rss
05/06/2021
EN   UA

Молодiжне Перехрестя (Тисність на обкладинку)

#370

Ваша точка зору

Чого, на Вашу думку, найбільше бракує Україні для перемоги?
Грошей
Зброї
Ядерної зброї
Міжнародної підтримки
Совісті найвищого керівництва
Ваш варіант відповіді
Пам’ять \ У Чикаго помер легендарний українець, лікар і меценат Юрій Лукіян Сас-Подлуський
Title 
 Фото з ФБ-сторінки Марії Климчак

Про це повідомила куратор Українського Національного Музею в Чикаго Марія Климчак у Фейсбуці.

«У Чикаго відійшов у вічність великий українець, меценат-музейник, доктор Юрій Сас-Подлуський... Він надавав допомогу усім, лікував і викладав, тримаючи руку на пульсі історії: колекціонував, вивчав, записував, щоб усе передати музеєві, як частину збереженої ним історії та культури України. Про таких, як він, кажуть «даровані Богом», бо народжуються один раз на століття», – написала Марія Климчак.

«Бачився з ним двічі. І кожен раз він передавав музеєві якісь фантастичні речі, які коштували тисячі і тисячі доларів, і дуже з того тішився. Я його запитав – чи не шкода йому витрачати свої кровні, може краще лишити щось родині? Він сказав, що вирішив не лишати ніяку спадщину синові-американцеві. Питаю, чому. Відповідь: «Він не любить Україну». І всі свої статки перевів у цінні дари для наступних поколінь», – пише на своїй сторінці історик та журналіст Вахтанг Кіпіані.

Юрій Лукіян Сас–Подлуський – меценат Українського Національного Музею в Чикаго, почесний президент американського нумізматичного товариства, Військовий значковий Українського вільного козацтва, Генеральний осавул відділу нумізматики та козацької геральдики Генеральної управи українського вільного козацтва, член різних лікарських товариств. 

Title 
 
Title 
 Фото з ФБ-сторінки
Вахтанга Кіпіані

Народився у Перемишлі, вихований у шляхетній українській родині, розмовляв вільно п’ятьма мовами.

Початкову освіту отримав у домашній школі, закінчив гімназію в Перемишлі, медичні студії розпочав у Гданську, закінчив у Мюнхені. На початку 50-х років він із дружиною і маленьким сином виїхали до Америки. Його знають у науковому світі, адже він особисто брав участь у міжнародних наукових лікарських конференціях і конгресах, підготував багато фахівців, будучи викладачем у медичному університеті в Чикаго.

Працював багато років радіологом, активно співпрацював з усіма лікарями Українського лікарського товариства в Чикаго та Світової федерації лікарських товариств. Зібрав паралельно велику колекцію чорнобильських нагород і відзнак.

Витрачаючи власні кошти, Юрій Лукіян Сас–Подлуський викуповував на різних аукціонах українські історичні пам’ятки. Зокрема, реліквії митрополита Андрея Шептицького, і передавав на зберігання до Українського Національного Музею у Чикаго.

 

Джерело: ФБ-сторінки Марії Климчак та Вахтанга Кіпіані, «Укрінформ» (https://www.ukrinform.ua/rubric-diaspora/3119845-u-ssa-pomer-legendarnij-ukrainec-likar-ta-mecenat-urij-lukian-saspodluskij.html)

 

Вони пішли у вересні…

Як правильно сказати, професоре? Пам’яті подвижника мови Олександра Пономарева

Дівіді#2021-18 (05/05/2021)
Загиблі Герої…#2021-14 (04/07/2021)

 

Реклама

© 2006-2011 "Час i Подiї". All Rights Reserved | Chicago Web Design - www.4everstudio.com