rss
10/28/2020
EN   UA

Молодiжне Перехрестя (Тисність на обкладинку)

#370

Ваша точка зору

Чого, на Вашу думку, найбільше бракує Україні для перемоги?
Грошей
Зброї
Ядерної зброї
Міжнародної підтримки
Совісті найвищого керівництва
Ваш варіант відповіді
У фокусі – Америка \ Американські італійці вимагають повернути пам’ятники Христофору Колумбу до Чикаго

Щорічний парад до Дня Колумба у Чикаго цього року не відбувся через пандемію. Незважаючи на це, в Arrigo Park американці італійського походження організували мітинг, під час якого вимагали повернути на свої п’єдестали статуї Христофора Колумба.

У мітингу взяли участь сотні осіб. Організатор заходу – Об’єднаний громадський комітет американців італійського походження. Після мітингу відбувся парад автомобілів у Little Italy.

Кілька місяців тому міська влада демонтувала три статуї Христофора Колумба після масових заворушень. Учасники протестів неодноразово розфарбовували статуї і розписували їх нецензурними словами нібито за ставлення Колумба до корінних народів.

Натомість місцеві американці італійського походження наголошують, що Колумб – це частина їхньої історії.

«Нещодавно відбувалися дії, спрямовані на заміну Дня Колумба Днем корінних народів», – каже Ron Onesti, віце-президент Об’єднаного громадського комітету італійських американців. «Ми вітаємо корінне населення. Ми хочемо, щоб у вас був ваш день. Ми пройдемо з вами пліч-о-пліч, святкуватимемо з вами, будемо з вами сумувати. Ми просто не віримо, що день, який вшановує вашу культуру, повинен бути запроваджений ціною нашого федерального свята».

 Title

Нещодавно члени комітету надіслали листа меру Чикаго Лорі Лайтфут із проханням повернути на місце демонтовані пам’ятники. Мер запевнила, що співпрацюватиме з італійською громадою над вирішенням цього питання.

«[Ми] створимо цілу низку рекомендацій не лише щодо окремого пам’ятника, але і щодо способів, як найкраще вшановувати історію Чикаго», – заявила Лайтфут на початку тижня.

Після масових заворушень, котрі прокотилися у США загалом та Чикаго зокрема, у Chicago Public Schools відмовились 12 жовтня вшановувати Христофора Колумба. Натомість у місті тепер відзначають цей день як День корінних народів.

«Це стосується не лише Колумба. Це – частина нашого району, де ми виросли», – переконує Carlo Vaniglia.

Депутати штату прийняли законопроект про заміну Дня Колумба Днем корінних народів.

Зокрема, член Палати представників Delia C. Ramirez (D-Chicago) подала на розгляд депутатів законопроект, який би замінив День Колумба Днем корінних народів на рівні штату.

За її словами, вона прийняла це рішення у відповідь на «расову напругу, яка охопила Чикаго та нашу країну цього літа». І додала: «Громади на території усієї країни закликають припинити святкування Христофора Колумба, оскільки для більшості корінного населення він – це символ геноциду. Іллінойс повинен відреагувати на цей заклик, прийнявши цей законопроект, щоб припинити святкування Дня Колумба на рівні штату і замінити його Днем корінних народів; днем, який відзначає внесок і мужність корінного населення в Іллінойсі».

День корінних народів набув популярності протягом останніх десяти років. У дедалі більшій кількості штатів це свято вирішили відзначати спільно з Днем Колумба або замість нього.

День Колумба визнає досягнення італійського дослідника XV століття Христофора Колумба, який відкрив Америку в 1492 році. Натомість, День корінних народів вшановує пам’ять місцевого населення, яке було переміщено та знищено після приходу європейців на територію Америки.

Плоди успіхів Америки

Феномен Трампа: «відсутність манер, скромності та колегіального мислення»

 

Реклама

© 2006-2011 "Час i Подiї". All Rights Reserved | Chicago Web Design - www.4everstudio.com