чорноморському регіоні НАТО має активно залучати Україну та Грузію.

Величезним ризиком для безпеки Чорноморського регіону Кулеба назвав можливе розміщення Москвою ядерних компонентів в окупованому Криму.

Стосовно питання обрання президентом США Джона Байдена глава МЗС України підкреслив, що Україна очікує від Вашингтона «лідерства в реагуванні на глобальну кризу та виклики, одним з яких є безпека в регіоні Чорного моря».

Міністр закордонних справ Румунії Богдан Ауреску зауважив під час виступу, що НАТО має збільшити свою присутність, зокрема, можливості з моніторингу та спостереження, у Чорному морі, оскільки Росія нарощує свої військові потужності в незаконно анексованому Криму та Чорноморському регіоні загалом.

«Все ще потрібно багато що зробити з метою забезпечення кращого стримування, і тому ми виступаємо за більшу присутність союзників на півдні східного флангу НАТО. Потрібен більший моніторинг і спостереження того, що відбувається на морі. Оскільки Росія нарощує свої військові потужності у Криму та Чорноморському регіоні загалом», - заявив він.

Окремо румунський міністр вказав на очікування того, що нова адміністрація президента США Джозефа Байдена приділятиме більшу увагу регіону та Росії.

«У мене є позитивні відчуття щодо цієї адміністрації. Я думаю, що увага, яка буде надаватися Росії та регіону, зростатиме», - сказав він у коментарі щодо очікувань від адміністрації Байдена.

За словами Ауреску, Румунія завжди просувала питання Чорноморського регіону на порядку денному НАТО, і зараз Північноатлантичний альянс вже приділяє досить велику увагу Чорному морю, а розуміння важливості регіону для трансатлантичної безпеки зростає.

«Особливо після незаконної анексії Криму НАТО розвинув свою політику стримування та оборони у регіоні. Це – поступовий процес з реагування на загрозу, непровокативний, у вигляді самооборони й відповідно до міжнародного права», - заявив глава МЗС Румунії.

Крім того, очільник МЗС Румунії висловив сподівання щодо збільшення співпраці між НАТО та Україною, а також Грузією. За словами румунського міністра, допоки Україна та Грузія не мають Плану дій щодо членства у НАТО, необхідно використовувати величезний арсенал інструментів, наявний для співпраці. «Ми, як Румунія, повністю підтримуємо євроатлантичні прагнення України та Грузії», - заявив він.

Грузія й Україна — потенційні партнери Тримор’я

Голосування в ООН

 

Реклама

© 2006-2011 "Час i Подiї". All Rights Reserved | Chicago Web Design - www.4everstudio.com