rss
10/28/2020
EN   UA

Молодiжне Перехрестя (Тисність на обкладинку)

#370

Ваша точка зору

Чого, на Вашу думку, найбільше бракує Україні для перемоги?
Грошей
Зброї
Ядерної зброї
Міжнародної підтримки
Совісті найвищого керівництва
Ваш варіант відповіді
Проблема \ Кримінал \ Суд закрив провадження щодо лікаря, який свідчив про стан здоров’я Насірова

Касаційний цивільний суд у складі Верховного Суду визнав законними дії лікарів щодо ексголови Державної фіскальної служби Романа Насірова та закрив провадження про стягнення 1 млн грн з лікаря-кардіолога Максима Соколова, який свідчив про стан здоров’я Насірова у суді.

Про це повідомляє пресслужба Верховного Суду у Фейсбуці.

«Колегія суддів дійшла висновку, що, враховуючи невідкладність стану, в якому перебував позивач... працівники Інституту імені академіка Стражеска НАМН України мали надати позивачеві медичну допомогу без попереднього отримання його згоди або згоди його законних представників», – зазначається у повідомленні.

У суді наголосили, що проведення комісійного обстеження Насірова відбулося на підставі постанови детектива НАБУ, яка не була оскаржена.

«Лікарі, створюючи комісію для обстеження позивача, а також під час його обстеження, діяли відповідно до постанови слідчого, виконували свої професійні обов’язки, будь-яких підстав вважати, що зазначені дії є незаконними та що внаслідок таких дій позивачеві було спричинено моральну шкоду, немає. Аргументи позивача про незаконність дій лікаря щодо розголошення лікарської таємниці в судовому засіданні, неможливості його допиту як свідка тощо має перевіряти суд у кримінальному провадженні», – йдеться у повідомленні.

Отже, Верховний Суд скасував рішення районного суду та ухвалу апеляційного суду в частині позову до лікаря про визнання незаконними дій, які полягають у розголошенні лікарської та медичної таємниці щодо позивача під час надання свідчень як свідка, і відшкодування пов’язаної з цим моральної шкоди, а також закрив провадження у справі в цій частині.

Нагадаємо, у грудні 2018 року Шевченківський райсуд Києва не задовольнив позов ексголови Державної фіскальної служби Романа Насірова до лікаря Cоколова, який свідчив у справі проти нього. Зокрема, Соколов виступав на суді у 2017 році як свідок сторони обвинувачення. За його словами, Насіров здатний брати участь у судовому процесі. Лікар сказав, що на момент огляду Насірова ніяких об’єктивних даних про загрозу його життю не було.

Насіров звинувачував лікаря та медичний заклад у розголошенні діагнозу та у наданні йому допомоги без згоди. Експосадовець просив визнати ці дії незаконними та компенсувати йому 1 мільйон гривень.

Насіров подав апеляційну скаргу на рішення Шевченківського суду, але Київський апеляційний суд відмовив у задоволенні позову.

Детективи НАБУ 2 березня 2017 року вручили Насірову повідомлення про підозру в рамках розслідування «газової справи Онищенка». Затримання Насірова відбувалося у лікарні «Феофанія», лікарі якої не дозволяли правоохоронцям вручити підозру та нібито діагностували у пацієнта інфаркт. Обстеження в іншому спеціалізованому медичному закладі цей діагноз не підтвердило.

Максим Соколов – інтервенційний кардіолог в Інституті кардіології ім. академіка Стражеска.

Cуд відправив Стерненка під нічний домашній арешт

В Україні рівень розкриття викрадень автомобілів становить 52% – МВС

 

Реклама

© 2006-2011 "Час i Подiї". All Rights Reserved | Chicago Web Design - www.4everstudio.com