rss
10/28/2020
EN   UA

Молодiжне Перехрестя (Тисність на обкладинку)

#370

Ваша точка зору

Чого, на Вашу думку, найбільше бракує Україні для перемоги?
Грошей
Зброї
Ядерної зброї
Міжнародної підтримки
Совісті найвищого керівництва
Ваш варіант відповіді
Українське Чикаго \ У Чикаго відсвяткували День Прапора та День Незалежності України

Цього року вперше Державний Прапор України майорів в Українській Околиці, біля Катедри святого Миколая.

Попередні роки традиційно синьо-жовтий стяг щороку піднімали у центрі Чикаго, на площі біля Daley Center. Однак виклики 2020 року вплинули і на наше святкування – тож з міркувань безпеки місце проведення урочистої церемонії було змінено.

Церемонією кервав Павло Бандрівський, заступник голови Українського Конгресового Комітету Америки (відділ Іллінойс).

Зі зверненнями до громади виступили Голова УККА (відділ Іллінойс) Ігор Дячун, Владика Венедикт Алексійчук, настоятель Катедри – о. Сергій Ковальчук, а також новопризначений Генеральний Консул України у Чикаго Сергій Коледов.

Свої звернення до українців також записали і американські політичні діячі.

Зокрема, надійшло привітання з нагоди Дня Незалежності від конгресмена Mike Quigley, який є співголовою Congressional Ukraine Caucus та великим другом України:

«Я пишаюсь честю служити вам і пишаюсь честю бути частиною Congressional Ukraine Caucus як співголова. Кожного разу, коли я відвідую Україну, я вражений її красою та стійкістю її людей, які занадто часто зазнають агресії з боку Росії. Продовжуйте захищати ваші голоси та залишайтесь сильними! Разом ми значно сильніші, ніж поодинці!

Я пишаюсь своєю підтримкою законопроектів, які безпосередньо стосуються України, особливо законопроекту, в якому йдеться про виділення 445 мільйонів доларів допомоги, які будуть спрямовані на укріплення законодавства, суверенітету та на гуманітарну допомогу Україні.

Друзі, ми маємо продовжувати говорити чесно, щиро та від усього серця. Ми готові підтримувати адміністрацію Президента України в боротьбі з корупцією. Ми поділяємо з вами демократичні, європейські цінності щодо миру та процвітання.

 Title

Ми ніколи не забудемо тисячі полеглих українців, які пожертвували власними життями! Їхня мужність веде нас у нашій боротьбі за справедливіший та безпечніший світ. Українці та американські українці є дуже стійкими, то ж залишайтесь надалі сильними та продовжуйте боротьбу! Нехай вас благословить Бог!»

Representative Mike Quigley є одним зі спонсорів ініціативи Ukraine Freedom Support Act, членом комітету з асигнувань House Appropriations Committee, котрий вирішує питання щодо фінансової допомоги Україні, членом комітету розвідки House Select Intelligence Committee, котрий підтримує пряму дипломатію з Україною.

Також надійшло вітання з Днем Незалежності України від сенатора Dick Durbin:

«Українська громада Америки невтомно працювала на протязі десятиліть заради демократичної, вільної, процвітаючої України і вона працюватиме до того дня, поки Україна стане вільною від російської окупації, і чим швидше – тим краще. Я працюю тут, в Конгресі, для того, щоб допомогти вам у цьому.

Я добре пам’ятаю той день, коли йшов Майданом, невдовзі після Революції Гідності, в 2014 році. Разом зі мною йшов поруч Герой Америки сенатор Джон МакКейн, якому так багато людей віддавали шану. Було дуже тихо в той день на Майдані через панахиди за загиблими в цьому благородному протесті. І я зрозумів в той момент, що голос США на підтримку вільної України буде життєво важливим для її майбутнього. Я знав, що ми не можемо поступитися досягненнями останніх десятиліть в Європі, які приносять мир, безпеку і процвітання в регіоні, який занадто довго був охоплений війною. Українська громада Америки знає дуже добре, що ми не повинні приймати ці досягнення як належне. Ми маємо інвестувати в них та розвивати їх.

Зараз важкі часи в світі, проте я знаю вашу громаду – ви будете продовжувати вимагати від США підтримки демократичного майбутнього України, союзу із Заходом та наших спільних цінностей. Я буду продовжувати підтримувати вас, і радо святкуватиму з вами ще багато Днів Незалежності в майбутньому! Святкуймо!»

Дік Дурбін є співголовою Senate Ukraine Caucus, членом Senate Defense Committee та Senate Appropriations Defense Suubcommittee та одним з перших, хто підтримав Ukraine Freedom Support Act.

Привітання для всіх українців з Днем Незалежності надійшло і від конгресмена Rep. Adam Kinzinger, який є членом Congressional Ukraine Caucus, а також був співавтором Stabiliity and Democracy for Ukraine Act, який мав на меті стримувати агресію Росії щодо України, засудити анексію Криму та сприяти підтримці демократії в Україні:

«Шлях до Свободи ніколи не буває легким і українці знають це занадто добре. Боротьба за Свободу продовжується, і США й надалі підтримують українців у їх прагненні до вільного та незалежного суспільства. Нехай цьогорічне святкування буде присвячене визнанню всіх тих здобутків за останні три десятиліття та подальшим зусиллям на шляху до цілковитої Незалежності. Сили вам! Продовжуйте боротьбу!»

Відеопривітання було записано на ініціативу голови медіакомітету УККА (відділ Іллінойс) Марії Коркач-Грошко та співголови Міли Лугової.

Переглянути відеопривітання, а також – найурочистіші моменти святкування у Чикаго можна тут: https://www.youtube.com/watch?v=-qhxkp8aPA4&fea­ture=youtu.be.

Також 24 серпня відбувся телеміст Чикаго-Київ до Дня Незалежності України. З чиказького боку модератором був Василь Третяк, ексголова організації «Помаранчева Хвиля», з київського – відомий тележурналіст, ведучий авторської програми на Ukie Drive Radio Остап Дроздов. Присутні дискутували щодо ролі діаспори в житті України – і щодо майбутнього України загалом.

Переглянути цю цікаву розмову можна тут: https://www.facebook.com/watch/live/?v=3275405835883965&ref=watch_permalink.

І, звісно, завжди можна приєднатися до дискусій на цю тему на хвилях Ukie Drive Radio.

Свято вже минуло – але боротьба за Незалежність триває, не забуваймо про це.

Слава Україні!

Героям слава!

 

Фото з ФБ-сторінки
Оксани Дячун

 

69-і Річні Загальні Збори Кредитової Спілки «Самопоміч»

Перший дзвоник у школі «Барвiнок» у Пейлос Парку

Обіжник#2020-42 (10/14/2020)

 

Реклама

© 2006-2011 "Час i Подiї". All Rights Reserved | Chicago Web Design - www.4everstudio.com