rss
09/28/2020
EN   UA

Молодiжне Перехрестя (Тисність на обкладинку)

#370

Ваша точка зору

Чого, на Вашу думку, найбільше бракує Україні для перемоги?
Грошей
Зброї
Ядерної зброї
Міжнародної підтримки
Совісті найвищого керівництва
Ваш варіант відповіді
Наша Історія \ Віднайдено понад 800 нових імен жертв розстрілів у Бабиному Яру

Меморіальний центр Голокосту «Бабин Яр» за півроку віднайшов 867 нових імен жертв масових розстрілів під час нацистської окупації Києва у 1941-1943 роках, які раніше не зазначалися у жодних списках загиблих і книгах пам’яті.

Також дослідники в рамках проєкту «Імена» систематизували та упорядкували об’єднаний список загиблих, який містить понад 18 тисяч імен загиблих.

«Ціль Меморіального центру «Бабин Яр» – відновити історичну пам’ять та віднайти повну інформацію про всіх загиблих у Бабиному Яру та їхніх родичів, а також про людей, які жили в той час у Києві, – розповіла керівниця проєкту Анна Фурман. – Ми поєднали дані всіх існуючих мартирологів – списки загиблих, книги пам’яті, архівні дані в єдину універсальну базу, чого до нас ніхто не робив».

Title Title Title 
 Вайсблат Еміль Нухимович Піддубний Арсеній Нікандрович Фаєрман Бер

За словами Фурман, також проєкт доповнив і верифікував інформацію щодо майже 3200 імен. «В наявних списках є помилки, десь неправильно написано прізвища. Ми прибрали дублікати, перевірили і розширили інформацію. Тобто навпроти прізвищ тепер вказано, чим займався загиблий до і під час війни, чи брав він участь у русі опору, чи мав родину, якими були обставини загибелі тощо», – пояснила вона.

Керівниця проєкту також додала, що проєкт не фокусується на етнічному походженні чи політичних поглядах загиблих – шукаються імена всіх, хто помер в часи окупації від рук нацистів, і чиє місце поховання невідоме, цивільні особи і військовополонені, вбиті у Бабиному Яру, Сирецькому таборі і тюрмах, а також вбиті чи зниклі безвісти члени радянського і націоналістичного підпілля.

Title Title 
 Фаня Борисівна Фаєрман-Дюковська Цапір Яків

До дослідницької групи проєкту увійшли науковці-історики, юристи, IT-фахівці. Команда порівнює склад населення Києва в період окупації, до війни та в післявоєнні роки і досліджує дуже широке коло джерел – архівні документи, спогади вцілілих і свідків тих подій, матеріали паспортних і домових книг, адресних столів, метричних книг і РАГСів, які містять дані про народження, шлюб, смерть особи.

Нагадаємо, раніше в рамках проєкту «Імена» було оцифровано понад 140 тисяч матеріалів засекречених картотек періоду нацистської окупації Києва та сотні архівних книг РАГСів за 1925-1936 роки. Усі ці архіви будуть викладені на новій онлайн-платформі Меморіалу, яку буде запущено у вересні.

Пресслужба благодійного фонду Меморіального центру Голокосту «Бабин Яр»

 

Самоідентифікація — через прикраси. Ювелірне мистецтво Київської Русі

Вперше в Україні у Меморіалі «Бабин Яр» записано 100 усних свідчень про Голокост

 

Реклама

© 2006-2011 "Час i Подiї". All Rights Reserved | Chicago Web Design - www.4everstudio.com