rss
09/28/2020
EN   UA

Молодiжне Перехрестя (Тисність на обкладинку)

#370

Ваша точка зору

Чого, на Вашу думку, найбільше бракує Україні для перемоги?
Грошей
Зброї
Ядерної зброї
Міжнародної підтримки
Совісті найвищого керівництва
Ваш варіант відповіді
У фокусі – Америка \ Трамп скасував викладання «критичної расової теорії» для чиновників уряду США

Це – правильний і очевидний, але запізнілий крок. Шкода, що всі ці лекції про «расові привілеї» не закінчилися відразу після інавгурації Трампа у січні 2017. Але краще пізно, ніж ніколи.

Увагу Трампа критична теорія рас привернула через нещодавню скандальну історію зі фізиком-ядерником Кейсі Пітерсоном. Він працює у Нью-Мексико, у великому науковому закладі Sandia Labs, де розробляють неядерні компоненти ядерної зброї.

Нещодавно всіх співробітників цього закладу змусили пройти курси сучасного варіанту наукового комунізму – расової теорії. У відповідь Пітерсон записав резонансне відео, в якому розгромив основні тези цієї теорії.

Його на якийсь час відсторонили від роботи й зробили об’єктом внутрішньої перевірки. Колеги-вчені підтримують Пітерсона, але бояться говорити про це відкрито, побоюючись адміністративних заходів.

Sandia Labs – приватники, але на підряді в уряду США. Їх також стосуватиметься заборона на викладання расової теорії. Наразі стосовно лабораторії триває сенатське розслідування: депутати з’ясовують, чому її керівництво порушує право Пітерсона на свободу слова.

Вважається, що расова теорія виникла у другій половині 70-х на основі «критичної теорії права» гарвардського професора Дерика Бела. Той вважав, що неупередженого суду не існує, а вироки виносять згідно з класовими інтересами суддів або присяжних.

У цю марксистську концепцію права була додана тематика рас. І вийшла теорія про системний расизм, який зловісно обплутує весь західний світ. Щоб із ним впоратися, потрібно зруйнувати всю чинну систему інститутів і побудувати на її місці якусь расову утопію.

Лекції про расову теорію здебільшого зводяться до розмов про те, чому всі білі – це расисти, і як меншинам потрібно прагнути до інтерсекціональної солідарності. Скасування цих лекцій – символічний, але важливий жест на адресу тих апологетів культурного марксизму, які зараз руйнують американські міста.

Водночас Трамп скасував гранти й американським школам, де відбувалися уроки історії за теорією «Проекту 1619».

Цей проект було запущено понад рік тому. За ним стоять ліберальні історики США, які зорганізувалися навколо редакції NY Times. Вони займаються історичною ревізією американського минулого, ставлячи на чільне місце тематику расизму та «переваги білих».

1619 – рік, коли першого чорношкірого раба з Африки привезли на територію Північної Америки. «Проект 1619» закликає розпочинати відлік історії США не з дати заснування країни у 1776, а саме з 1619 року – для розуміння нинішніх расових суперечностей в американському суспільстві.

Інша основна теза – США в принципі виникли через расизм. До того моменту інститут рабства поступово скасовувався на території Британської імперії. Але багаті плантатори Північної Америки не хотіли відмовлятися від рабства, тому вони і почали революцію проти Георга III.

Історики «Проекту 1619» роблять висновок про те, що Америка була заснована на принципах расизму, нетерпимості та гноблення меншин – чи то афроамериканців, чи то індіанців, чи азіатів. Тому, мовляв, пишатися американським минулим не можна – його можна тільки соромитися.

Очевидні політичні наслідки такої ревізії історії. Адже якщо все минуле США пов’язане з расизмом, і там не було нічого хорошого, то від нього потрібно якомога швидше відмовитися. «Весь світ насильства ми зруйнуєм...»

І почати варто з основ політичної та економічної системи, що дісталася від батьків-засновників США (в сучасній інтерпретації – жахливих расистів): конституції, колегії вибірників, ринкової економіки – тобто всіх тих речей, які захищають консерватори.

Поява «Проекту 1619» – лише свідчення поляризації американського суспільства, де одна частина населення просто заперечує всю свою державу. Втім, згаданий указ Трампа – як і скасування уроків «критичної расової теорії», може трохи сповільнити ці відцентрові ідеологічні тренди.

Джерело: «Політика в Америці. Вибори-2020» (https://www.facebook.com/usapoliticsonline/)

В університетах Іллінойсу зареєстровано майже 3 тисячі хворих на коронавірус

В 29 округах Іллінойсу оголошено «загрозливий рівень» через коронавірус

 

Реклама

© 2006-2011 "Час i Подiї". All Rights Reserved | Chicago Web Design - www.4everstudio.com