rss
10/25/2020
EN   UA

Молодiжне Перехрестя (Тисність на обкладинку)

#370

Ваша точка зору

Чого, на Вашу думку, найбільше бракує Україні для перемоги?
Грошей
Зброї
Ядерної зброї
Міжнародної підтримки
Совісті найвищого керівництва
Ваш варіант відповіді
Полiтика \ Аналітика \ Осінь. Друга хвиля пандемії?

В Італії протягом доби – 1 392 випадки коронавірусу, в Україні – 2 884, у США – 35 341. Людство майже завмерло в тривожних очікуваннях – невже знову?

Перспективи знову опинитися всією планетою на карантині не тішать зовсім. Сумні економічні наслідки карантину помітно у цілому світі, цілі галузі опинилися на межі виживання. Відразу стало зрозуміло, що сила людства – в обміні результатами праці, нема обміну – нема діла. Ціла цивілізація опинилася у геть невтішному стані.

Вакцину обіцяють – але, знову ж таки, обіцяють не скоро. Дизайнери вигадують нові маски, ресторатори прикидають, чи зможуть вони взимку працювати в наметах, виробники губної помади починають співати траурних пісень.

Оптимісти розмірковують, як одягнути на голову гібрид протигаза і шолома від скафандра.

Невже знову доведеться повертатися до всесвітнього режиму домашнього ув’язнення?

Найбільш прискіпливі лопатами перегортають сторінки історії початку минулого сторіччя: якось же ж вони тоді пережили «іспанку»?..

В ООН косо дивляться на Китай. Ідею Трампа, що Китай мусить компенсувати світові свою необачну поведінку з вірусом, наразі мало хто підтримує – але це ще тільки початок.

Принаймні, Китай показав цілому світові, що тоталітарна держава – небезпечна і сама для себе, і для цілого світу, а приховування інформації у кризових ситуаціях – річ набагато небезпечніша, ніж паніка, яка могла би виникнути, якби Китай зізнався відразу – і закрив кордони.

Однак і масова паніка, котра охопила світ у березні, і от-от може ринути на людство по новому колу – теж річ не набагато безпечніша.

Людству таки доведеться шукати золоту середину – і опрацьовувати нові варіанти поведінки в кризових ситуаціях.

Дещо ошелешений Китай вже навіть погодився заплатити світові своєрідну компенсацію.

Голова КНР Сі Цзіньпін у відеозверненні до учасників сесії Генеральної асамблеї ООН заявив, що Китай планує виділити 2 млрд доларів допомоги у найближчі 2 роки на міжнародне співробітництво – на скорочення бідності, а також в таких галузях, як сільське господарство, освіта, підтримка жінок і дітей, боротьба з кліматичними змінами, а також підтримка інших країн, що розвиваються, у відновлені їхнього економічного та соціального розвитку. Плану ООН глобальної гуманітарної відповіді на COVID-19 буде передано ще 50 млн доларів. Ще 15 млн доларів Пекін передасть трастовому фонду розвитку співробітництва по вісі Південь-Південь Китай-FAO.

Але питання в іншому: куди підуть ці гроші?

І куди взагалі йдуть гроші, котрі, попри економічну кризу, світ щедро виділяє на боротьбу з коронавірусом?

На прикладі України чітко помітно, що до коронавірусу, умовно кажучи, ці гроші доходять не завжди.

Так, для прикладу, більшу частину (35 мільярдів) з майже 66 мільярдів гривень фонду боротьби з коронавірусом в Україні у розпал епідемії спрямували на будівництво доріг. Мабуть, для того, щоб грошам було простіше знайти дорогу до вірусів.

Хоча песимістам вже давно було відомо, що в Україні будівництво доріг – один із найпростіших способів «освоїти» гроші, котрі погано лежать. В результаті дороги в Україні – одні з найгірших, а гроші на їх будівництво стандартно переповзають у надійні кишені, де лягають вже набагато надійніше. Так би мовити, на саме дно. Ця тенденція стійко тримається за будь-якої української влади, і навіть іноземні менеджери не можуть врятувати ситуацію. Поляки он досі не можуть щелепи підняти від того, як гарно осіли українські «дорожні гроші» у сховках ексміністра транспорту Польщі та ексглави Укравтодору Славоміра Новака. Понад $1 млн готівки у сховках, дві квартири, вартість яких оцінюється у близько $550 тис., а також автомобіль Land Rover. Звісно, у порівнянні з українськими корупціонерами Новак – голий і босий, але для поляків таке багатство, яке їхній ексміністр нажив на заробітках в Україні, стало справжнім шоком. А от українські колеги польського ексміністра мали би пишатися: нарешті поляки їздять до України на заробітки, та ще й які!

Title 
 Реклама, що облетіла всі соцмережі.
Невже так незабаром виглядатимуть всі туристи?

І то Новак ще пішов з теплого українського автодорного крісла ще до коронавірусу. А от вже його наступники розмахнулися – добряче так вдарили вірусом по бездоріжжю…

Ще частину «противірусних грошей» забрало собі МВС – 2,5 мільярда гривень на доплати співробітникам. І дуже швиденько витратило ці кошти.

А от Міністерство охорони здоров’я отримало з фонду лише 14,3 мільярда гривень, і витрачало їх дуже поволі. Можна сказати – взагалі не витрачало. Особливо якщо порівнювати із масштабами ймовірної шкоди для України від коронавірусу – і шкоди від безробіття і бездоріжжя, разом узятих.

Але ж гроші у цьому фонді не з неба впали – їх забрали з фінансування інших програм – культурних, спортивних, навіть освітніх…

Щоправда, Європейський Союз от, наприклад, виділив Україні для боротьби з пандемією майже 200 мільйонів євро. Куди пішли ці гроші? Тяжко сказати… Мабуть, теж на дороги – для пішохідних мандрівок тих таки грошей у нецензурному напрямку…

Незабаром, ймовірно, в тому фонді будуть нові надходження.

От, для прикладу, віцепрезидент Європейської комісії, високий представник ЄС із закордонних справ та безпекової політики Жозеп Боррель під час спільного брифінгу з міністром закордонних справ України Дмитром Кулебою в Києві заявив: «Ми готові надати 1,2 мільярда євро макрофінансової допомоги для того, щоб допомогти вирішенню проблем, які пов’язані з економічним спадом, що був спричинений коронавірусною пандемією».

Хоча от так подивитися на витрати «антивірусного» фонду – який спад? Вся Україна робила дороги, хіба ні?

Принаймні, могла би робити – за такі гроші… А за 1,2 мільярда євро – то й взагалі в кожному лісі стежки бруківкою викладуть…

Втім, не думайте, що Україна в цьому сенсі – така унікальна. Поцікавтеся, скільки діє в Чикаго благодійних фондів, котрі воюють з коронавірусом. Куди йдуть ці гроші?

Особливо цікаво розглядати фонди, котрі одночасно воюють з коронавірусом і підтримують демонстрації руху BLM. Мабуть, розраховують на те, що якщо рух не буде поширювати коронавірус під час демонстрації, то їм вже не буде з чим воювати…

Зрештою, це теж рух грошей: спершу підтримувати масові зібрання, на яких поширюється вірус, а потім підтримувати боротьбу з вірусом, поширеним на масових зібраннях…

Загалом, у кожної країни є своя специфіка боротьби з коронавірусом – і є своя специфіка «боротьби» з ним. Майже всюди є люди, котрі тим чи іншим способом вмудряються використати виділені на боротьбу з вірусом гроші на свої персональні дороги до персонального щастя. Або ж до того, що їм наразі видається щастям…

Що ж робити звичайному землянину, котрому і вірус вхопити не хочеться, і робота теж потрібна, і котрий звички до прикишенювання коронавірусних грошей не має?

Насамперед – потішитися з того, що не маєте звички заробляти на чужому горі. Це, як бачите, не всім дано – і пандемія це вкотре дуже чітко продемонструвала.

Друге – усвідомити, що контроль і за «антивірусними коштами», і за фондами, котрі роздають ці кошти – це справа громадян, якщо ми того не робитимемо – ніхто того робити не буде. Де беруть гроші – і на що витрачають, які-такі дороги кладуть…

Третє – у вільний час подумати, чим можна зайнятися на випадок, якщо карантин таки знову прийде. Людська уява – надзвичайно потужний інструмент, і цілком ймовірно, що саме ці роздуми допоможуть вам відкрити нове джерело прибутку – а може й взагалі змінити сферу діяльності… У будь-якому випадку, до карантинів ліпше приготуватися – якщо їх не буде, то матимете привід для щастя, а якщо будуть – паніка вже не матиме можливості так просто взяти вас в полон.

Четверте і основне – дбати про своє здоров’я. Уважно читати склад продуктів, готувати вдома, займатися гімнастикою, пити соки-фреші, відмовитися від смаженого, копченого, напівфабрикатів, магазинних солодощів. Шукати радощів поза шлунком – і не перетворювати їжу на психологічний допінг. Це – приємно, але дуже шкідливо для здоров’я. У світі коронавірусів ваше здоров’я – ваш найбільший капітал, гарант вашої економічної стабільності, та й самого життя. 
П’яте – допоки ви ще не отримали ідеального здоров’я, вивчити слабкі місця свого організму – і навчитися їх корегувати немедикаментозними(!) методами. Дуже багато проблем зі здоров’ям можна виправити самим лише корегуванням харчування та рухів. Потрібно навчитися правильно ходити – більшість людей ходять неправильно, що шкідливо, а той руйнівно впливає на здоров’я, спричиняє проблеми багатьох внутрішніх органів. Понад 70% населення планети мають сколіоз – а це вже означає цілу низку хвороб внутрішніх органів, котрі, відтак, вже є мішенню для віруса. Клятий вірус цілить у наші слабкі місця – і ми повинні докласти всіх зусиль, щоб таких місць у нас не було. Саме правильно підібраним харчуванням та правильними рухами можна виправити більшість проблем, котрі наше споживацьке суспільство звикло вирішувати, отруюючи організм хімією або ж кладучи під ніж хірургів. Запах поту, варикоз, зморшки на обличчі, «галіфе» на бедрах, «кісточки» пальців ніг, грибкові ураження і тому подібні речі коригуються саме харчуванням і рухом.

Основи знань з остеопатії та здорового харчування в наш пандемійний час – це те ж саме, що основні навички роботи на комп’ютері років 20 тому. Тоді вони були дивиною, доступною одиницям, користуватися комп’ютером студентів вчили на парах, котрі більшість прогулювала, сподіваючись, що те користування їм ніколи не згодиться…

Сьогодні увімкнути смартфон може навіть мала дитина.

Ймовірно, через 20 років людство може спіткати новий вірус, котрий уразить навіть тих, хто навчився правильно ходити, правильно харчуватися і пахнути фіалками. Але це вже буде зовсім інша історія… : )

Нове коло російської агресії: як Росія повторює сценарій гібридної агресії проти Білорусі

Макрон в ООН закликав РФ пояснити застосування «Новічка»

 

Реклама

© 2006-2011 "Час i Подiї". All Rights Reserved | Chicago Web Design - www.4everstudio.com