rss
09/28/2020
EN   UA

Молодiжне Перехрестя (Тисність на обкладинку)

#370

Ваша точка зору

Чого, на Вашу думку, найбільше бракує Україні для перемоги?
Грошей
Зброї
Ядерної зброї
Міжнародної підтримки
Совісті найвищого керівництва
Ваш варіант відповіді
У фокусі – Америка \ The American Mind: наближається переворот?

Демократи відкрито заговорили про те, щоб влаштувати у США державний переворот, впевнений професор і політолог із Вашингтона Michael Anton. Якщо тільки Трамп не отримає приголомшливу перемогу, на Америку чекають важкі часи, вважає експерт.

Неначе 2020 рік виявився недостатньо божевільним! Тепер демократи та їхні керівники з правлячого класу відкрито заговорили про те, аби влаштувати державний переворот. Можливо, ви це пропустили – через масові заворушення, карантин, і, до того ж, щоденний хаос, який ми були змушені терпіти весь цей рік, що став найжахливішим роком у моєму житті. Але це відбувається.

Все почалося з того, що представники вищих військових чинів непомітно натякнули, що військовослужбовцям не варто виконувати указ президента. Їх підтримали багато колишніх генералів – зокрема, перший міністр оборони президента Трампа – які відкрито озвучили те, на що військове керівництво тільки натякнуло. Потім, коли на початку червня у всій країні почалися масові заворушення, чинний міністр оборони публічно закликав президента не вдаватися до закону «Про протидію бунтівним діям». Звертаючись із цим закликом, міністр оборони мав на увазі наступне: «Пане президенте, не наказуйте нам зробити це, оскільки ми не будемо цього робити, і ви знаєте, що після цього почнеться».

Те, що відбувається, сподобалося Джо Байдену (Joe Biden), який відразу ж відкинув вбік усіляку делікатність. Цей колишній сенатор Сполучених Штатів (протягом 26 років) і віце-президент (протягом восьми років) не раз, не два, а цілих три рази з упевненістю заявив, що військові «дуже швидко виведуть [Трампа] з Білого дому», якщо президент раптом відмовиться його залишати. І колишній віце-президент Ел Гор (Al Gore) публічно з ним погодився.

Хтось може відмахнутися від подібних висловлювань, вважаючи їх маренням людини, яка страждає на старече недоумство, і колишнього впливового чиновника, який так і не оговтався після своєї поразки на виборах. Але, перш ніж ви це зробите, подумайте ось про що. Влітку в пресу навмисне «злили» інформацію про якусь зустріч (організовану за рахунок Джорджа Сороса), на яку приїхали 100 впливових демократів, колишніх республіканців, налаштованих проти Трампа, й інших апаратників із правлячого класу, аби «розіграти» різні результати президентських виборів 2020 року. Одним із таких випадків є чиста перемога Трампа. У цьому випадку колишній глава апарату Білого дому при адміністрації Білла Клінтона Джон Подеста (John Podesta), який грав роль Байдена, відмовився визнати свою поразку, змусив ті штати, де Трамп переміг, відправити демократів на офіційне голосування колегії виборників і сподівався, що про решту справи подбають військові.

У «злитій» у пресу доповіді про підсумки зустрічі зроблено досить похмурий висновок: «Технократичні рішення, суди та ставка на те, що еліта буде дотримуватися всіх норм, тут не спрацюють», і після листопадових виборів нас очікує «не юридична боротьба, а вулична бійка».

Наведу ще два факти (з тих, які можна було б навести). Влітку двоє колишніх офіцерів Збройних сил США, що посідають високе становище у світі аналітичних центрів, які займаються питаннями національної безпеки й підтримують Демократичну партію, написали відкритого листа голові Об’єднаного комітету начальників штабів, в якому вони закликали його відправити військових з 82-ї повітряно-десантної дивізії, щоб рівно о 12:01 дня 20 січня 2021 року ті виволокли Трампа з Овального кабінету.

Через приблизно місяць Хілларі Клінтон публічно заявила, що «за будь-яких обставин» Джо Байден не повинен визнавати свою поразку на виборах. Моя лінгвістична освіта змушує мене думати, що у цьому випадку слово «будь-яких» означає «ні за яких». Гадаю, ви вловили мою думку.

Це не схоже на риторику політичної партії, впевненої у своїй перемозі на майбутніх виборах.

Таємна змова у всіх на очах

Я повторюся, що ці факти – це короткий, але дуже показовий список того, що Байрон Йорк (Byron York) нещодавно назвав «порно про держпереворот». Вочевидь, Йорк вважає, що це – всього лишень нешкідливі фантазії представників правлячого класу та їхніх слуг-демократів. У випадку з деякими з них це – дійсно так. А якщо говорити про всіх них? Я не був би таким впевненим.

У своїх знаменитих вичерпних міркуваннях про змови Макіавеллі з особливою старанністю робить акцент на величезному значенні «оперативного маскування» – тобто мовчання – для подальшого успіху. Перше правило таємної змови – нікому не повідомляти про таємну змову. Друге правило таємної змови – нікому не повідомляти про таємну змову.

То чому демократи публічно розповідають про свою таємну змову?

Тому що вони знають, що, аби вона стала успішною, то не повинна виглядати як таємна змова. Зараз їм необхідно поширити в суспільній свідомості ідею про те, що в їхніх незаконних діях із відсторонення президента Трампа з посади якимось чином винен сам Трамп.

Не варто звертати увагу на всілякі прикрі деталі – до прикладу, що президент відмовиться залишати свою посаду тільки у тому випадку, якщо він буде впевнений у своїй законній перемозі. Пам’ятайте, Байден не повинен визнавати свою поразку ні за яких обставин.

Друга частина плану полягає у тому, щоб або набрати достатню кількість голосів у тих штатах, які вагаються, – законними або не дуже законними способами, – або оскаржувати результати голосування у штатах, які вагаються, і наполягати на тому, що, незалежно від результатів підрахунку голосів, у цих штатах переміг Байден. Найгірший сценарій (для країни, але не для правлячого класу) – це якщо у декількох штатах результати голосування будуть настільки сумнівними й гаряче оскаржуватимуться, що ніхто не зможе точно сказати, хто переміг. Зрозуміло, це не завадить демократам наполягати на їхній перемозі.

Публічна підготовка до цього вже почалася: у газетах і соціальних мережах вже публікується безліч постів, які «пояснюють», яким чином Байден може перемогти у тих штатах, які вагаються, після «підрахунку» результатів голосування поштою, навіть якщо ввечері в день виборів у цих штатах перевага буде на боці Трампа.

Третя частина плану – це підготувати величезну й гучну ліводемократичну машину пропаганди до війни. У доповіді, що потрапила у пресу, демократи закликають виявляти «основних інфлюенсерів у ЗМІ і серед місцевих активістів, які можуть вплинути на політичні судження людей та активізувати політичну діяльність... [які можуть] підготувати ґрунт для того, щоб зіграти конструктивну роль у разі спірних результатів виборів». Тобто, таких людей, які будуть кричати з кожного даху, що «Трамп програв».

Наразі у нас є всі підстави вважати, що, якщо тільки Трамп не отримає приголомшливу перемогу, яку не можна буде оскаржити за допомогою масштабної пропагандистської операції правлячого класу, саме це і будуть кричати всі політики-демократи та всі демократичні ЗМІ.

Увага!

Що ж трапиться далі? Подеста передбачає, що збройні сили стануть на сторону демократів. І є причини побоюватися, що так і станеться. Адміністрація Обами витратила вагому частку політичного капіталу на переслідування тих офіцерів, які не вписувалися у програму, і на просування тих, хто вписувався.

Проте визначення результатів виборів може стати найяскравішим політичним втручанням з боку нашої начебто аполітичної армії, і, цілком ймовірно, наше військове керівництво не захоче відкрито демонструвати ту приховану підтримку, яку воно надає правлячому класу під час реалізації його планів. Згаданий вище голова вже заявив про те, що збройні сили не відіграватимуть «жодної ролі» у результаті виборів. Можливо, це – не вдавання, але чи зуміє армія утриматися на цій позиції, заважаючи на очевидні спроби вплинути на переконання військових з боку таких діячів, як Джефрі Голдберг (Jeffrey Goldberg) із журналу Atlantic.

Чи можуть демократи розраховувати, що секретні служби допоможуть їм змістити Трампа? Я сумніваюся у цьому. Я спостерігав за цими службами з близької відстані: вони – дійсно аполітичні (або, принаймні, справляють таке враження). У них є завдання, і це завдання – захищати президента, ким би він не був. Чиновники цих служб ставляться до своєї роботи дуже серйозно. Якщо тільки вони не будуть впевнені у тому, що Трамп дійсно програв, розраховувати на їхню допомогу в поваленні президента не варто. З іншого боку, якщо вони вважатимуть, що він дійсно програв і відмовляється піти, – особисто мені такий сценарій здається абсолютно неймовірним, але демократи наполягають на тому, що все так і буде, – тоді вони, можливо, втрутяться.

Які ще є варіанти? Згадайте фразу із зустрічі демократів про «вуличні бійки». Інакше кажучи, це може стати повтором минулого літа, тільки у набагато серйозніших масштабах. Встановити ручку гучності у машини пропаганди на максимум і заповнити вулиці всіх великих міст «протестувальниками». Зупинити життя у всій країні, і нехай звучить тільки один сигнал: «Трамп повинен піти».

Тобто, в країні почнеться «кольорова революція» – за тим самим сценарієм, котрий американська «глибинна держава» розігрує у тих країнах, керівництво яких їй не подобається. Відсторонити лідера – навіть обраного – за допомогою агітації, і назвати це «демократією».

Події останніх кількох місяців можна інтерпретувати як спробу здійснити кольорову революцію, яка не змогла набрати обертів, або як репетицію майбутньої осені. Чи готова адміністрація Трампа?

Ось що вона може зробити вже зараз. Зараз вона може провести свої власні «військові навчання», аби прорахувати можливі варіанти розвитку подій і мінімізувати несподіванки. Її членам також необхідно розмовляти з людьми всередині та за межами уряду, яким вони повністю довіряють, щоб чітко зрозуміти, хто схильний до участі у держперевороті, а хто – ні.

Крім того, адміністрації Трампа зараз необхідно зміцнити ті канали комунікації, які не залежать від ЗМІ та технологічних гігантів. Як тільки правлячий клас дасть сигнал, що «Трамп програв», всі акаунти президента у соцмережах будуть заблоковані. Телеканали – за винятком Fox News – відмовляться транслювати те, що говорить президент. Потрібно на це зважати. Йому необхідно буде знайти спосіб безпосередньо звертатися до американського народу, і знайти для цього кошти вже зараз.

Що стосується всіх нас, то зараз найважливіше – підвищувати рівень інформованості. Якщо зараз дійсно існує змова з метою повалення президента Трампа навіть у разі його перемоги, вони розповідають вам про це саме для того, щоб підготувати вас, аби, коли це станеться, ви не думали, що це була змова. Щоб, коли це станеться, ви звинувачували самого президента.

Не дозволяйте себе обманювати.

Автор: Майкл Ентон, викладач політології та науковий співробітник у Хіллсдейл-коледжі, Вашингтон. Автор книги «The Stakes: America at the Point of No Return» («Ставки: Америка у точці неповернення»)

Джерело: The American Mind
(https://americanmind.org/essays/the-coming-coup/)

В університетах Іллінойсу зареєстровано майже 3 тисячі хворих на коронавірус

В 29 округах Іллінойсу оголошено «загрозливий рівень» через коронавірус

 

Реклама

© 2006-2011 "Час i Подiї". All Rights Reserved | Chicago Web Design - www.4everstudio.com