rss
05/06/2021
EN   UA

Молодiжне Перехрестя (Тисність на обкладинку)

#370

Ваша точка зору

Чого, на Вашу думку, найбільше бракує Україні для перемоги?
Грошей
Зброї
Ядерної зброї
Міжнародної підтримки
Совісті найвищого керівництва
Ваш варіант відповіді
Українське Чикаго \ Віртуальний благодійний вечір в Українському Інституті модерного мистецтва

Від редакції:

Ми вже розповідали нашим читачам про благодійну онлайн-зустріч в Українському Інституті модерного мистецтва. Однак, на жаль, втома та боротьба з коронавірусом у лавах нашої редакції спричинили низку вкрай прикрих помилок у найважливіших місцях опису імпрези, підготованого нашою редакцією. Ми щиро перепрошуємо колектив УІММ, зокрема – президента установи Мотрю Мельник, а також представників багаторічних спонсорів Інституту – пана Тараса Дрозда та пані Оресту Фединяк, однак найперше – наших читачів. На жаль, людина схильна до помилок, особливо – коли хвора і втомлена. Тож ми щиро перепрошуємо – і пропонуємо ще раз згадати про цю чудову подію у більш точному варіанті!

2020-й рік назавжди запам’ятається кожному із нас як безпрецедентний відтинок часу в історії життя усіх країн світу. Пандемія COVID-2019 спаралізувала усі сфери діяльності світового співтовариства. Особливий удар відчули мистецькі установи, які існують завдяки фінансовій підтримці прибуткових організацій та пожертв окремих добродіїв.

Кожен із нас змушений переходити на іншу, незвичну платформу сьогодення – на віртуальне життя. Тож, життя продовжується і диктує нові правила.

26 вересня 2020 року в Українському Інституті модерного мистецтва відбувся традиційний святковий бенкет зі збору коштів на розвиток та діяльність УІММ. Бенкет відбувся у незвичний для нас спосіб – у віртуальному режимі. В попередні роки люди з нетерпінням чекали цього світського вечора, щоб поспілкуватися наживо з друзями у святковій атмосфері мистецтва та музики. Тому перед організаторами цьогорічної імпрези стояло нелегке завдання проведення цього заходу, і це їм вдалося. Подія відбулася на високому професійному рівні, із залученням відомих митців Чикаго та України, які розважали віртуальну публіку віртуальною концертною програмою.

Title Title Title 
 Мотря Мельник -
Президент УІММ
 Тарас Дрозд - голова Фундації
“Спадщина”
 Ореста Фединяк - голова Фундації “Самопоміч”

Президент Українського Інституту модерного мистецтва Мотря Мельник у своєму привітанні ласкаво запросила добродіїв УІММ до першого віртуального збору пожертвувань і подякувала за те, що приєдналися до цієї події в незвичний спосіб. Далі пані Мотря розповіла про історію розвитку та становлення Інституту. «УІММ – це розвиток, перехід від маленької вітрини до прекрасних сучасних галерей. На сьогодні УІММ об’єднує мистецьку спільноту художників, науковців, освітян та професіоналів різних галузей. Завдяки їхній діяльності наш мистецький заклад процвітає впродовж 50-и років», - зазначила пані Мотря.

З вітальним словом виступила Голова ради директорів УІММ Орися Коссак-Кардосо.

Далі в програмі було продемонстровано цікавий фільм (автори – Мотря Мельник і Тарас Небесний), який висвітлює численні аспекти життя і діяльності УІММ від початку заснування і до сьогоднішніх днів.

 

Title Title 
 Марія Папас - головний скарбник округу Cook Сергій Коледов - Генеральний
консул України в Чикаго

Впродовж усієї програми вечора промовляли свої вітання численні друзі УІММ з Америки та України. Оксана Муха, відома популярна українська співачка та скрипалька, заслужена артистка України, подарувала нам чудову пісню легендарного Володимира Івасюка «Я піду в далекі гори». Співачка подякувала дирекції УІММ за допомогу благодійній організації Revived Soldiers Ukraine, надавши, свого часу, безкоштовно залу для проведення благодійного концерту для збору коштів на лікування та реабілітацію поранених українських військових. Сергій Жадан, відомий український письменник, публіцист, особистість якого утотожнюють з правдивим голосом війни на Сході України, привітав УІММ своїм новим поетичним твором. До речі, українці Чикаго вже мали можливість цікавого спілкування з поетом. У квітні 2017 року в приміщенні УІММ відбулася творча зустріч з Сергієм Жаданом.

Title 
 Адріана Кочман - куратор УІММ

Сергій Коледов, Генеральний консул України в Чикаго, привітав усіх учасників віртуального дійства і дав високу оцінку діяльності УІММ: «Мені дуже приємно, що саме УІММ тут, на Середньому Заході, пропагує сучасну українську культуру, мистецтво, музику... Через Український Інститут модерного мистецтва американці, а також представники української діаспори мають можливість познайомитися із сучасною українською культурою».

Прозвучало багато привітань від американців та представників інших інтернаціональних спільнот. Зокрема, УІММ привітали давні друзі Інституту: Марія Папас (Maria Pappas) – головний скарбник округу Соок, Пітер Вега (Peter Vega) – виконавчий директор Чиказького культурного альянсу, Мірна Салазар (Myrna Salazar) – співзасновниця та виконавчий директор Чиказького латиноамериканського театрального альянсу, Річард Овсіяний (Richard Owsiany) – президент Польського музею в Америці, Карлос Тортолеро (Carlos Tortolero) – президент Національного музею мексиканського мистецтва, Вірлана Ткач (Virlana Tkach) – директор Yara Arts group, Біллі Оказіо (Billy Ocasio) – виконавчий директор Національного музею пуерториканського мистецтва та культури, Орберт Девіс (Orbert Davis) – диригент та художній керівник Чиказької джазової філармонії, Лінн Джордан (Lynne Jordan) – співачка, виконавиця.

Щедрими подарунками привітали УІММ постійні багаторічні спонсори, завдяки яким Інститут існує і розвивається впродовж 50-и років, а саме – Тарас Дрозд, голова Фундації «Спадщина» Першого Федерального Щадничого банку «Певність», та Ореста Фединяк, голова Фундації «Самопоміч» Українсько-Американської Федеральної Кредитної Спілки «Самопоміч».

Title 
 Оксана Муха - заслужена артистка України

Від імені опікунської ради Фундації «Спадщина» Тарас Дрозд виголосив найщиріші вітання Раді директорів УІММ, співробітникам та волонтерам, благодійникам та усім учасникам бенефіту. «Ми пишаємось тим, що є спонсором цього особливого вечора та чудової роботи, яку проводить Інститут. Надіємось на швидке повернення до нормального режиму підготовки та святкування 50-річчя Інституту. Бажаємо всього найкращого президенту УІМА Мотрі Мельник та всій родині Українського Інституту модерного мистецтва», - сказав пан Тарас.

Пані Ореста щиро привітала дирекцію УІМА та його членів, а також зазначила, що Інститут надалі залишиться важливою частиною культурного життя Української околиці та міста Чикаго: «Нині УІММ є провідною установою серед мистецьких галерей Чикаго і презентує українське мистецтво на позаукраїнській арені. Вітаємо ініціативу створення центру розвитку дитячого мистецтва, щоб наша молодь зростала у мистецькій атмосфері».

Адріана Кочман, куратор УІММ, розповіла про адаптацію Інституту до нового мистецького життя і про нові майбутні виставкові проекти.

Мистецька частина віртуального вечора була презентована професійним музикантом, піаністом і композитором Леандро Лопес Варади (Leandro Lopez Varady) та співаком- бандуристом Іваном Шміло.

 Title
 Сергій Жадан - письменник, публіцист

Аргентинець Леандро Лопес Варади виступав на багатьох фестивалях по всьому світі. На сьогодні він є піаністом Чиказької джазової філармонії Орберта Девіса. Впродовж вечора звучали музичні твори у виконанні піаніста, зокрема – українські народні пісні, наповнені джазовими та латиноамериканськими ритмами.

У виконанні віртуозного бандуриста Івана Шміло прозвучали українські народні пісні, а також пісня на тему українсько-російської війни, що точиться роками на Сході України. Назва твору – «На східному фронті сьогодні без змін» (слова Олександра «Фоззі-бой» Сидоренка – поета, драматурга, вокаліста гурту ТНМК, автор музичної частини твору – Іван Шміло).

На закінчення концертної програми прозвучала в’язанка пісень у виконанні піаніста Леандро Лопес Варади та бандуриста Івана Шміло, де музиканти поєднують свої таланти в мистецькому експерименті джазового фортепіано і старовинної української бандури.

Від імені правління УІММ пані Мотря Мельник висловила щиру подяку усім доброчинцям, грантодавцям та членам УІММ. «Ваша постійна та надійна підтримка вказує на ваше далекоглядне розуміння місії Інституту. Завдяки вашій підтримці ви даруєте нам життя та утримання для продовження нашої подорожі. Ми вічно вдячні вам!» - сказала пані Мотря.

 

Title 
 Іван Шміло (бандурист)
та Леандро Лопес Варди (піаніст)

Особлива подяка прозвучала на адресу Фундації «Спадщина», Першого Щадничого банку «Певність» та Фундації «Самопоміч», Українсько-Американської Федеральної Кредитової Спілки «Самопоміч» за їхній сьогоднішній щедрий даток та їхню постійну і давню фінансову підтримку.

«Завдяки Вашій фінансовій підтримці та прихильності ми продовжуємо процвітати, організовуючи на високому рівні виставки сучасного мистецтва, пропагуючи сучасну музику та кінематографію» - каже Мотря Мельник, звертаючись до очільників обидвох фундацій.

Окрім щедрих фінансових датків двох потужних фундацій, також УІММ отримав датки щедрості великої кількості спонсорів вечора, добродіїв та членів УІММ. Було також додатково зібрано $2280 у віртуальному режимі.

Над організацією заходу працювали:

Мотря Мельник, Софія Федащин, Уляна Дмитрів, Христина Вишницька, Олександра Сениця.

Редактор віртуального заходу – Тарас Небесний.

Віртуальний благодійний вечір в Українському Інституті модерного мистецтва

«Нарбут ХХІ» – міжнародний проект видавництва «Родовід» (Київ) та Українського Інституту модерного мистецтва (Чикаго)

 

Реклама

© 2006-2011 "Час i Подiї". All Rights Reserved | Chicago Web Design - www.4everstudio.com