rss
10/25/2020
EN   UA

Молодiжне Перехрестя (Тисність на обкладинку)

#370

Ваша точка зору

Чого, на Вашу думку, найбільше бракує Україні для перемоги?
Грошей
Зброї
Ядерної зброї
Міжнародної підтримки
Совісті найвищого керівництва
Ваш варіант відповіді
У фокусі – Америка \ В Іллінойсі можуть підвищити податок на прибуток на 20%

Якщо виборці не проголосують за запровадження прогресивного податку, влада Іллінойсу може підвищити податок на прибуток на 20%. Про це заявила Juliana Stratton, заступник губернатора Іллінойсу.

Stratton висловила свої зауваження під час віртуального брифінгу. Законопроект фактично є конституційною поправкою, яка стосується зміни структури податку на прибуток у штаті Іллінойс. За неї ще мають цьогоріч на загальних виборах проголосувати виборці. Наразі у штаті діє єдиний податок – одна ставка для всіх, незалежно від того, скільки коштів заробляє платник податків. Натомість в офісі губернатора пропонують запровадити т. зв. градуйований податок на прибуток, який також називають прогресивним податком.

Відповідно до нового податку, платники податків, які отримують більший дохід, сплачують більший податок.

Тридцять два штати у США та Вашингтон, округ Колумбія, вже запровадили певну форму прогресивного податку на прибуток, що коливається від 0% для осіб, які заробляють найменше (у Південній Кароліні), до 13,3% на доходи, які складають понад $1 млн (у Каліфорнії). Іллінойс, Індіана й Мічиган – троє з восьми штатів, у яких досі діє єдиний податок на прибуток.

На думку Stratton, єдиний податок у штаті Іллінойс – «принципово несправедливий» і «застарілий». Вона вважає, що градуйований податок означатиме «прохання мільйонерів і мільярдерів виплатити справедливу частку».

Але якщо виборці не проголосують за законопроект, то, як стверджує Stratton, влада штату буде вимушена збільшити єдиний податок.

«Для адекватного вирішення бюджетної кризи за нашої нинішньої податкової системи депутати будуть змушені розглянути можливість підвищення податку на прибуток для усіх мешканців штату Іллінойс щонайменше на 20%, незалежно від рівня їхнього доходу», – зауважила Stratton під час прямої трансляції. Акцію організувала правозахисна організація Vote Yes for Fairness, що виступає за прийняття поправки.

«Ми всі знаємо, що наші сім’ї із середнім та нижчим рівнем доходу не зможуть витримати збільшення податку на 20%. Це лише послужить причиною для поглиблення значної несправедливості, яку ми вже спостерігаємо у штаті», – продовжила вона. І додала: «Це змусить наших жителів покинути штат і призведе до відтоку інвестицій з Іллінойсу. Справедливий податок не тільки дозволить стабілізувати фіскальне середовище штату Іллінойс, але й матиме позитивний опосередкований вплив, що дозволить нам краще та адекватніше фінансувати наші школи й інші важливі програми – разом зі зниженням податку на нерухомість».

Прессекретар Coalition to Stop the Proposed Tax Hike Amendment, що виступає проти цієї поправки, різко розкритикувала Stratton.

«Якщо вам потрібно більше доказів, що у Спрингфілда занадто багато повноважень, і їм не можна довіряти, то найпереконливіший доказ – це їхнє прохання до виборців підтримати поправку щодо підвищення податків, або заява, що інакше політики продовжуватимуть піднімати їх за вас», – зазначила Lissa Druss. «Зрозуміло, що існують лише три слова, які розуміють політики Спрингфілда: підвищення ваших податків».

Збільшення податку на 20% дозволить збільшити чинну ставку податку на прибуток штату Іллінойс з 4,95% до 5,94%.

Наразі ставка податку на доходи фізичних осіб у штаті Іллінойс – єдина для всіх, оскільки, відповідно до конституції Іллінойсу, будь-який податок на прибуток, що вводиться у штаті, має бути запроваджено «за неградуйованою ставкою». Будь-яка поправка до конституції Іллінойсу, зокрема, скасування цієї вимоги, вимагає схвалення виборців на загальних виборах.

У 2019 році губернатор Іллінойсу Дж. Пріцкер підписав два окремі законодавчі акти про перехід на градуйований податок на прибуток: конституційну поправку про скасування вимоги штату щодо єдиного податку та новий законопроект про встановлення ставок. Другий законопроект не набуде чинності, якщо виборці не схвалять поправку, яку можна затвердити одним із двох способів: якщо три п’ятих (або 60%) осіб, які проголосують за поправку, схвалять її, або якщо проста більшість (50% плюс один ) від усіх виборців, разом із тими, хто проігнорує це питання у своїх бюлетенях, підтримає його.

Якщо поправку буде прийнято, це не змінить існуючу ставку, а лише дозволить запровадити градуйовану структуру. Другий підзаконний акт, який стосується цього питання, було підписано ще у 2019 році. Він встановлює нові ставки, що набувають чинності з початку року після затвердження поправки, а саме – з 1 січня 2021 року.

Нагадаємо, виборці зможуть проголосувати за запровадження градуйованого податку під час загальних виборів у листопаді цього року.

Madigan заявив, що не свідчитиме проти себе

COVID-19: кількість хворих збільшується, Іллінойс потрапив у категорію «підвищеного ризику»

 

Реклама

© 2006-2011 "Час i Подiї". All Rights Reserved | Chicago Web Design - www.4everstudio.com