rss
05/06/2021
EN   UA

Молодiжне Перехрестя (Тисність на обкладинку)

#370

Ваша точка зору

Чого, на Вашу думку, найбільше бракує Україні для перемоги?
Грошей
Зброї
Ядерної зброї
Міжнародної підтримки
Совісті найвищого керівництва
Ваш варіант відповіді
Полiтика \ Умовою надання Євросоюзом коштів Україні є проведення реформ – Боррель
Title 
 Фото: European Union

Високий представник ЄС із закордонних справ та безпекової політики Жозеп Боррель заявив, що надання Євросоюзом фінансової допомоги Україні не є безумовним, а передбачає реформи.

Про це Боррель сказав на спільній пресконференції з Президентом України Володимиром Зеленським і президентом Європейської Ради Шарлем Мішелем у Брюсселі, повідомляє кореспондент Укрінформу.

Коментуючи на прохання журналіста своє висловлювання про Євросоюз і «банкомат», Боррель зауважив, що «це було неадекватне вихоплення з контексту».

«Допомога, яку ми надаємо Україні, не є безумовною. Ми не є банком чи організацією, яка надає гроші просто так. Ми хочемо розбудувати заможну і захищену Україну, тому наша допомога пов’язана з реформами, вона передбачає, що Україна поділятиме цінності, які ми поділяємо», - сказав Боррель.

У цьому контексті він додав, що коли йдеться про виділення коштів країнам ЄС, до них теж висуваються вимоги щодо виконання зобов’язань у межах Євросоюзу.

«Я хочу ще раз зазначити, що допомога, яку ми надаємо Україні, відповідає нашим інтересам, вона пов’язана з реформами, і це є нашою вимогою до України», - резюмував Боррель.

Зазначимо, 26 вересня зі статті високого представника ЄС з питань зовнішньої політики і політики безпеки Жозепа Борреля, яка була опублікована на сайті Європейської служби зовнішніх дій, прибрали фразу: «Як я сказав Президенту, Євросоюз не є благодійною організацією або банкоматом». В іншому текст статті залишився без змін.

6 жовтня в Брюсселі відбувся 22-й саміт Україна-ЄС, під час якого було підписано 6 фінансових угод на загальну суму майже 400 мільйонів євро.

Перший документ - угода між урядом України та Європейською комісією про фінансування заходу «Програма ЄС «Міцні регіони», передбачає загальний внесок ЄС у 30 млн євро.

Метою угоди є підвищення стійкості України до гібридних загроз та інших дестабілізуючих факторів, таких, як пандемія COVID-19. Європейська допомога надасть адресну підтримку регіонам України у протидії пандемії коронавірусу, сприятиме безпеці людей, що постраждали від конфлікту на Сході та внаслідок незаконної анексії Криму, буде спрямована на підтримку свободи слова та незалежних ЗМІ в Україні.

Title 
 Фото: European Union

Друга угода між урядом України та Єврокомісією про фінансування заходу «Механізм розвитку громадянського суспільства України» передбачає фінансування з боку ЄС на суму у 20 млн євро.

Цей документ буде спрямований на зміцнення інститутів громадянського суспільства в Україні та їх спроможності впливати на процеси реформ та розвитку країни, захищати права людини, включаючи протидію гендерному та домашньому насильству.

Також підписано угоду між урядом України та Єврокомісією про фінансування заходу «Кліматичний пакет для стабільної економіки: (CASE) в Україні», на суму 10 млн євро.

Документ передбачає розробку та реалізацію політики з переходу на кліматично нейтральне енергопостачання, вдосконалення ефективності енергоспоживання, протидію кліматичним змінам шляхом зменшення парникових викидів в атмосферу та переходу до так званої «циркулярної», або кругової економіки з активним використанням вторинних ресурсів.

Три згадані вище документи від України підписала віцепрем’єр-міністр України з питань європейської та євроатлантичної інтеграції Ольга Стефанішина, від Єврокомісії – єврокомісар з питань політики сусідства та розширення ЄС Олівер Варгеї.

Четвертий документ, угода між урядом України та Європейським інвестиційним банком (ЄІБ) про фінансування проекту «Енергоефективність громадських будівель в Україні» має на меті термо-модернізацію громадських споруд в Україні. Вона передбачає масштабне фінансування з боку ЄІБ в обсязі 300 млн євро.

Від України угоду підписав міністр розвитку громад та територій України Олексій Чернишов, від Європейського інвестиційного банку – віцепрезидент ЄІБ Тереза Червінська.

Title 
 Фото: European Union

Ще два фінансові документи передбачають співпрацю між Україною і ЄІБ із розвитку та цифрової трансформації Укрпошти.

Зокрема, Гарантійна угода між урядом України та Європейським інвестиційним банком (ЄІБ) «Логістична мережа (Модернізація та цифровізація Укрпошти)» дозволить підприємству закупити сучасне сортувальне обладнання та запровадити автоматизовану систему контролю за пересуванням вантажів. Для цієї мети ЄІБ виділяє позику у 30 мільйонів євро з пільговим періодом у 4 роки та з періодом остаточного погашення кредиту у 20 років.

Від України документ підписав міністр інфраструктури України Владислав Криклій, від Європейського інвестиційного банку – віцепрезидент ЄІБ Ліліана Павлова.

Шостий документ - угода між Укрпоштою та ЄІБ «Логістична мережа (Модернізація та цифровізація Укрпошти)», визначає напрямки діяльності для ефективного використання кредитних коштів ЄІБ. Зокрема, Укрпошта модернізує логістичну мережу шляхом будівництва трьох нових сортувальних центрів, 20 поштових депо та відповідної ІТ-інфраструктури.

Від України цей документ підписав генеральний директор АТ «Укрпошта» Ігор Смілянський, від Європейського інвестиційного банку – віцепрезидент ЄІБ Ліліана Павлова.

Ціна партійного егоїзму: чому він загрожує українській державності

Як наблизити деокупацію?

 

Реклама

© 2006-2011 "Час i Подiї". All Rights Reserved | Chicago Web Design - www.4everstudio.com