rss
10/28/2020
EN   UA

Молодiжне Перехрестя (Тисність на обкладинку)

#370

Ваша точка зору

Чого, на Вашу думку, найбільше бракує Україні для перемоги?
Грошей
Зброї
Ядерної зброї
Міжнародної підтримки
Совісті найвищого керівництва
Ваш варіант відповіді
Полiтика \ Аналітика \ Суд РФ виправдав примусове лікування шамана, який йшов «виганяти Путіна»

Верховний суд російського регіону Якутії визнав законним рішення суду попередньої інстанції про примусове лікування в психоневрологічному диспансері якутського шамана Олександра Габишева, який збирався в Москву, щоб «вигнати» президента Росії Володимира Путіна.

Про це повідомляє Радіо Свобода.

За даними координатора правозахисної організації «Правозащита Открытки» Олексія Прянишникова, суд відмовився задовольнити скарги захисту Габишева.

Прянишников додав, що обов’язково буде подана касаційна скарга. Захист заявляв, що неприпустимо розглядати як доказ експертизу фахівців Якутського республіканського психоневрологічного диспансеру, оскільки диспансер є однією зі сторін у справі, яку розглядав суд. Клопотання суд відхилив.

На засіданні був присутній і сам Габишев. Після виписки зі стаціонару він скаржиться на постійну сонливість і млявість, зазначив Прянишников.

Як повідомлялося, 2 червня суд в Якутії вирішив примусово госпіталізувати Габишева і скерувати на лікування у стаціонар республіканського психоневрологічного диспансеру. Ініціатива закрити шамана у клініку нібито належить диспансеру.

При цьому в рішенні суду не було зазначено термін примусової госпіталізації Габишева. В акті про стан його здоров’я лише вказано, що він страждає «переоцінкою своєї особистості», і те, що він «закликав до повалення законно обраної влади».

22 липня його виписали з диспансеру.

Габишев у березні 2019 року рушив до Москви для проведення «обряду вигнання Путіна». Його затримали 19 вересня на кордоні Бурятії та Іркутської області.

Його доправили до Якутська і відправили до психоневрологічного диспансера. Проти шамана порушили кримінальну справу про заклики до екстремізму. З нього взяли підписку про невиїзд. Психолого-психіатрична експертиза на замовлення слідства визнала Габишева неосудним.

У правозахисній організації Amnesty International якутського шамана назвали «в’язнем сумління» і вимагали його звільнення.

29-й День Незалежності: на порозі нових угод

Ольга Жіль-Белова: «Мобілізація, що розтяглася в часі, видається єдиною можливістю змінити долю Білорусі»

 

Реклама

© 2006-2011 "Час i Подiї". All Rights Reserved | Chicago Web Design - www.4everstudio.com