rss
10/28/2020
EN   UA

Молодiжне Перехрестя (Тисність на обкладинку)

#370

Ваша точка зору

Чого, на Вашу думку, найбільше бракує Україні для перемоги?
Грошей
Зброї
Ядерної зброї
Міжнародної підтримки
Совісті найвищого керівництва
Ваш варіант відповіді
Культура \ Літо без таборів – та не без бандурних розмов!

Переважно молодь, що учиться протягом року гри на бандурі, має нагоду літом поїхати на табір, де вона може поспілкуватися з іншими студентами гри на бандурі та одночасно розважитися на свіжому повітрі, серед природи. Протягом одного чи двох тижнів молодь закріпить знання гри на бандурі, вивчить нові пісні й різні стилі гри та призвичаїться до гри в ансамблі.

Цього літа це неможливо. Всі ми застрягли в домівках, захищаючись від пандемії коронавірусу.

Керівники та викладачі чотирьох таборів гри на бандурі у Північній Америці, які координують працю таборів, вирішили пристосуватися до поточних реалій і зорганізувати віртуальний «табір» онлайн. Назвали його – Bandura Hangouts. Чотири тижні, з 13 липня до 7 серпня. У табір входили різні компоненти: лекції бандури і співу, спільні вправи та виклади, віртуальні ватри та багато іншого.

Записалося понад 50 осіб, віком від 8 до 72 років. Учасники були із Канади: Альберта, Саскачеван, Онтаріо і Ньюфаундленд; та зі США: Флорида, Іллінойс, Мічиган, Огайо, Нью-Йорк, Коннектикут, Вайомінґ, Нью-Джерсі й Пуерто-Рико.

Бандуристів розділено, за здібностями, у п’ять груп. У кожній групі був головний провідник та додаткові інструктори-помічники. Кожна група вивчала одну пісню, що тільки вона виконувала, і також дві пісні, що всі «таборовики» разом грали і співали: двомовне «This Land is Your Land» і «Запорізький Марш».

Зареєстровані учасники отримували щоденний розклад занять: особисті лекції, спільні вправи/репетиції, гра в ансамблі, виклади та інші розваги. Окрім лекцій та вправ у групах і спільних віртуальних вправ, учасники слухали та дивилися різні програми пополудні чи вечорами, як наприклад: Юліян Китастий розказав про бандуриста Зиновія Штокалка та пояснив техніку імпровізації бандурної музики; Андрій Бірко запросив глядачів у свою майстерню виробу бандур; Микола Дейчаківський показав, як музиканти пристосовують бандуру до рок-музики. Компонування музичних творів для бандури пояснив Марко Фаріон; бандурист Максим Махлай розповів про мистецтво бандури; Ірина Китаста-Кузьма представила фотомонтаж світлин з літніх таборів бандури.

Title 
 Світлини учасників Bandura Hangouts перед своїми
мобільними пристроями

Були два прямі зв’язки з Києвом: Марина Круть розказала про участь у Eurovision конкурсі, та бандурист Тарас Яницький розповів про своє життя. Виступив також бандурист Стефан Заєць, і Олег Махлай розповів про святкування 100-річчя Капели Бандуристів.

Одна нова учениця гри на бандурі, що була би цього року вперше на таборі «Літня Зустріч» в Канаді, розповіла, що їй подобається вивчати нові пісні, брати участь у різних розважальних змаганнях та зустрічатися (віртуально) з іншими дітьми, що також грають на бандурі. Особливо подобалися розважальні зайняття, як наприклад змагання «вберіть свою бандуру в костюм...».

Молоді бандуристи, які останніх п’ять років їздили на ОДУМ-івські табори на оселі «Україна», підкреслили, що участь у Bandura Hangouts їм також дуже подобалася через цікаві зайняття та знайомство з іншими учасниками. «Місяць пройшов, як на справжньому літньому таборі!»

Одна молода учасниця, яка переважно прилітає на табір і тому мусить вправляти на чужій бандурі, сказала таке: «…було приємно грати на власній бандурі – і спілкуватися з бандуристами з різних куточків світу.»

Оля Фриз, яка була між основоположниками табору «Бандура на Бобрівці» та протягом уже 10 років була на ньому інструктором, розказала, наскільки цікаво було працювати зі своїми учнями, та що особливо чудово було побачити і послухати Марину Крут, яка була на зв’язку з Києва і залюбки відповідала на питання, що їй ставили бандуристи.

Одна молода бандуристка, яка була би цього року на таборі «Літня Зустріч», розказала таке: «Мені подобалося працювати з новими друзями та вивчати пісні й нові техніки гри на бандурі, ну і також слухати гру професійних бандуристів».

Таборовий комітет складається з організаторів чотирьох таборів бандуристів: Бандура на Бобрівці (Colebrook, Conn); ОДУМівський табір (London, Ont. – що мав би цього року відбутися у Мічигані); Кобзарська Січ (Emlenton, PA); і Літня Зустріч (Hawkestone, Ont.).

Організатори «Bandura Hangouts» є членами ансамблів США і Канади: Капели Бандуристів ім. Тараса Шевченка, Ансамблю Бандуристок Північної Америки, Канадської Капели Бандуристів та Ансамблю «Золоті Струни». Зібрали вони двадцять сім досвідчених інструкторів та спеціялістів з різних аспектів бандурного фаху, та всі вони присвятили свій час як волонтери, на громадських основах. Однак знайшлися спонсори, завдяки яким було можливо виділити щонайменше якийсь скромний гонорар інструкторам.

За фінанси відповідає школа бандури Нью-Йорку (New York Bandura Ensemble, Inc., a 501c3 nonprofit orga­ni­zation). Додаткову інформацію про програму можете отримати на вебсторінці www.BanduraHangouts.com.

Організатори табору: Микола Дейчаківський, Ірина Китаста-Кузьма, Аліна Кузьма, Микола Мурський, Олександер Петлюра, Оксана Родак та Оксана Зелінська-Шевчук вдячні всім за таку завзяту участь у цьому першому віртуальному «таборі» Bandura Hangouts!

Ірина Медведовська. Людина, яка вміє змінювати цей світ

Переможці «Коронації слова»-2020 у номінації «Кіносценарії»

 

Реклама

© 2006-2011 "Час i Подiї". All Rights Reserved | Chicago Web Design - www.4everstudio.com